Autor Tema: Mješanci  (Posjeta: 61108 vremena)

Offline Nikola Vojinovic

  • K 100
  • **
  • Postova: 289
Odg: VEPROVI
« Odgovori #30 u: 12. 11. 2007. 10:42:32 »
Ekipa mislim da ste malo skrenuli s teme. Postoji tema mješanci, a ovdje čemo o veprovima. Možete si otvorit temu mješanci sa kojima se lovi ili nekaj slično. Makar ja osobno mislim da lovac mora loviti sa čistokrvnim psom sa svim urednim papirima.
Izvinjavam se, za skretanje sa teme!
To sto ti zoves "uredni papiri" meni nista ne znaci! Kad god pozelim, mogu da ih kupim, ako treba sa sve ocenom! Mislim da si svestan da se sve na ovim prostorima moze kupiti za pare(cak i diloma fakulteta) a kamo li rodovnik za kera... Poenta je da ja NAMERNO isticem da su kerovi koje cuvam mesanci (iako vecina moze da se svrsta u neku od rasa od kojih su dobijeni...) bas zato sto su perfektni za lov, meni ne treba ker za izlozbu, za trgovinu vec iskljucivo za LOV!
Ovo je poslednji put da ovde diskutujem o tome!
Zamolio bih moderatora da sve vezano za kerove sa ove teme prebaci na temu "mesanci" ili kao sto den kaze neku novu temu npr. kerovi za lov svinje... unapred zahvalan.
Priroda, kerovi i lov :-)

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Mješanci za divlje svinje
« Odgovori #31 u: 12. 11. 2007. 10:54:46 »
Možeš si i sam otvorit temu naslova koji želiš. Forum je potpuno otvoren za te stvari!

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: Mješanci za divlje svinje
« Odgovori #32 u: 12. 11. 2007. 10:55:14 »
Evo razdvojio sam Vam temu i premjestio je u novi podforum.

Btw. mješanaca-nije upitna uporabljivost več kod nas u HR je bitno i to da nekoliko propisa koji reguliraju tu materiju strogo zabranjuju lov s mješancima.
kazne su rigorozne, pa sve do tuda da se može izgubiti lovišta.

Kao odogovorna osoba u LD nebih ti dozvolio da loviš kod mene u LD s mješancima...
Ali tko može i tko smije, široko mu polje...

Offline Nikola Vojinovic

  • K 100
  • **
  • Postova: 289
Odg: Mješanci za divlje svinje
« Odgovori #33 u: 12. 11. 2007. 11:12:43 »
Hvala.
Znam da sam mogao i sam da otvorim temu... ali nisam mogo da ovde prebacim postove vezane za to...
Iskreno upoznat sam sa zakonom o lovu, tamo stvarno stoji da je zabranjen lov kerovima bez papira...
Medjutim to je retko moguce primeniti, najpre zbog strukture clanstva i dugogodisnje tradicije nasih lovaca... Normalno da se nije islo u napredak, covek bi jos bio na drvetu... Tako i ja gledam na mesance koje cuvam, kako su na kraju nastale rase koje ukrstam da bih dobio psa po merič Na kraju bio bih presrecan da imam lepog, izlozbenog i radnog psa sklopljenog u jedno!
Priroda, kerovi i lov :-)

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Mješanci za divlje svinje
« Odgovori #34 u: 12. 11. 2007. 11:18:12 »
Ne misliš li da si mogao isto postič samo sa jednom rasom i dovesti je do savšenstvač Tj. napraviti psa po svojoj mjerič

Offline shaga

  • K 500
  • ***
  • Postova: 570
  • Wild Boar
    • Ima jedan grad na moru............
Odg: Mješanci za divlje svinje
« Odgovori #35 u: 12. 11. 2007. 13:29:16 »
Ne misliš li da si mogao isto postič samo sa jednom rasom i dovesti je do savšenstvač Tj. napraviti psa po svojoj mjerič
U svakom leglu (priznate rase)imamo 5-6-7... stenadi.
Od njih samo 3 u najboljem slucaju bice vrhunski po svim karakteristikama.Ostali ce uvijek ali uvijek imati nedostatke ili u izgledu ili u radu.
Isto tako kod mjesanaca u svakom "kukolju" ima "zita".Ti si Nikola potrefio na "zito"!!!
"A u ruke Mandusica Vuka Bice svaka puska ubojita"!!!!

Offline Nikola Vojinovic

  • K 100
  • **
  • Postova: 289
Odg: Mješanci
« Odgovori #36 u: 12. 11. 2007. 21:34:00 »
Kod mene nema kukolja u zitu! U leglu od 4 steneta, 4 su krenula na svinju do svojih 6 meseci!
Priroda, kerovi i lov :-)

Offline stankosi

  • K
  • *
  • Postova: 26
Odg: Mješanci
« Odgovori #37 u: 13. 11. 2007. 18:08:57 »
Kod mene nema kukolja u zitu! U leglu od 4 steneta, 4 su krenula na svinju do svojih 6 meseci!
Nikola,izvini ako sam te pogreno razumeo...Koje su rase stenci sa slikečDosta mi lice na Srpske trobojne gonice,i siguran sam da ima veliki procenat krvi od trobojaca u njima.
Pozdrav!

