Autor Tema: NOžEVI  (Posjeta: 323844 vremena)

valdop

  • Gost
Odg: NOžEVI
« Odgovori #675 u: 27. 08. 2009. 20:35:53 »
s njim je bilo katastrofalnih problema: dobio sam ga od jednog našeg kolege na poklon, razlog je bio što ga on nije mogao nabrusiti da bi bio zadovoljan. kako sam ga dobio tako sam i prošao, u prvom izlasku u lov, nakon što sam ga dobio, odstrelim vepra (150 kg, kljova 18 cm), i kad je vepar već bio obješen počeo je padati, raširile se noge od galgi, i da ne padne na pod neznam što sam radio da ga zadržim, uglavnom zabio sam si nož u lijevu ruku, operacija u sisačkoj bolnici sat i pol, šivanje tetiva i sl. . nakon toga sam kolegi dao kunu za taj nož (trebao sam to napisati u onom postu o poklanjanju noževa). dakle taj nož uglavnom sve odrađuje prilikom guljenja odstreljene  divljači, dajem ga na brušenje jednom godišnje za dvadesetak kuna i jako sam zadovoljan iako je Smith Wesson puno bolji za guljenje (manji). volim noževe sa gumenom drškom.

Offline canis

  • K 500
  • ***
  • Postova: 621
  • zar nije veliko zadovoljstvo učiti i ponovno učiti
Odg: NOžEVI
« Odgovori #676 u: 27. 08. 2009. 21:49:35 »
Voliš tactical verzije, specijalac ...! sauf
a zar nije štos ... životu razbit' nos

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: NOžEVI
« Odgovori #677 u: 27. 08. 2009. 22:31:34 »
s njim je bilo katastrofalnih problema: dobio sam ga od jednog našeg kolege na poklon, razlog je bio što ga on nije mogao nabrusiti da bi bio zadovoljan. kako sam ga dobio tako sam i prošao, u prvom izlasku u lov, nakon što sam ga dobio, odstrelim vepra (150 kg, kljova 18 cm), i kad je vepar već bio obješen počeo je padati, raširile se noge od galgi, i da ne padne na pod neznam što sam radio da ga zadržim, uglavnom zabio sam si nož u lijevu ruku, operacija u sisačkoj bolnici sat i pol, šivanje tetiva i sl. . nakon toga sam kolegi dao kunu za taj nož (trebao sam to napisati u onom postu o poklanjanju noževa). dakle taj nož uglavnom sve odrađuje prilikom guljenja odstreljene  divljači, dajem ga na brušenje jednom godišnje za dvadesetak kuna i jako sam zadovoljan iako je Smith Wesson puno bolji za guljenje (manji). volim noževe sa gumenom drškom.
hehhe, slicno kao i kod mene.. ja sam svoj kupio, ali je imao nesrecu da dopadne baki u ruke kad je rasjecala smrznutu kremendlu, pa je lupala čekićem po njemu.plako sam kad sam vidio sta je bilo s njim
oštrim jednom godišnje i super mi sluzi.. :)

Offline jatagan

  • K 100
  • **
  • Postova: 380
Odg: NOžEVI
« Odgovori #678 u: 30. 08. 2009. 21:26:50 »
Ovih par ostrica koristim ja najcescu u lovu.

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: NOžEVI
« Odgovori #679 u: 31. 08. 2009. 07:12:03 »
Vdim da i ti koristis Moru jatagan. Ja sam taj noz nabavio nedavno i odusevljen sam.
Na slici su Mora 2000 i Bark River "Gameskeeper 2"
Tek poredjenja radi mada ovaj dole i nije toliko bitan. To je noz koji prosecnom lovcu u vecini slucajeva nece trebati ali eto..meni se svidja i zatreba mi ponekad.
Elem, ova svedska Mora je jebacki noz.
Na netu mozete da kupite dva za oko 55$. Znam da vecina ne voli gumu i plastiku, znam i da ne izgleda bas nesta lovacki ali znam da je nozic zmija. Veoma pratican i upotrebljiv bez obzira na relativno tanku ostricu i male gabarite.
Plasticna drska odlicno lezi i ne klizi iz ruke kada je mokra.Ostrica se lako ostri (do brijanja na suho) i dugo ostaje ostra. Za nekoga ko nece da plati mnogo,a trazi dobro ili kome traba rezervni noz u rancu (mada moze da bude i jedini) "Morica" je odlicno resenje.

A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline Sale Zr

  • K 100
  • **
  • Postova: 163
Odg: NOžEVI
« Odgovori #680 u: 10. 10. 2009. 16:51:25 »
Za slaninicu, luk, kobasicu a bogami i šunku...

Šefe, koji ti je vrag?

Offline nostromo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 915
  • (P)loviti se mora!
Odg: NOžEVI
« Odgovori #681 u: 10. 10. 2009. 23:27:41 »
Nedavno san posjetija Adriatic Boat Show u Šibeniku sa jednim starim prijateljom iz Engleske i on meni na standu od Maestralproma da dodjen viditi najbolje lovacke nozeve na svitu, al da mu se ne svidja jer su kod nas u Hrvatskoj malo skupi. Koliko=68,00 kuna uf ! Doslo mi je da mu zalipin  pljus jednu uz usi mamu li mu britansku skrtu! Covik lezi na parama al radije ce kupiti brtulin u UK jer je tamo 7,00 kn jeftiniji.

