Autor Tema: NOžEVI  (Posjeta: 323863 vremena)

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: NOžEVI
« Odgovori #30 u: 16. 09. 2007. 11:12:09 »
nisam imao boljeg i učinkovitijeg noža od švicarca. imam ih nekoliko i ljubomorno ih čuvam. jednostavno su fantastični, najviše me fascinira pila
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: NOžEVI
« Odgovori #31 u: 17. 09. 2007. 10:29:24 »
Naravno sve je stvar osobnog afiniteta ,ali ja volim imati manji nožič za potrebe gableca ,a drugi jači za guljenje.Odnosno ne želim istim nožem vaditi jaja vepru i rezati jabuku.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline john deere

  • K 500
  • ***
  • Postova: 536
Odg: NOžEVI
« Odgovori #32 u: 17. 09. 2007. 13:56:29 »
medicus imam identično isti nož, samo imam i malog takvog, dupla futrola. kad fotkam onda ću stavit slike!
As I walk through the valley of the shadow of death, I fear no one, for I am the meanest motherfucker in the valley!

Offline medicus

  • K 500
  • ***
  • Postova: 862
  • A cane non magno saepe tenetur aper.
    • http://piceapungens.com/
Odg: NOžEVI
« Odgovori #33 u: 17. 09. 2007. 18:48:12 »
medicus imam identično isti nož, samo imam i malog takvog, dupla futrola. kad fotkam onda ću stavit slike!

moj je star 10-ak godina,izradio ga je jedan majstor u brusioni nozeva nasuprot ulaza u trznicu Dolac-Pod zidom
lijepo reze novinski papir-ko britva a mozes slobodno i manja drvca cijepat
hehe,a ja mislio kako je moj unikat d4

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: NOžEVI
« Odgovori #34 u: 21. 09. 2007. 10:26:04 »
medicus imam identično isti nož, samo imam i malog takvog, dupla futrola. kad fotkam onda ću stavit slike!

moj je star 10-ak godina,izradio ga je jedan majstor u brusioni nozeva nasuprot ulaza u trznicu Dolac-Pod zidom
lijepo reze novinski papir-ko britva a mozes slobodno i manja drvca cijepat
hehe,a ja mislio kako je moj unikat d4
I sam imam jedan nožič iz te radionice , a zove se "Kondor-Z" i mogu Ti reči da je matrijal i sama izrada daleko iznad cijene,
Slobodno mogu preporučiti svakom kupnju noža tog obrta.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline SrndaćVlašić

  • K 100
  • **
  • Postova: 159
Odg: NOžEVI
« Odgovori #35 u: 21. 09. 2007. 11:59:13 »
U dugogodišnjem bavljenju lovom kroz ruke mi je prošlo sijaset noževa od vrlo kvalitetin i skupih pa do onih s Hreljiča ( buvljak u Zagrebu).No jedan od najboljih koji imam i danas ja  Fadipa Prizren.Nož dugo drži iglu i po svojim gabaritima zadovoljava sve potrebe lovca.
Za nedavni 50 ti ročendan prijatelji su mi kupili nož marke Peter Herbst , kad sam vidio na internetu koliko su platili skoro sam ostao šlagiran.
FAMIPA Prizren - odlični noževi...Ja imam puno noževa i u lov uvijek nosim 2-3. Ajedan od njih je uvije FAMIPA Prizren. Malo su poznati, ali su odlični. čuo sam da su im Španci "ukrali" tehnologiju izrade sječiva (i napravili dobar posao)

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: NOžEVI
« Odgovori #36 u: 21. 09. 2007. 13:26:56 »
Proof i ja nosim Victorinox hunting d4
Meni je super

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: NOžEVI
« Odgovori #37 u: 21. 09. 2007. 14:51:55 »
Ja uvijek nosim ono kaj rijetko tko nosi, a to je kameni brus koji je veči od oštrice mog noža. Kaj će mi nož ako je tup, ili se istupi pri guljenju, puno po dlaci, ili par komada gulit, i kaj ondač Ja zato brus i nož uvijek zajedno. Ko prst i nokat!

