Autor Tema: NOžEVI  (Posjeta: 325908 vremena)

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: NOžEVI
« Odgovori #330 u: 13. 10. 2008. 22:06:26 »
Ako ti treba nož za deranje i sjekira za sjeći drveće uzmi si ovu kombinaciju...

Offline kmkole86

  • K 100
  • **
  • Postova: 192
Odg: NOžEVI
« Odgovori #331 u: 13. 10. 2008. 23:02:27 »
ako koristis noz samo za deranje i secenje mesa, kobasica i slaninice, onda tebi recimo jedna britva ili  osrednji bowie zavrsava potrebe, i to je savrsen noz za tebe  ;D, odnosno tvoje potrebe. meni bi trebao neki malo veci sa secivom od 7-8 inca, koji je od kvalitetnijeg celika tako da mogu i neko drvo sa njim da isecem za vatru, a da se ne istupi toliko da moze da dere posle, nije mi problem ako je od rdjajuceg celika, jer mi nije problem da ga odrzavam. sve to zajedno cini savrsen noz za moje potrebe. za mene je to savrsen noz za nekog drugoga nije, kapiras sta hocu da kazem. ne savrsen u globalu vec savrsen za mene. kao sto su lada, uaz i difender savrseni za potrebe jednog lovca, odnosno za teren, a pak nisu za obicnog coveka odn gradsku voznju i asfalt. ne postoji nista u globalu savrseno na ovome svetu, i ja to kapiram. uglavnom nije ni bitno, vec smo duboko otisli u ot. videcu sta mogu najbolje da nadjem od metala, i da dam nekom kovacu da mi uradi noz. svaki predlog odakle da uzmem dobar celik pa makar on bio i banalan kao gusenice i topovska cev je dobrodosao, jer mozda mogu da nabavim, i bio bih vam zahvalan na vasim predlozima.
sve je sranje sem pisanja. a ako pisas uz vetar- i to je sranje...

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: NOžEVI
« Odgovori #332 u: 14. 10. 2008. 09:57:42 »
pošto vidim da ovdje ima dobrih majstora za ručke imam pitanje imam famipa prizren nož lovačka verzija ručka kopija roga nož koristim 15 godina imao sam i ljepših i skupljih i promjenio, izgubio,poklonio dosta njih ali ovaj nož za mene ima dušu i trenutno mi zadovoljava sve moje potrebe.pošto je ručka sad već stvarno dizajnom malo zastarjela postavio bi ručku od pravog roga pa me zanima kako najlakše ubaciti metalni dio u rog  dali ga moram rezati po dužini na dvije korice ili postoji kakav lagan način da ga utaknem u rog.takodje me zanima kako napraviti štitnik ispred oštrice unaprijed hvala.

Offline Max011

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1216
  • Zbogom Šakira bejbi...
Odg: NOžEVI
« Odgovori #333 u: 14. 10. 2008. 10:19:09 »
Pogledaj stranicu br  6 i 15 moj post. Ovo blanko sečivo je gola lovačka Famipa. Skinut je špic, branik je od mesinga, rog je bušen burgijom pa turpijan iznutra, balčak polulopta od mesinga navrnuta. Šmirglanje turpijanje to valjda znaš kako se radi sa časova opšte tehničkog obrazovanja...  ;D ;D ;
Famipu rasturaš tako što odšrafiš pozadi mesingani cilindar i poskidaš sve sa drške...
« Zadnja izmjena: 14. 10. 2008. 10:32:23 od Max011 »

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: NOžEVI
« Odgovori #334 u: 14. 10. 2008. 10:23:42 »
Kirurski celik je obicno jako dobar za deranje ali nije toliko cvrst.Ima boljih nehrdjajucih celika.
 Istina je da svestran noz ne postoji ali nesto priblizno tome moze se naci. Ja imam jedan jeftini i velik noz s kojim mogu:presjeci granu kad mi dodje,prerezati kruh i meso i oderati divljac iako nije bas pogodan.
 Dovoljno je imati jedan noz za sve ali bitno je da zadovoljava osnovno,a to je da ima pogodan oblik i da je jako cvrst. Jebes noz koji brije,a tupi se stalno. Mi nismo brijaci vec lovci i noz treba da zadovolji mnogo vise od brijanja dlaka na ruci.