Offline Nikola Vojinovic

  • K 100
  • **
  • Postova: 289
Odg: Mješanci
« Odgovori #38 u: 13. 11. 2007. 22:33:50 »
Desno je majka (dobijena od balkanke i posavca), levo je stene, dobijeno od nje i kera sa slike Aga, inace prodao ga je drugar na prolece za 4 000 eura grcima...
Priroda, kerovi i lov :-)

Offline panj

  • K 100
  • **
  • Postova: 372
Odg: Mješanci
« Odgovori #39 u: 09. 12. 2007. 16:59:32 »
Ako taj pas donosi saderane (očiščene) svinje na vrata i ja bi za njega dao 4000 eura. Za te novce možeš kupiti 30 čistokrvni štenaca sa rodovnicama bar 10 nakon obuke bit će vrhunski 15 dobri i 5 loši. Cijena je više nego paprena meni osobno i sumnjiva. 
Kad se ne može učiniti dobro dosta je da se ne učini zlo.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Mješanci
« Odgovori #40 u: 09. 12. 2007. 17:11:41 »
Takve obicno kupuju uzgajivaci zbog genetike,a ne zbog lova. U RH je prije par mj. prodan svinjar u Francusku za nevjerojatnih 15200 Eura :o

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: Mješanci
« Odgovori #41 u: 09. 12. 2007. 18:10:58 »
Ma zasto nebi bilo tacnoč Kinolozi i Lovci su ti cudna sorta kao i Golubari.Kad nesto vredi ne zale za to novce.
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline shaga

  • K 500
  • ***
  • Postova: 570
  • Wild Boar
    • Ima jedan grad na moru............
Odg: Mješanci
« Odgovori #42 u: 09. 12. 2007. 19:52:04 »
Takve obicno kupuju uzgajivaci zbog genetike,a ne zbog lova. U RH je prije par mj. prodan svinjar u Francusku za nevjerojatnih 15200 Eura :o
Medo druze pa nemoj i ti!!!
Kakav gen....pa taj njegov gen mozda se pojavi tek u trcem koljenu a do tada ces uzgajati (ma moram reci) DODz-ove(domace obicne dzukele) i ko zna oces li od toliko stenaca potrfiti na GOSPODINA PRAVOG..........
"A u ruke Mandusica Vuka Bice svaka puska ubojita"!!!!

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Mješanci
« Odgovori #43 u: 09. 12. 2007. 20:28:58 »
Takve obicno kupuju uzgajivaci zbog genetike,a ne zbog lova. U RH je prije par mj. prodan svinjar u Francusku za nevjerojatnih 15200 Eura :o
Medo druze pa nemoj i ti!!!
Kakav gen....pa taj njegov gen mozda se pojavi tek u trcem koljenu a do tada ces uzgajati (ma moram reci) DODz-ove(domace obicne dzukele) i ko zna oces li od toliko stenaca potrfiti na GOSPODINA PRAVOG..........
O genetici ne bih ali kroz svoj staz znam da su od pravih roditelja i stenci bolji. Ako imas isti par pasa koji daju stence ti stenci ce isti biti nakon 1. i 3. puta.
Ja nikad ne bih dao tolike novce za psa i preko 2000Eura ne bi smjeli ici.
Evo pogledajte pse od nasih uzgajivaca ili npr. Nikole. Lijepi su i vjerojatno ce vecina biti dobra i u lovu. Nema tu garancije 100% ali to je tako ;)

Offline shaga

  • K 500
  • ***
  • Postova: 570
  • Wild Boar
    • Ima jedan grad na moru............
Odg: Mješanci
« Odgovori #44 u: 09. 12. 2007. 20:41:48 »
Takve obicno kupuju uzgajivaci zbog genetike,a ne zbog lova. U RH je prije par mj. prodan svinjar u Francusku za nevjerojatnih 15200 Eura :o
Medo druze pa nemoj i ti!!!
Kakav gen....pa taj njegov gen mozda se pojavi tek u trcem koljenu a do tada ces uzgajati (ma moram reci) DODz-ove(domace obicne dzukele) i ko zna oces li od toliko stenaca potrfiti na GOSPODINA PRAVOG..........
O genetici ne bih ali kroz svoj staz znam da su od pravih roditelja i stenci bolji. Ako imas isti par pasa koji daju stence ti stenci ce isti biti nakon 1. i 3. puta.
Ja nikad ne bih dao tolike novce za psa i preko 2000Eura ne bi smjeli ici.
Evo pogledajte pse od nasih uzgajivaca ili npr. Nikole. Lijepi su i vjerojatno ce vecina biti dobra i u lovu. Nema tu garancije 100% ali to je tako ;)
OK!
Naravno nemoj misliti da i ja nesto mnogo znam o genetici (odnosno ne znam skoro nista) ali ono sto sam rekao je iz nekog mog iskustva (koliko god da je, a ipak nije malo).
Od pravih roditelja i stenci bolji, to se slazemo!
POZ z10
"A u ruke Mandusica Vuka Bice svaka puska ubojita"!!!!