Autor Tema: NOžEVI  (Posjeta: 326871 vremena)

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: NOžEVI
« Odgovori #135 u: 10. 03. 2008. 00:19:30 »
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: NOžEVI
« Odgovori #136 u: 10. 03. 2008. 08:05:06 »
O, ..bote! Svaka cast. d4 Vidim da si odstupio od tradicije de luxe. Helle vecinom kuje od tri sloja, i primjerci su im dobri. Ja koristim njihove serijski proizvdedene Jegermeister i Veidemann u lovu.

Nego, Kad tako izpoliras rog dali se kliza u ruci kada je mokar(krv, voda, znoj itd.)? Ostavio sam jedan dio roga od jelena koji su pali ove godine, tako da cu mozda probati da nesto napravim.
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: NOžEVI
« Odgovori #137 u: 10. 03. 2008. 08:40:57 »
rog od bivola ima slicne karateristike kao i slovnovaca. Zbog prirodnih ulja u njemu ne klize u ruci.
Kada smocis drsku voda sa nje sleti kao sa patke.
Za jelenji rog je ipak bolje ostaviti malo hrapave povrsine.
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: NOžEVI
« Odgovori #138 u: 18. 03. 2008. 09:30:28 »
Jos jedan sa drskom od bivoljeg roga. Vec je nekoliko dana u "zavrsnoj fazi",nadam se da su ga uskoro ispolirati i povesti u setnju.
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline SSG

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2246
  • Da je pas čovjekov prijatelj, mišljenje je čovjeka
Odg: NOžEVI
« Odgovori #139 u: 18. 03. 2008. 10:35:07 »
Prekrasno.Ry jel prodaješ ;D
Užasno osjećam ovu krizu. Vozim auto bez krova, pijem staro vino, jedem pljesnivi sir..

Not to open the hunting season on the pretext that there is no game would be as if one gave up celebrating Christmas because there was not enough snow to go by sleigh to midnight Mass.

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: NOžEVI
« Odgovori #140 u: 18. 03. 2008. 10:53:15 »
Ne prodajem ih, vecinu nozeva sam poklonio prijateljima. Kuci imam nekoliko koje sam sam uradio i nekoliko koje sam kupio mada u lov nosim jedan ili dva u koliko lovim visoku divljac.
Radim ih kada imam vremena i volje, neki budu ok , a neki bi mogli biti i bolji.
Trebalo bi jos par alatkii masina da mogu da ih bolje uradim ali meni amaterski pristup sasvim odgovara i eventualne greske na njima mi ne smetaju.
Niko nije savrsen  ::)
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline jäger

  • K
  • *
  • Postova: 62
Odg: NOžEVI
« Odgovori #141 u: 18. 03. 2008. 21:10:04 »
evo sajta za sve one koji vole po svom ukusu da naprave noz
mislim da nema mogucnost izbora drugog jezika osim nemackog,pa ukratko da pomognem kolegama sa slabijim poznavanjem ovog jezika
jagdmesser-lovacki noz
klingen-ostrice

www.weber-messer.de

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: NOžEVI
« Odgovori #142 u: 18. 03. 2008. 23:14:36 »
Lijepo,ima krasnih noževa,ali i cijena je lijepa
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: NOžEVI
« Odgovori #143 u: 19. 03. 2008. 06:30:15 »
gde si jager,,stvarno je svet mali!
Nego, ovi tvoji pljackaju za one blankove..gde ce im dusa.
Kazi ako ti treba ostrica da pronjuskam okolo.
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline jäger

  • K
  • *
  • Postova: 62
Odg: NOžEVI
« Odgovori #144 u: 19. 03. 2008. 17:03:09 »
tu sam ja druze vec duze vreme nego sam malo bio neaktivan.
ostrice su jako kvalitetne i verujem da vrede ovaj novac,inace ima i daleko jevtinijih.kupio sam pre par dana dve ostrice svedske proizvodnje od laminiranog celika za 10 evra/kom

Offline Bucko

  • K
  • *
  • Postova: 13
Odg: NOžEVI
« Odgovori #145 u: 19. 03. 2008. 19:18:38 »
Gde si bre Jeger, das jednu ostricu a ja sredim i tvoju.
Evo jedan moj rucni rad.
« Zadnja izmjena: 24. 06. 2008. 22:55:21 od LOVAC »

Offline jäger

  • K
  • *
  • Postova: 62
Odg: NOžEVI
« Odgovori #146 u: 19. 03. 2008. 20:45:28 »

ovako izgledaju ostrice

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: NOžEVI
« Odgovori #147 u: 19. 03. 2008. 21:39:26 »
Prelepo drugari,nego sta bi sa onim Turpijama?
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline Bucko

  • K
  • *
  • Postova: 13
Odg: NOžEVI
« Odgovori #148 u: 19. 03. 2008. 23:07:01 »
Gago pa to sto mi je u ruci je nekad bila turpija ;D
Znaci otpustio sam je , oblikovao secivo pa opet okalio i finisirao i na kraju i drsku nabacio.

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: NOžEVI
« Odgovori #149 u: 20. 03. 2008. 06:13:45 »
Hmmm..nije lose ;).Kada stignu nista ne petljajte dok ne organizujem rogove za drske.
I da, videcu sa tamo nekim ljudima da vam shibnu one tri puta laminirane.
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.