Offline kmkole86

  • K 100
  • **
  • Postova: 192
Odg: NOžEVI
« Odgovori #335 u: 14. 10. 2008. 12:24:01 »
konacno covek koji me razume  d4
sve je sranje sem pisanja. a ako pisas uz vetar- i to je sranje...

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: NOžEVI
« Odgovori #336 u: 14. 10. 2008. 12:33:55 »
videcu sta mogu najbolje da nadjem od metala, i da dam nekom kovacu da mi uradi noz. svaki predlog odakle da uzmem dobar celik pa makar on bio i banalan kao gusenice i topovska cev je dobrodosao, jer mozda mogu da nabavim, i bio bih vam zahvalan na vasim predlozima.

Znam da su se kod nas noževi radili od feder plata od starih automobilia pa ako ti to išta znaći drago mi je
Ćaća viče mater plače!

Offline kmkole86

  • K 100
  • **
  • Postova: 192
Odg: NOžEVI
« Odgovori #337 u: 14. 10. 2008. 12:42:23 »
hvala, svaki predlog je dobrodosao. juce mi je palo na pamet mozda bi moglo od noza koji se koristi na strugu za metal, to bi trebao da bude kvalitetan celik.
sve je sranje sem pisanja. a ako pisas uz vetar- i to je sranje...

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: NOžEVI
« Odgovori #338 u: 14. 10. 2008. 13:52:24 »
Kirurski celik je obicno jako dobar za deranje ali nije toliko cvrst.Ima boljih nehrdjajucih celika.
 Istina je da svestran noz ne postoji ali nesto priblizno tome moze se naci. Ja imam jedan jeftini i velik noz s kojim mogu:presjeci granu kad mi dodje,prerezati kruh i meso i oderati divljac iako nije bas pogodan.
 Dovoljno je imati jedan noz za sve ali bitno je da zadovoljava osnovno,a to je da ima pogodan oblik i da je jako cvrst. Jebes noz koji brije,a tupi se stalno. Mi nismo brijaci vec lovci i noz treba da zadovolji mnogo vise od brijanja dlaka na ruci.

Sviđa mi se ovako razmišljanje. Treba imati jedan kvalitetan univerzalan nož po mogućnosti što lakši prema onoj narodnoj "čuvaj se lake puške i teškog noža". Meni se sviđaju "Katz knives". Imaju puno odličnih modela ali bih volio probati Hunter's TM Serated Blade Katz knives. Katz ima i ljepših modela ali mi ovaj model izgleda kao najsvestraniji.

Offline Max011

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1216
  • Zbogom Šakira bejbi...
Odg: NOžEVI
« Odgovori #339 u: 14. 10. 2008. 14:02:18 »
u Hrvatskoj imate firmu koja se zove Kordun inače rade tračne i lisnate pile i kao i sečiva kod njih se može naći solidan čelik u trakama . Znate kako to ide majstore može li ... ;D ;D nema smisla da ja iz Beograda pričam gde se šta može naći ...
http://www.kordun.hr/lav/katalog/nozevi/noz.php
« Zadnja izmjena: 14. 10. 2008. 14:15:19 od Max011 »

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: NOžEVI
« Odgovori #340 u: 14. 10. 2008. 15:30:02 »
u Hrvatskoj imate firmu koja se zove Kordun inače rade tračne i lisnate pile i kao i sečiva kod njih se može naći solidan čelik u trakama . Znate kako to ide majstore može li ... ;D ;D nema smisla da ja iz Beograda pričam gde se šta može naći ...
http://www.kordun.hr/lav/katalog/nozevi/noz.php
Max nema smisla ali svaka ti cast jer ja znao nisam nista o ovom proizvodjacu d4
 Nadam se da im je celik dobar. Jesi li ti probao?

