Autor Tema: NOžEVI  (Posjeta: 325879 vremena)

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: NOžEVI
« Odgovori #120 u: 25. 01. 2008. 16:54:06 »
Jeli bič H a ha ha ha!
E bas bi z30 z30 z30 z30
Samo pitanje je kad,kako,gdje itd. m2

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: NOžEVI
« Odgovori #121 u: 25. 01. 2008. 20:28:54 »
Ovaj je juce zavrsen

A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline SrndaćVlašić

  • K 100
  • **
  • Postova: 159
Odg: NOžEVI
« Odgovori #122 u: 27. 01. 2008. 13:41:37 »
Pravi komad...

MAUZ

  • Gost
Odg: NOžEVI
« Odgovori #123 u: 27. 01. 2008. 13:45:47 »
Kada budem isao za ZD, ponecu i ostaviti kod brata ili mu ga mogu poslati po autobusu!

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: NOžEVI
« Odgovori #124 u: 27. 01. 2008. 18:53:51 »
Kada budem isao za ZD, ponecu i ostaviti kod brata ili mu ga mogu poslati po autobusu!
Mogao bi doci kad ja budem tamo da  z10
Hvala na ponudi i znas da je odbiti necu samo da se nadjemo jer takve stvari vise vrijede kad se napravi prava primopredaja.Mozda sretnemo i MP153 negdje na Kalelargi d4

MAUZ

  • Gost
Odg: NOžEVI
« Odgovori #125 u: 27. 01. 2008. 19:54:55 »
Ja sam uvek za, red bi vise bio da se vidimo. Ti reci datum, pa ako se mozemo iskombinovati, vrlo rado druze moj. Za MP 153 ne brini, nema se potrebe juriti na Kalelargi, ljepo dodjete svi kod mene u Benkovac (mozete povesti i Anni), predjelo Pizza ispod peke (MP 153 se svidila  :-*), pa janjetina...
A nozeva... nozeva ima i bice ih!

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: NOžEVI
« Odgovori #126 u: 30. 01. 2008. 11:44:07 »
Ja sam uvek za, red bi vise bio da se vidimo. Ti reci datum, pa ako se mozemo iskombinovati, vrlo rado druze moj. Za MP 153 ne brini, nema se potrebe juriti na Kalelargi, ljepo dodjete svi kod mene u Benkovac (mozete povesti i Anni), predjelo Pizza ispod peke (MP 153 se svidila  :-*), pa janjetina...
A nozeva... nozeva ima i bice ih!
Ja samu 2. polovci 4. mj. tamo.
Ti nalozi vatru ;)

Offline SSG

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2246
  • Da je pas čovjekov prijatelj, mišljenje je čovjeka
Odg: NOžEVI
« Odgovori #127 u: 30. 01. 2008. 12:28:43 »
Lijep nož d4
Užasno osjećam ovu krizu. Vozim auto bez krova, pijem staro vino, jedem pljesnivi sir..

Not to open the hunting season on the pretext that there is no game would be as if one gave up celebrating Christmas because there was not enough snow to go by sleigh to midnight Mass.

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: NOžEVI
« Odgovori #128 u: 07. 03. 2008. 09:29:20 »
stvar ukusa 
Obzirom da je noz u "traperskom" stilu iz sredine 18. veka ne vidim zasto ne bi bila i futrola.
Ova ostrica i onako sece bolje nego vecina iz 21. veka 
Parce koze, malo nitni i pola sata posla...easy..dobro, osmirglacu malo rubove, malo kasnije
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: NOžEVI
« Odgovori #129 u: 07. 03. 2008. 16:06:33 »
Ry izgleda cool d4
malo mi je oblik neobican ali izgleda jako dobar dizajn za deranje.

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: NOžEVI
« Odgovori #130 u: 07. 03. 2008. 19:51:43 »
Pravo spacy. d2 Prekrasan! Fazonom mi malo lici na Khukuri, ali ne skroz. Rajko od cega je drska? Rog loparara? Duzina i debljina sjeciva?
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Zoran

  • Gost
Odg: NOžEVI
« Odgovori #131 u: 07. 03. 2008. 20:21:57 »
bravo Ry1 imas isti cekic ko ja  z1

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: NOžEVI
« Odgovori #132 u: 08. 03. 2008. 02:37:46 »
Drska na ovom nozu je od kosti, tzv. jigged bone gde je kost izbrazdana i u brazde je nanesen sloj boje.U principu sluzi kao jeftina zamena za rog mada joj nista ne fali.
Da lici na kukri ali kukri ima osrticu na drugoj strani ;)
Ostrica je karbonska, 2.5 mm debljinei 135mm duzine.Tu ostricu pravi Green River vec skoro dva veka.
Ta ostrica je cesto koristena u robnoj razmeni izmedju indijanaca i belih doseljenika i na aukcijam se cesto srecu.

Bark River kao firma samo parvi nozeve, prodaju ih drugi.
http://www.dlttradingcompany.com/
http://www.sagecreekoutfitters.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=CTGY&Store_Code=SC&Category_Code=BK
cene variraju kod prodavaca ali cene znatno variraju i kod istih modela sa razlicitom drskom.
Sad, sta je tu skupo tesko je reci. Zavisi ko sta zeli.Za nekoga je mnogo dodati 50$ za noz mada zna da ve ga dugo koristiti za nekoga nije. Njihovi nozevi su odlicni (imam dva modela)i vrede svaki dolar.
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: NOžEVI
« Odgovori #133 u: 09. 03. 2008. 18:57:58 »
Ovi su Riverovi mod. su veoma lijepi. Predpostavljao sam da je drska neka imitaciaja. 

U Skandinaviji je duga tradicija pravljenja nozeva i sijeciva i ima vise umijetnika koji prave kao proof i kao amateri. Od vecih kovnica pa do mikro koji samo rade costum stvari.

Po mom ukusu, imam jedan custom od damaska, onako je nesto veoma eksoticno.

Evo ti koji link mojih zemljaka koji proizvode nozeve, onako da vidis kako to izgleda.

http://handmade-knives.com/index3.htm

http://www.vestfoldnett.com/art/knut-dahl/http://user.tninet.se/~mzm351r/

http://www.mamut.net/smiprodukter/subdet68.htm


http://knivsmia.karport.no/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=16&Itemid=33


Ovaj zadnji pravi tradicionalne Laponske nozeve onako kako su se radili od kad su se upoznali sa zeljezom.

Pozdrav od Schultza d4
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: NOžEVI
« Odgovori #134 u: 10. 03. 2008. 00:17:55 »
Skandinavci su poznati i po kvaliteti i po obradi celika.
Ovo je puukko (Helle) blank sa kojim sam se malo igrao i odstupio od tradicionalnih materijala kada je drska u pitanju. Koristio sam rog od vodenog bivola, zhad i nerdjajuci celik.
Inace ta ostrica je od tri laminata i progresivno kaljena.

A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.