A nozevi su Opinel i ja uze sebi jednoga nek vidi bijeda ko je gazda ;D

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: NOžEVI
« Odgovori #682 u: 10. 10. 2009. 23:56:35 »
Nedavno san posjetija Adriatic Boat Show u Šibeniku sa jednim starim prijateljom iz Engleske i on meni na standu od Maestralproma da dodjen viditi najbolje lovacke nozeve na svitu, al da mu se ne svidja jer su kod nas u Hrvatskoj malo skupi. Koliko=68,00 kuna uf ! Doslo mi je da mu zalipin  pljus jednu uz usi mamu li mu britansku skrtu! Covik lezi na parama al radije ce kupiti brtulin u UK jer je tamo 7,00 kn jeftiniji.

A nozevi su Opinel i ja uze sebi jednoga nek vidi bijeda ko je gazda ;D
Istu takvu cakiju sam ja uzeo a imao sam izbor 7-8 velicina pa je i cijena isla od 5 za najmanju do 15-ak za najvecu.Ja sam uzeo otprilike srednju velicinu za 9e.
« Zadnja izmjena: 17. 03. 2010. 00:25:56 od KOBI »

valdop

  • Gost
Odg: NOžEVI
« Odgovori #683 u: 11. 10. 2009. 00:15:06 »
kobi, možda je zbog ruksaka  ččč

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: NOžEVI
« Odgovori #684 u: 11. 10. 2009. 07:47:12 »
I ja vec neko vrijeme koristim Mora, Buck i jos neke nozeve a i puno toga dobrog i loseg sam kupio preko godina. Buck nozevi sasvim OK i dobre kvalitete. Mora jeftino a odlicno  radi ko sat brzo i efektivno. Kvaliteta ostrice i rucke super makar meni.
Opinel naletih prije desetak godina na citav set od 4 komada ( velicine ) meki celik koji se brzo tupi ali brzo i ostri. Ja ih kupio jer su me podsjetili na nozeve za kalemljenje koje je nekad moj djed koristio u vinogradu i vocnjaku . svi su mi se smijali zbog njih kao slabi i nikakvi a ja ih bas volim. Oderao sam do sada puno koza i svinja s njima kao i lopatar bez greske brzi i efektivni nozevi rucka nekad malo otekne kad se nadoji vode a ovi sto se kljucaju su odlicni da se ostrica ne mice dok radis. Ponekad malo zahrjaju ali ja to brzo ocistim i sredim. bas su mi drago i srcu prirasli. Cold Steel i SOG nista posebno mada ima nekoliko lijepih modela. Svedski Mora jeftin i bas "value for money" ili "best buy" noz za lov. Ja platio AUD$ 55.00 za ovaj noz!???

Offline Legion66

  • K 100
  • **
  • Postova: 105
Odg: NOžEVI
« Odgovori #685 u: 11. 10. 2009. 09:31:02 »
Za slaninicu, luk, kobasicu a bogami i šunku...


   
Sale Zr, daj malo pojasni, koji materijal i tako to. Odlično izgleda, a osim kobasica i špeka mogel bi obaviti i puno delikatnije poslove.
Ko se mača lača, lakukarača!

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: NOžEVI
« Odgovori #686 u: 11. 10. 2009. 10:11:42 »
Sale Zr, lijep rad.  d1
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline Sale Zr

  • K 100
  • **
  • Postova: 163
Odg: NOžEVI
« Odgovori #687 u: 11. 10. 2009. 11:39:19 »
Hvala Legion i Shultz  z10

Sečivo sam dobio od Grošina iz Melenaca, samo sam ga prebrusio na oblik koji mi odgovara. Ne znam od kog je materijala, moram da pitam majstora pa ću napisati. Odbojnik sam napravio od prohroma, iza njega je tanko parče kože koje se skoro i ne vidi, u rog sam izbušio rupe, kroz sečivo takodje, potrošio tri burgije, uglavio aluminijumske igle i zalio sve lepkom pre montiranja. Planirao sam i na kraju drške da stavim prohrom, ali mi se pertinaks učinio lepšim. Posle bručenja i poliranja koliko sam imao strpljenja, namazao sam rog po Ry-ovom savetu "Bekutanom", samo nisam imao ulje već mleko za dečje guze, i mislim da je efekat dobar, ne bi trebalo da puca. Sad samo još futrola od kože sa starih iznošenih Buldog čizama.
Izvinjavam se zbog lošeg snimka, ali dobro se vidi ono što treba.

http://www.youtube.com/watch?v=bx4suEkRFKM#





Šefe, koji ti je vrag?

Offline Legion66

  • K 100
  • **
  • Postova: 105
Odg: NOžEVI
« Odgovori #688 u: 11. 10. 2009. 13:11:42 »
Od svih noževa kojima sam radil drške od jelenskog roga, cca 25 -30 komada, nisam imao problema s istim, osim ako sam ja nešto zaje.. Drške poslije obrade namažem običnom kremom za ruke i toje to glede zaštite i održavanja.
Ko se mača lača, lakukarača!

Offline nostromo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 915
  • (P)loviti se mora!
Odg: NOžEVI
« Odgovori #689 u: 27. 10. 2009. 09:42:46 »
Ovu temu procitah 2 a prolistah 22 puta i naravno da san skupija i ja virus nozhitisa...

Ovih dana zavrsavam svoju famipu koja mi je dosla polovna kao poklon sa uzas orginalnom drskom. Inace primjetija san da je ovo noz br1 po broju preuredjenja(bar na ovom forumu) pa se da zakljucit da se vecina slaze da je kvaliteta celika obrnuto proporcionalna dizajnu drske ;D.

Koristen materijal: komad kvrgave masline i par starih koznih cipela ;D

Ostalo je jos samo finisirati drvo i naostriti noz. Imate li kakav savjet za finis sirovoga drva? NE lak.

E i sad se virus prosirija pa bi ja oprova svoje vjestine u izradi ciloga noza pa me zanima ima li ko iskustva sa tracnim pilama kao sirovinom za ostricu?