Autor Tema: NOžEVI  (Posjeta: 323874 vremena)

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: NOžEVI
« Odgovori #300 u: 08. 10. 2008. 17:35:41 »
Vremenom se nakupila gomila,jedan kupis ovde drugi tamo i sada svi stoje neupotrebljeni.
Drugi deo manje vredan i koriscen.

Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3975
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: NOžEVI
« Odgovori #301 u: 08. 10. 2008. 17:37:17 »
zašto ne odvaja u postu što je citirano? >:(


 preskoći jedan red pa probaj onda

                                                             Š

Offline shandi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1859
Odg: NOžEVI
« Odgovori #302 u: 08. 10. 2008. 18:57:08 »
evo i ja imam takav,dosta je star,ali jako je dobar
Kad se šolja rakije narolja,onda šolja radi što ga volja!

Offline josemitrevski

  • K
  • *
  • Postova: 6
Odg: NOžEVI
« Odgovori #303 u: 10. 10. 2008. 18:51:06 »
max 011  nasao sam bratstvo nozevi veliki rambo 20evra manji lovacki 10 evra

Offline josemitrevski

  • K
  • *
  • Postova: 6
Odg: NOžEVI
« Odgovori #304 u: 10. 10. 2008. 19:01:34 »
bratstvo

Offline kmkole86

  • K 100
  • **
  • Postova: 192
Odg: NOžEVI
« Odgovori #305 u: 12. 10. 2008. 19:51:57 »
ima li razlike u kvalitetu celika od koga se prave gibnjevi za auto i npr za kamion ili je razlika samo u debljini i obliku odn velicini gibnjeva. interesuje me jer zelim da napravim noz pa mi treba metal od koga da ga napravim, pa mi ovo pade na pamet. i jos nesto zna li neko gde moze da se kupi ili kako da se nabavi karbonski celik.
sve je sranje sem pisanja. a ako pisas uz vetar- i to je sranje...

Zoran

  • Gost
Odg: NOžEVI
« Odgovori #306 u: 12. 10. 2008. 19:55:14 »
ima li razlike u kvalitetu celika od koga se prave gibnjevi za auto i npr za kamion ili je razlika samo u debljini i obliku odn velicini gibnjeva. interesuje me jer zelim da napravim noz pa mi treba metal od koga da ga napravim, pa mi ovo pade na pamet. i jos nesto zna li neko gde moze da se kupi ili kako da se nabavi karbonski celik.

naj bolji ti je metal od gusjenice! tj. gusjenice od bagera! ili tenka! a jos bolji ti je od tenkovske cjevi!  ref

u njemackoj ima neka firma u solingenu, koja radi nozeve od tenkovske cjevi od tenkova tigar i ti nozevi kostaju oko 1000eura!  just
« Zadnja izmjena: 12. 10. 2008. 19:56:59 od Zoran »

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3975
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: NOžEVI
« Odgovori #307 u: 12. 10. 2008. 20:51:31 »
ima li razlike u kvalitetu celika od koga se prave gibnjevi za auto i npr za kamion ili je razlika samo u debljini i obliku odn velicini gibnjeva. interesuje me jer zelim da napravim noz pa mi treba metal od koga da ga napravim, pa mi ovo pade na pamet. i jos nesto zna li neko gde moze da se kupi ili kako da se nabavi karbonski celik.

Zoran ti je pametno ovo opisao...
Karbonski čelik hm???
Tramontina poznati brazilski noževi, imam jedam prelijep i prevelik skoro kao mačeta.Dužina oštrice je oko 30cm.
Lijepo je na njega utisnuto carbon-steel.Perežeš jabuku ili limun oksidira nekakve crne fleke i oštrica izgleda kao maskirna.
Skup, lijep a blesavo oksidira i ne drži dugo žicu-brzo se tupi.
Isgleda kao suvenir i za drugo ni nije.

A ovi federi ili što već od materijala tražiš šta će ti materijal koji hrđa.
Radije potraži neki inox.....

