Autor Tema: Uložak za čizme na baterije  (Posjeta: 21748 vremena)

Offline ivo samoborec

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1824
Odg: Uložak za čizme na baterije
« Odgovori #15 u: 10. 02. 2010. 14:38:01 »
.........Pero!!..a da si jos imao svoju vrecu...ma mogao bi biti gol unutra....pozdrav Dubrovniku...
Ako hoces vesel bit moras ze sebom Blasera nosit.,pri svakoj kljeti gemisteka spit...!!!!

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Uložak za čizme na baterije
« Odgovori #16 u: 10. 02. 2010. 15:04:14 »

Nisam je imao Ivo ali bi mi bila dobro došla. Zima je bila strašno što je za nekog s mora gdje je uvijek
ugodna temperatura više nego pogubno. Pisao sam o tome na forumu poglavlje "Lov divljači" tema "Lov guske" pa pogledaj možeš ako želiš i komentirati.

Pozdrav,
Pero

 z10

Offline željko

  • K 100
  • **
  • Postova: 160
Odg: Uložak za čizme na baterije
« Odgovori #17 u: 22. 11. 2010. 22:00:01 »
evo zime,samo što nije stigla pa da malo osviježimo temu....

znači pitanje je,da li je netko ovo koristio i da li se to isplati kupovat,treba mi za čeku.....

pozdrav

Offline bogoljub

  • K
  • *
  • Postova: 28
Odg: Uložak za čizme na baterije
« Odgovori #18 u: 26. 11. 2010. 16:55:12 »
Za onoga ko ima da da toliko para za grejače što da ne.Mada ja lično koristim gumene čizme sa filcom dva broja veće,unutra izrežem uložak od tankog stiropora,a čarape tanke sintetičke i vunene debele.Komad debelog stiropora obloženog jutanim džakom za sedeti ili stajati na njemu ako je potrebno. zim
Gledala mi Ciganka u dlan i kaže:
- Do 35. godine nećeš imati para i mučit ćeš se.
Ja je pitam:
- A poslije 35.?
A ona će:
- Će se navikneš na to.

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: Uložak za čizme na baterije
« Odgovori #19 u: 29. 11. 2010. 19:40:12 »
Nikada ih nisam koristio a mislim da služe svrsi za koju su napravljene, možda ne griju kao termoakomulaciona peć ali za noge dovoljno.
270 Win, gente et non dimittet.....

valdop

  • Gost
Odg: Uložak za čizme na baterije
« Odgovori #20 u: 29. 11. 2010. 21:18:21 »
a i puno ih je lakše nositi . . .

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: Uložak za čizme na baterije
« Odgovori #21 u: 03. 12. 2010. 10:23:55 »
Posebno se mora paziti da vode ne uđe u čizmu jer bi tada mogli izgledati kao pečeni z11. hao hao hao
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline haram

  • K 100
  • **
  • Postova: 131
Odg: Uložak za čizme na baterije
« Odgovori #22 u: 03. 12. 2010. 15:05:37 »
Postovanje kolege.
Ja imam grijace i do sada sam ih koristio tri puta.Kostalo je cini mi se 99 € (sad se mogu naci jeftinije) i tko ce ih cesce koristiti isplati se. Dobiju se predimenzionirani ulosci i sami sebi isijecemo za svoju obucu (broj) po vec obiljezenoj liniji. Griju samo podrucje ispod noznih prstiju jer poznato je da oni prvi ohlade i imaju tri stufe za podesavanje, barem kod mene.Ulozak, grijac, je spojen finim pljosnatim kablom sa baterijama, 2 x 3 komada AA-1.5V, koje se sistemom snale zataknu za saru sa zadnje strane cizme a moze se poruciti sa duzim kablovima koji onda prolaze kroz nogavicu a baterije se kacaju na remen hlaca.Kada se ukljuci, grijac nije konstantno pod naponom nego u zavisnosti na koju stufu se stavi, regulacija salje vise ili manje kratkih impulsa sto se vidi po diodi koja blinka manjom ili vecom frekvencijom.Iz to malo iskustva sam zakljucio da cim se dodje na ceku ili stand treba odmah ukljuciti na najjacu stufu ne cekajuci da se noge zahlade i ne eksperimentirati sa nizim stufama jer nisu djelotvorne ako je puno minus.Dobre baterije traju 1.5-2 sata na najjacem sto i nije bas puno pa bi trebalo imati rezerve ako lov potraje duze, naravno punjive sa malo vecim kapacitetom npr. 2600-2800 mAh.
Kako najavljuju ostru zimu mozda ih potrazim po ladicama.
Ne pada snijeg da pokrije goru, nego da divljac ostavi tragove...

