Autor Tema: NOžEVI  (Posjeta: 323831 vremena)

Offline zhrvoje

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2457
  • Gun Nut
Odg: NOžEVI
« Odgovori #450 u: 21. 11. 2008. 15:45:48 »
lijep je a koliko je dobar??????
jesi ga probao?

Ja da i imam ovakav nož sumnjam da bi ga baš nešto previše koristio u praksi...
Po meni ovaj nož spada u kategoriju "paradnih" noževa ;D..
I ja bi volio imat jedan ovakav damascus nož...
Hunting is getting as close as you can, shooting is getting as far away as possible.
https://www.youtube.com/channel/UCnDcMjnFpvRMCtlVHqFqUVQ

Zoran

  • Gost
Odg: NOžEVI
« Odgovori #451 u: 21. 11. 2008. 15:54:23 »
ako se ne naguli koža i nenareze špeka!
onda je naj vjerovatnije u savi!
(to ce znaciti da nije nista valjo)

Offline OldHunter

  • K 500
  • ***
  • Postova: 543
  • Kad nemam kaj pametnog za reći - šutim !
Odg: NOžEVI
« Odgovori #452 u: 21. 11. 2008. 20:09:47 »
ako se ne naguli koža i nenareze špeka!
onda je naj vjerovatnije u savi!
(to ce znaciti da nije nista valjo)

Zorane, hoćemo li ga vidjeti 29.11. kod Nikole ??  d7  d1
Mi Zagorci smo si oduvijek bili dobri sa Hrvatima ! d4

Offline vepar007

  • K 100
  • **
  • Postova: 433
Odg: NOžEVI
« Odgovori #453 u: 22. 11. 2008. 01:34:39 »
 MAYDAY  MAYDAY
Par tema unazad sam pitao za svajet oko oštrenja noža.
Hvala dečki na pomoći i trudu, imao sam volje i stvarno sam se trudio izvesti sve kako treba, no rezultat je da sam zatupio i izgrebao moja 2 najdraža noža.
Jebi ga  :tommy:  pesi

Da li netko od vas mahera ima vremena i volju da mu pošljem noževe na servis?
 telll

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3975
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: NOžEVI
« Odgovori #454 u: 22. 11. 2008. 17:57:32 »
MAYDAY  MAYDAY
Par tema unazad sam pitao za svajet oko oštrenja noža.
Hvala dečki na pomoći i trudu, imao sam volje i stvarno sam se trudio izvesti sve kako treba, no rezultat je da sam zatupio i izgrebao moja 2 najdraža noža.
Jebi ga  :tommy:  pesi

Da li netko od vas mahera ima vremena i volju da mu pošljem noževe na servis?
 telll

a šta si im napravio?

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: NOžEVI
« Odgovori #455 u: 22. 11. 2008. 18:02:28 »
reci nam sta je bilo? jesu ogrebotine duboke? mozda se moze ispolirati
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline vepar007

  • K 100
  • **
  • Postova: 433
Odg: NOžEVI
« Odgovori #456 u: 22. 11. 2008. 18:22:10 »
Ljudi da znam kako i šta nebi došlo do toga..
Bit će da sam bio brzopletan i nestrpljiv...znate kud to vodi kada nešto hoćete napraviti brže brže brže....ne vodi nikuda.
Vidio snimku, pročitao post, izgledalo jednostavno i ja krenuo u akciju...već sam rutinski brusio, a da bi onda nakon dvi,tri večeri skužio da sve gore i gore a ne bolje.
Kada sam bolje pogledao po danu, vidio sam da nisam baš napravio nki posao....... :tommy:
Ovaj Herbertz sam uspio nabrusiti s nekin jeftinin bruson kako tako, ali omiljeni Boeker neće više nikako da mi se naoštri. Ogrebotine su vidljive iz bliza, šteta šta bi mu, ali me više brine kako vratiti oštrinu?
Znam da više neću eksperimenirati skupim noževima...


 

Offline canis

  • K 500
  • ***
  • Postova: 621
  • zar nije veliko zadovoljstvo učiti i ponovno učiti
Odg: NOžEVI
« Odgovori #457 u: 23. 11. 2008. 09:31:48 »
Sve se da ispolirat,pa pobogu herbertzi i boekeri nisu napravljeni od dijamanta.
Pravilno i strpljivo i sve ide,naravno osim ako nisi oštrio ralom. Tisak i gravure na oštrici u tom slučaju zaboravi.
a zar nije štos ... životu razbit' nos

Offline canis

  • K 500
  • ***
  • Postova: 621
  • zar nije veliko zadovoljstvo učiti i ponovno učiti
Odg: NOžEVI
« Odgovori #458 u: 23. 11. 2008. 10:02:01 »
Dabi imali oštar nož sa najboljim omjerom oštrine i "držanja" oštrice za sve noževe od poznatih nam čelika je točno određen kut oštrenja od 4 stupnja. Nedavno sam imao polemiku sa poznanikom koji veli da je u pitanju 11 stupnjeva. dois
Za vratove smo se jer mu velim da sa tim možeš samo cipat drva. 2p
a zar nije štos ... životu razbit' nos