Offline kmkole86

  • K 100
  • **
  • Postova: 192
Odg: NOžEVI
« Odgovori #308 u: 12. 10. 2008. 22:01:13 »
ne zelim da se upustam u raspravu i napusavanje sa vama, iz dva razloga, prvi, imam i pametnija posla, a drugi jer ne smatram sebe kao poznavaoca nozeva da bih mogao da pricam sa vama o tome. video sam u prolazu negde na netu da postoji mogucnost naruciti plocice od karbonskog celika, pa sam zato pitao, mozda postoji negde i kod nas gde bi se mogle nabaviti. drugo smatram da znate vise od mene, pa mi nje jasno u cemu je vas problem sa karbonskim celikom, kada svi prave nozeve od njega (cold steel, buck, opinel bla, bla, bla). jeste oksidira, radi se zastitni sloj na njemu, ali zato ima mnogo bolje performanse od celika koji ne rdja. tvrdoca mu ide i do 70 rockwella, to su oni koji imaju nesto malo vise od 1% primesa karbona, u sebi i koriste se za izradu masinskih nozeva za obradu metala. gusenice mozes da nadjes na vojnom otpadu, a i cevi za puske se prave od celika (mislim da je sa velikim primesama vanadiuma) od koga se prave topovske cevi, crna strela na primer, za ostale ne znam, a i nije me interesovalo da trazim, i ovo sam negde slucajno procitao. znam lika koji otkupljuje i popravlja vojna vozila i kasnije ih preprodaje, zna sve likove po vojnim otpadima u okolini a i sire, pa ako mi se digne mogu i to da pokusam da nabavim. vise bih voleo da mi je neko odgovorio na pitanje u vezi gibnjeva, jer ovako mi niste mnogo pomogli, ako je to uopste i bila vasa namera. u svakom slucaju hvala vam
« Zadnja izmjena: 12. 10. 2008. 22:11:38 od kmkole86 »
sve je sranje sem pisanja. a ako pisas uz vetar- i to je sranje...

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3975
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: NOžEVI
« Odgovori #309 u: 12. 10. 2008. 22:12:22 »
ne zelim da se upustam u raspravu i napusavanje sa vama, iz dva razloga, prvi jer ne zelim, imam i pametnija posla, a drugi jer ne smatram sebe kao poznavaoca nozeva da bih mogao da pricam sa vama o tome. video sam u prolazu negde na netu da postoji mogucnost naruciti plocice od karbonskog celika, pa sam zato pitao, mozda postoji negde i kod nas gde bi se mogle nabaviti. drugo smatram da znate vise od mene, pa mi nje jasno u cemu je vas problem sa karbonskim celikom, kada svi danas prave nozeve od njega (cold steel, buck, bla, bla, bla). jeste oksidira, radi se zastitni sloj na njemu, ali zato ima mnogo bolje performanse od celika koji ne rdja. tvrdoca mu ide i do 70 rockwella, to su oni koji imaju nesto malo vise od 1% primesa karbona, u sebi i koriste se za izradu masinskih nozeva za obradu metala. gusenice mozes da nadjes na vojnom otpadu, a i cevi za puske se prave od celika (mislim da je sa velikim primesama vanadiuma) od koga se prave topovske cevi, crna strela na primer, za ostale ne znam, a i nije me interesovalo da trazim, i ovo sam negde slucajno procitao. znam lika koji otkupljuje i popravlja vojna vozila i kasnije ih preprodaje, zna sve likove po vojnim otpadima u okolini a i sire, pa ako mi se digne mogu i to da pokusam da nabavim. vise bih voleo da mi je neko odgovorio na pitanje u vezi gibnjeva, jer ovako mi niste mnogo pomogli, ako je to uopste i bila vasa namera. u svakom slucaju hvala vam

Ja sam ti samo rekao da imam "kvalitetan" nož od karbonskog čelika i svoje mišljenje o njemu.
To što se Zoran zajebava, na forumu se znamo i šaliti........
I rekao sam ti da mislim da je uopće nepotreban nož koji hrđa.
To je moje mišljenje a i zato smo tu d4
Ako ti to ne svaćaš kao pomoć to je tvoje mišljenje i shvaćanje.