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: Uložak za čizme na baterije
« Odgovori #23 u: 03. 12. 2010. 17:15:40 »
Kako bi bilo da ih spojiš na akumulator automobila naravno uz neki pretvarač struje da daje 1.5 volti (zimi za na čeku) ččč.
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline željko

  • K 100
  • **
  • Postova: 160
Odg: Uložak za čizme na baterije
« Odgovori #24 u: 03. 12. 2010. 17:26:54 »
kolega haram,
hvala ti na iscrpnom izvještaju,
možeš li mi još reći,naprimjer na -10 da li osjećaš zimu u nogama ili je onak ugodno,možda malo pretjerujem al j....a ne da mi se davat novce za nešto ako nije funkcionalno.....

kolega evaeva ........

možda bi bilo najbolje čeku napravit na stupu od dalekovoda pa se samo zakahlaš udicama za žice, barem si siguran da ti nitko neće ukrast akomulator........

Offline Tyger

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1096
Odg: Uložak za čizme na baterije
« Odgovori #25 u: 03. 12. 2010. 18:43:41 »
Radje dati 100 i koji euro vise za podstavljene cizme ili dobre cipele  zim
Zagorje moje nigdar nebi menjal. Ti bregi su meni sveti, i nisci ih nemre zeti.

Offline haram

  • K 100
  • **
  • Postova: 131
Odg: Uložak za čizme na baterije
« Odgovori #26 u: 03. 12. 2010. 18:52:58 »
Ja sam porucio i  duze kablove jer sam mislio ovo sto kaze kolega evaeva (smatram da je mislio ozbiljno) spoiti grijace na onaj mali akumulator sto napaja bateriju za lov i okaciti ga na pojas tako da bi bio mobilan a imao bi dostatan izvor za najmanje pola dana ako ne i vise jer mislim da taj aku ima kapacitet od 7.5 Ah, samo sto to do sada jos nisam napravio.Napon mu je 6V pa bi se trebao staviti predotpor da se na grijacima dobije 4,5V.
Zeljko, noge su ugodno tople i poseban ja osjecaj kad to imas u cizmama, dodje ti onako neobicno, samouvjereno, mocno. Nemoj da te ja savjetujem pa da napravis pogresnu kupnju, najbolje bi bilo probati ali ne u boravku nego u pravim uvjetima. Neznam koliko dodju u HR ali nije to vise toliko skupo kao na pocetku kad su se pojavili na trzistu. Na tebi je.
Pozdrav.
P.S.
I to je dobro Tyger, svaki lovac nastoi imati dobre i tople cizme ali ponekad malo tehnike unutra dobro dodje.
Ne pada snijeg da pokrije goru, nego da divljac ostavi tragove...

Offline Liken

  • K
  • *
  • Postova: 9
Odg: Uložak za čizme na baterije
« Odgovori #27 u: 09. 09. 2015. 08:56:00 »
"Radje dati 100 i koji euro vise za podstavljene cizme ili dobre cipele" .. tom teorijom se i ja slažem :) šta je sigurno je sigurno kod kupovine odjeca za ekstremno niske temperature. Evo odmah primjer gdje moguce kupiti. "Neki od" prijedloga.. :)

Offline šokac

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2062
Odg: Uložak za čizme na baterije
« Odgovori #28 u: 10. 01. 2017. 21:40:49 »
Puti stari mene natrag zovu, kojima sam išao ko mali,
polja, njive i rastove šume, moj su korak dobro upoznali...

Offline tyrol

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1848
  • I kad je puška na klinu....
Odg: Uložak za čizme na baterije
« Odgovori #29 u: 11. 01. 2017. 16:20:34 »
Šokac  1liga zaštita od Sunca sada služi kao reflektor vlastite topline tijela  ludiloo
Em ti sumpor.....