Autor Tema: nelovne pasmine ; šarplaninac  (Posjeta: 50948 vremena)

Offline lovac 1

  • Moderator
  • K 500
  • *****
  • Postova: 697
  • Kad sam bio mlađan lovac jaaa...
Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
« Odgovori #30 u: 20. 03. 2010. 21:29:53 »
Deda M daj već jednom kreni u tu Podravinu.
Čekaju te predivne šume i livade, vrbici, gustiši.
Samo mlatiš po forumu , daj se mačice nekam geni.

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
« Odgovori #31 u: 20. 03. 2010. 21:39:11 »
  Kolega Lovac 1 VIDIM da ste pogriješili rubrika o savjetima se ne može pronači,pa vas molim da svoje savjete  pošaljete na p.p.-a možda nađete još koju zgodnu destinaciju za lov -prijedlog prihvačam -kolega pozdrav i dobra vam kob -DEDA M.... zagi

Offline Zbrka

  • K
  • *
  • Postova: 28
Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
« Odgovori #32 u: 22. 03. 2010. 16:42:10 »
Sarplaninac je savrsen cuvar. Prilicno tvrdoglav i slabe inteligencije, ali neverovatno kako cuva objekte i dvorista. Vezuje se za jednog vlasnika, neke stavke u dresuri tesko podnosi.
Za stada i velike povrsine prosto idealan. Imao sam dva, neverovatano su bili snazni. Ne trpe ostale rase pasa, kao i grubu obuku. Sa njima polako.
Kao idealan ovcarski pas pored sarca je i pulin. To je tek vrh vrhova. Samo nije za terene gde ima vukova.
Inace, kolega - jako je ruzno napisati `makedonski pas`, kad je srpski ovcarski pas.
To bi bilo isto kao kada bi neko napisao `dalmatinac, savrseni pas iz Slovenije....``
http://www.ksrs.org.yu/display/srpskeRasePasa/index.php?imeRase=yugoslavianShepherdDog


Eto,imao sam prilike u bivšoj vojsci trenirati nekolicinu šarpl. u centru za obuku pasa u Nišu.Sumo nije to niti malo slaba intelegencija.To ti govori i njihova tvrdoglavost,koja je naprosto odraz te intelegencije.Stara pasmina,stvarana stoljećima da bude ono što jeste.Ne govorim o ovima koji su miješani sa kavkaskim ovčarima ili sličnim pasminama.Već o originalu!! z1

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
« Odgovori #33 u: 22. 03. 2010. 21:15:31 »
Kolega PinzHunter je napisao jedan post i u njemu ima prilog o uzgajivaču iz Bihaća,ne znajući kolega Pinz... i u dobroj namjeri da osvježi ovu temu stavlja taj prilog sa balkan kinologi,a na njemu taj mali iz Bihaća stavlja slike dviju kuja koje nisu njegove, i on to nikad ne može i neće imati a to su Gala od Kef,i Meca od Kef, koje on predstavlja kao svoje,taj bezobrazluk je nevjerovatan kod tog malog i taj mali nikad neće napredovati u kinologiji,vrlo brzo će nestati iz kinološkog svijeta.Još jednom se ispričavam kolegi PinzHunteru jer on nema nikakve veze sa ovim.

nisam ti nimalo zamjerio. tebi su ti podaci poznati,meni i drugima ne. nažalost uvijek što je ljudskom rukom dodirnuto nemora biti i dobro.

 z10
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
« Odgovori #34 u: 22. 03. 2010. 21:36:40 »
Zbrka bio si u COP-u ,daj mi reci koje godine jer sam i ja bio tamo.

Offline Zbrka

  • K
  • *
  • Postova: 28
Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
« Odgovori #35 u: 22. 03. 2010. 22:13:18 »
90/91-jedno od najljepših i najkorisnijih živ. iskustava!! zagi

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
« Odgovori #36 u: 23. 03. 2010. 07:45:03 »
Ja bio 89/90, ali u 90toj u 8 mj bio sam u COP.

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
« Odgovori #37 u: 27. 03. 2010. 20:05:34 »
Evo kako to radi graničarski koli

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
« Odgovori #38 u: 27. 03. 2010. 20:07:43 »
A to je pod budnim okom mladog šarplaninca

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
« Odgovori #39 u: 27. 03. 2010. 20:10:08 »
I pored njih ova djevojčica se može igrati bez brige

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
« Odgovori #40 u: 27. 03. 2010. 20:11:53 »
Evo tu je

Offline Zbrka

  • K
  • *
  • Postova: 28
Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
« Odgovori #41 u: 27. 03. 2010. 21:39:15 »
Imaš BORDERA?? z1 z1 Kralj je pas
« Zadnja izmjena: 27. 03. 2010. 21:46:48 od valdop »

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
« Odgovori #42 u: 27. 03. 2010. 22:37:17 »
  Daj dolina još koju sliku od ovih čuvara stada i koju riječ kako su sa ljudima ,ako bi došli blizu stada,ne baš ovi mladi več ona stara mama.Pozdrav DEDA M... zagi  i   z1

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
« Odgovori #43 u: 28. 03. 2010. 14:36:13 »
Nije pametno prilaziti stadu,ako nije neko uz pse i ovce mislim od ljudi vlasnika pasa ili ovaca,ista je stvar bili ovi mladi ili stari psi uz ovce,ne preporučam prilaženje bliže od 100metara, ako je neko samo u prolazu biće ispraćen lavežom i odmjeravanjem,ali ako neko baš želi doći u neposrednu blizinu ,ja mu želim puno sreće,ako sam ja sa stadom i psima nema problema uz moje umirujuće zapovjedi posjetitelj će biti prihvaćen ali dobro pažen,uglavnom ljudi redovito po ljeti prolaze i slikaju se s njima i nema problema ali samo uz naše prisustvo. A ovaj border star je 18 mjeseci i sve što on radi ,tvrdim da može zamjeniti 3 čovjeka što se tiče sakupljanja ovaca,maksimalno siguran odloživ,može ga se poslati na koze a da ne dira ovce i obrnuto ,može ga se zaustaviti usred svake radnje,to treba vidjeti,oprezan i pažljiv prema mladoj ili bolesnoj stoki,a svaki posjetitelj imaće prvog njega na nogama,a drugi dio čopora se prema njemu ponaša zaštitnički,pa zato Deda ko voli neka izvoli.

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
« Odgovori #44 u: 28. 03. 2010. 21:54:39 »
e sad da nekvarimo ovu temu o šarplanincima,otvori novu temu o coliju pa nam ubaci koju sliku i opiši kako sa njima radiš i kako brzo uče.
dosad sam ih viđao samo na dokumentarcima nikad uživo.

predivni psi
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"