Offline SrndaćVlašić

  • K 100
  • **
  • Postova: 159
Odg: NOžEVI
« Odgovori #38 u: 21. 09. 2007. 19:55:41 »
Poneseš kvalitetan nož i ako dobro radiš - nema problema

Zoran

  • Gost
Odg: NOžEVI
« Odgovori #39 u: 21. 09. 2007. 20:45:49 »
Ja uvijek nosim ono kaj rijetko tko nosi, a to je kameni brus koji je veči od oštrice mog noža. Kaj će mi nož ako je tup, ili se istupi pri guljenju, puno po dlaci, ili par komada gulit, i kaj ondač Ja zato brus i nož uvijek zajedno. Ko prst i nokat!

sad ga malo pretjerujes!
po tome ti nevalja noz ili neznas naostri ga!

trebo bi ti samnom u prava brda
 pa da pluca ispljujes u pola sata a za sat bi sve pobaco!
 i noz i remen od puske bi ti bio tezak a kamo li brusni kamen!

nemislim ja da ti nisi fizicki aktivan ali brdaaaa [/co



Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: NOžEVI
« Odgovori #40 u: 22. 09. 2007. 08:26:46 »
U dugogodišnjem bavljenju lovom kroz ruke mi je prošlo sijaset noževa od vrlo kvalitetin i skupih pa do onih s Hreljiča ( buvljak u Zagrebu).No jedan od najboljih koji imam i danas ja  Fadipa Prizren.Nož dugo drži iglu i po svojim gabaritima zadovoljava sve potrebe lovca.
Za nedavni 50 ti ročendan prijatelji su mi kupili nož marke Peter Herbst , kad sam vidio na internetu koliko su platili skoro sam ostao šlagiran.
FAMIPA Prizren - odlični noževi...Ja imam puno noževa i u lov uvijek nosim 2-3. Ajedan od njih je uvije FAMIPA Prizren. Malo su poznati, ali su odlični. čuo sam da su im Španci "ukrali" tehnologiju izrade sječiva (i napravili dobar posao)

nazalost famipa vise neradi, kolioko ja znam
Da li je neko koristio IMPA nozeveč
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline SrndaćVlašić

  • K 100
  • **
  • Postova: 159
Odg: NOžEVI
« Odgovori #41 u: 22. 09. 2007. 09:40:34 »
Možda se može nač neki zaostali Famipa po trgovinama, ne mora biti trgovina lovačkom opremom. Moj je kupljen u Nami (isplati se pokušat)

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: NOžEVI
« Odgovori #42 u: 22. 09. 2007. 10:12:19 »
Molim poštenog kupca koji negdje nače Famipa Prizren da ga kupi za mene. Plačam suhim zlatom
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline SrndaćVlašić

  • K 100
  • **
  • Postova: 159
Odg: NOžEVI
« Odgovori #43 u: 22. 09. 2007. 11:04:45 »
Vidi ovaj moj, originalne korice su bile od skaja, pa sam ja napravio neke..
nijedan ne leži u ruci kao ovaj, a sječivo je prva liga. čuvam ga samo za "posebne prilike", nikad na kost
« Zadnja izmjena: 24. 06. 2008. 23:07:56 od LOVAC »

Offline Dubravko

  • K 100
  • **
  • Postova: 403
Odg: NOžEVI
« Odgovori #44 u: 22. 09. 2007. 19:56:14 »
Vidim vec duze vramena svi hvale FAMIPA Prizren nozeve i sad si ja mislim kaki su to, nikad cuo. I onda uzmem neki dan svoj prvi noz sto smo ja i buraz dobili svaki po jedan, jos prije vise od 18 god. i pogledam da vidim sta pise na njemu kad ono FAMIPA tek mi je tad sinulo da je to stverno kvalitetan noz. Ja sam svog nosio cijeko djetinjstvi i miliun puta ga bacio u drvo i zemlju, rezao sa njim doslovno sve i zivu i lim, ali ipak sam uspio malo vrh noza sje..at. Evo slika on je donji a ovaj gornji je Spanjolski Muela Alcaraz 22cm ostrica toga sam kupio prije godinu dana za lov, za 20 godina cu vam reci kakav je on.
« Zadnja izmjena: 24. 06. 2008. 23:08:32 od LOVAC »
Dobra Kob!