Zoran

  • Gost
Odg: NOžEVI
« Odgovori #310 u: 12. 10. 2008. 22:12:46 »
ne zelim da se upustam u raspravu i napusavanje sa vama, iz dva razloga, prvi jer ne zelim, imam i pametnija posla, a drugi jer ne smatram sebe kao poznavaoca nozeva da bih mogao da pricam sa vama o tome. video sam u prolazu negde na netu da postoji mogucnost naruciti plocice od karbonskog celika, pa sam zato pitao, mozda postoji negde i kod nas gde bi se mogle nabaviti. drugo smatram da znate vise od mene, pa mi nje jasno u cemu je vas problem sa karbonskim celikom, kada svi danas prave nozeve od njega (cold steel, buck, bla, bla, bla). jeste oksidira, radi se zastitni sloj na njemu, ali zato ima mnogo bolje performanse od celika koji ne rdja. tvrdoca mu ide i do 70 rockwella, to su oni koji imaju nesto malo vise od 1% primesa karbona, u sebi i koriste se za izradu masinskih nozeva za obradu metala. gusenice mozes da nadjes na vojnom otpadu, a i cevi za puske se prave od celika (mislim da je sa velikim primesama vanadiuma) od koga se prave topovske cevi, crna strela na primer, za ostale ne znam, a i nije me interesovalo da trazim, i ovo sam negde slucajno procitao. znam lika koji otkupljuje i popravlja vojna vozila i kasnije ih preprodaje, zna sve likove po vojnim otpadima u okolini a i sire, pa ako mi se digne mogu i to da pokusam da nabavim. vise bih voleo da mi je neko odgovorio na pitanje u vezi gibnjeva, jer ovako mi niste mnogo pomogli, ako je to uopste i bila vasa namera. u svakom slucaju hvala vam

mnogo lepo od tebe!  just
odi pusti vodu<!!!  happi


HAALLLOOOOO ja sam ti reko od cega je naj bolje, ako ti smatras da je gibanj bolji onda ga gibaj!
imas elektrolizu pa u nju mozes te svoje gibnjeve metnuti! i nece hrđati! a ja ti reko za gusjenice jer se ljepo dugo kuju i sjebes se dok ga napravis kad ga napravis onda sjeces ko samuraj!
a isto tako i sa gibnjevima moras ih kovati na vatri!
......................
sad si me zabrino sta si ti mislio izrezati plocice iz gibnja i naostriti ili si mislio to kovati????

ako si mislio neke plocice izrezati i naostriti onda uzmi, lonac, inox 18/10 i njega izrezi na plocice to ce ti biti pametnije!  rol rol rol rol rol rol rol rol

,.,,,,,,,,,,,,,,,,,,
i nemoj slucajno da bi se vise sa nama rapraljo  rol rol rol rol rol rol rol rol

Offline kmkole86

  • K 100
  • **
  • Postova: 192
Odg: NOžEVI
« Odgovori #311 u: 12. 10. 2008. 22:27:10 »
pa dosta ljudi koji prave sami koriste gibnjeve pa sam zato pitao, nemam pojma jer nisam do sada pravio pa zato sam jeli i pitao. sto se tice kovanja ima dosta kovaca kod nas tako da bi mozda i njima dao da mi naprave. a nemam pojma zasto sam nasao veliku dozu sarkazma u zoranovom postu, a mozda me i osecaj vara.
« Zadnja izmjena: 12. 10. 2008. 22:28:50 od kmkole86 »
sve je sranje sem pisanja. a ako pisas uz vetar- i to je sranje...

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3975
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: NOžEVI
« Odgovori #312 u: 12. 10. 2008. 22:30:42 »
Ma on ti je z4 dr.i ref fre

Offline kmkole86

  • K 100
  • **
  • Postova: 192
Odg: NOžEVI
« Odgovori #313 u: 12. 10. 2008. 22:34:36 »
sorry nisam znao
sve je sranje sem pisanja. a ako pisas uz vetar- i to je sranje...

Zoran

  • Gost
Odg: NOžEVI
« Odgovori #314 u: 13. 10. 2008. 07:14:10 »
sorry nisam znao

kad ga budes kovo hladi ga u ulju! nemoj u vodi!  laz