Katz su mi super :adventure i tanto su mi nekako najdrazi mada i oni Bowie modeli izgledaju prelijepo samo nisu bas toliko pogodni za sve.

Offline HuntR

  • K 100
  • **
  • Postova: 179
Odg: NOžEVI
« Odgovori #341 u: 15. 10. 2008. 00:37:36 »
e da vas pitam,mene uvatila shoping groznica,naravno sredstva su vise nego ogranicena.izbor se suzio izmedju nieto mount knife mod.8950 lep noz sa secivom 440c (sto ne znam sta znaci)i drskom od masline,eka preklopnog noza (drvena drska)sa onim sarafcicima umesto nitni,svajcarca hunter-a i veceg opinela.pazite meni noz treba da obavim lovacki dorucak i da oderem zeca ,fazana,ocistim ribu.najvise mi se svidja ostrica opinela jer ponekad treba iseci luk sitno,al mi je opsti izgled ne bas fascinantan.kako je cena 25-30 evra,zanima me koji najbolje podnosi exploataciju.
ove modele sam odabrao jer su po meni izgledom umereni,sto me cini srecnim,jer niklovane i pozlacene delove ne volim.voleo bih da znam da postavim slike,ali pretpostavljam da znate kako izgledaju.sva tri noza mogu da nabavim u novom sadu,tako da su kritike ppozeljne.
nije bitno da "muzicira" vec da prosto se koristi.

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: NOžEVI
« Odgovori #342 u: 15. 10. 2008. 08:19:42 »

Katz su mi super :adventure i tanto su mi nekako najdrazi mada i oni Bowie modeli izgledaju prelijepo samo nisu bas toliko pogodni za sve.

Katz Tanto Ivory Micarta Handle K 1006 WM je jedan od lijepših noževa kojeg sam gledao. Ipak nož s drškom od slonovače kao i drugi noževi iz ove serije više su stvar prestiža nego svakodnevnog lova.

Katz Adventure TM series Katz A4-St je nož kojeg reklamira i Sauer kao i drugi iz ove serije možda su najlovačkiji izgledom.

Ipak za mene najsvestraniji nož s kojim bih ja osobno najviše volio ostati sam u šumi koji bi bio najkorisniji za više operacija,deranje, kidanje kosti i dr., je Hunter Tool TM plain and serated blade K-55 i K-55S.

Offline Max011

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1216
  • Zbogom Šakira bejbi...
Odg: NOžEVI
« Odgovori #343 u: 15. 10. 2008. 08:38:59 »
 ;) ;) Firma Kordun je bila poznata u ex SFRJ po proizvodnom programu za drvnu industriju i imala je u to vreme kvalitetan program. Na jednom sajmu sam izdžankao jedan nož koji su poklanjali kupcima njihovog programa uz reklamni materijal. Nije imao naj sjajniji dizajn ali čelik je bio vrlo korektan jedino što mi taj nož nije dugo potrajao maznuli mi lopovi  ;D ;D ;D znači da je nekom zapao za oko i da nešto vredi.  ;D Sadašnje stanje mi nije poznato ali da sam u situaciji probao bih neki primerak ili poručio blanko sečivo... ma čudo je šta sve može učiniti lepa reč i neki euro,kuna(mislim da dinar tamo ne primaju)  ;D ;D ;D
Za sve koje interesuje nomenklatura čelika i oznaka : http://www.pumaknives.de/klingenstahl_en.php
« Zadnja izmjena: 15. 10. 2008. 08:47:15 od Max011 »

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: NOžEVI
« Odgovori #344 u: 15. 10. 2008. 21:59:13 »
 ja imam tenkovsku cijev!!! Da li je ko zainteresovan!!!
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!