Offline nostromo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 915
  • (P)loviti se mora!
Odg: NOžEVI
« Odgovori #459 u: 23. 11. 2008. 20:45:44 »
Pozdrav,

ima li neko da zna kako izgleda logo FAMIPA od prije 20-30 godina. Inspiriran forumom malo san pronjuska po lovackoj torbi pokojnoga dide. Ima tamo neki noz kojeg san ka mulac smija viditi samo iz didove ruke a na njemu ima neki logo koji je malo izlizan pa ne vidin tocno sta pise. Inace lovstvo je u mojoj obitelji priskocilo jednu generaciju pa su didova "kubura", noz i pojas sada moji. Od svega mozda mogu koristiti samo pojas za municiju jer "kubura" je kokotara od ceske zbrojovke od nekih 80 god a noz cu radije kupiti nego izgubiti jednu takvu uspomenu...

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3975
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: NOžEVI
« Odgovori #460 u: 23. 11. 2008. 21:44:00 »
Pozdrav,

ima li neko da zna kako izgleda logo FAMIPA od prije 20-30 godina. Inspiriran forumom malo san pronjuska po lovackoj torbi pokojnoga dide. Ima tamo neki noz kojeg san ka mulac smija viditi samo iz didove ruke a na njemu ima neki logo koji je malo izlizan pa ne vidin tocno sta pise. Inace lovstvo je u mojoj obitelji priskocilo jednu generaciju pa su didova "kubura", noz i pojas sada moji. Od svega mozda mogu koristiti samo pojas za municiju jer "kubura" je kokotara od ceske zbrojovke od nekih 80 god a noz cu radije kupiti nego izgubiti jednu takvu uspomenu...

Famipa-Prizren.dobri ali malo "preljuti"..........
dugo može služiti čak i tvojim unucima ako ga ne budeš bacao ili ti ispadne na tvrdo d4

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: NOžEVI
« Odgovori #461 u: 24. 11. 2008. 14:50:17 »
Obzirom da ste me zarazili sa raznoraznim izradama i prepravkama noževa i ja sam odlučio napraviti jedan nož tj. namjeravao sam prepraviti nož od AK 47, na način da bih mu skinuo ovu staru i nezgrapnu dršku i napravio nešto što će istome davati "lovački" štimung.

Budući da nisam neki stručnjak u obradi i poznavanju željeza, molio vas stručnjake da mi kažete koliko je kvalitetan materijal od kojeg je izrađena oštrica i dali bih se sa tom prepravkom mogao dobiti kvalitetan nož u onom smislu da ga nemoram svako malo oštriti.
« Zadnja izmjena: 24. 11. 2008. 15:05:14 od mawerick »

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3975
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: NOžEVI
« Odgovori #462 u: 24. 11. 2008. 15:35:15 »
Obzirom da ste me zarazili sa raznoraznim izradama i prepravkama noževa i ja sam odlučio napraviti jedan nož tj. namjeravao sam prepraviti nož od AK 47, na način da bih mu skinuo ovu staru i nezgrapnu dršku i napravio nešto što će istome davati "lovački" štimung.

Budući da nisam neki stručnjak u obradi i poznavanju željeza, molio vas stručnjake da mi kažete koliko je kvalitetan materijal od kojeg je izrađena oštrica i dali bih se sa tom prepravkom mogao dobiti kvalitetan nož u onom smislu da ga nemoram svako malo oštriti





to ti je jako nekvalitetan materijal koji nije vrijedan truda.čini mi se čak da je ovaj od "rumunjke"
bolje uzmi komad pile ili turpije bit će puno bolje d4

Offline PH DBK

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1005
Odg: NOžEVI
« Odgovori #463 u: 24. 11. 2008. 17:03:58 »
http://carltonevans.com/1mainframe.htm

nešto što u svakom pogledu zaslužuje.. "one of the best" ili po naški.. DO JAJA  !!

naručen "Tyler's Caper #234"....čeka se 10 mjeseci, akontacija 50 %
« Zadnja izmjena: 24. 11. 2008. 17:06:24 od PH DBK »

Offline OldHunter

  • K 500
  • ***
  • Postova: 543
  • Kad nemam kaj pametnog za reći - šutim !
Odg: NOžEVI
« Odgovori #464 u: 24. 11. 2008. 20:58:13 »
http://carltonevans.com/1mainframe.htm

nešto što u svakom pogledu zaslužuje.. "one of the best" ili po naški.. DO JAJA  !!

naručen "Tyler's Caper #234"....čeka se 10 mjeseci, akontacija 50 %

Čestitke, nož izgleda VRHUNSKI !!  d4
Vjeruj meni koji ih imam 30-tak komada, od jeftinih do ručno rađenih te "malo" skupljih.  ;D
Mi Zagorci smo si oduvijek bili dobri sa Hrvatima ! d4