Autor Tema: GORE-TEX Jakna i hlače  (Posjeta: 17444 vremena)

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: GORE-TEX Jakna i hlače
« Odgovori #30 u: 18. 11. 2010. 22:15:54 »
Ja imam dobro iskustvo sa Fjellrevenom, ali ne sa gore texom nego sa  G1000 materijelom....Tu opremu sam koristio...veoma dugo u razne svrhe, sto za lov, sto za planinarenje, skijanje i td....Jedva su se iztrosile...inace, moje iskustvo nekih 17 godina boravka u prirodi, sto po snijegu, kisi, vijetru, itd. je to da apsolutno nista sto se danas prodaje na trzistu ne drzi vodu!! Bez obzira cijena, ali znam da ako platis skluplje da je bolje, ima iznimki, ali opet malo.

Kad si u ovoj igri, moras sa sobom rascititi jednu stvar a to je da ces biti mokar! Neki proizvodi drze vodu vani duze od drugih, neki krace, ali svi na kraju puste....pitanje je samo vremena kad...Sada sam nasao stavri koje mi odgovarju, da skupe su, ali barem vrijede svake lipe, jer kao sto vidite po slikama kuda se krecem, je to(dobra oprema) sto mi omogucava nekekev prstojan komfort i dobar dozivljaj prirode....ostalo to " nepromocivo" su price za malu dijecu...

Radije koristi vunu ispod kao izolir,  i to u vise slojeva(ljuski) i skidaj ili oblaci po potrebi i aktivitetu...G-1000 "dise" 100% i u Skandinaviji gdje je zivot u prirodi dio kulture ima velike pristalice!! zagi
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: GORE-TEX Jakna i hlače
« Odgovori #31 u: 18. 11. 2010. 22:17:59 »
dise, pogotovu kad ga natrljas voskom  hao hao hao hao
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: GORE-TEX Jakna i hlače
« Odgovori #32 u: 18. 11. 2010. 22:25:57 »
Pa vidi, trlja se voskom po potrebi. Ja sam trljao od koljena prama pasu, jer tu sam vecinom najvise mokar i po rukavima i ramenima, po nekoliko slojeva zavisi koliko hocu da mi traje, ostalo nije bitno. Kad koristis ljeti i u proljece operes u masini i dise ;) :-*
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline toso

  • K
  • *
  • Postova: 47
Odg: GORE-TEX Jakna i hlače
« Odgovori #33 u: 29. 11. 2010. 19:22:31 »
dise, pogotovu kad ga natrljas voskom  hao hao hao hao


http://forum.lovac.info/index.php?action=dlattach;topic=6256.0;attach=37962;imag

Jel ovako izgledaju ljuske o kojima si pricao dva pulovera, majica, prsluk i jakna?????? Svi znaju nesto pametariti a gdje su sada sve te silne Gore-tex jakne???poz.

Offline nostromo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 915
  • (P)loviti se mora!
Odg: GORE-TEX Jakna i hlače
« Odgovori #34 u: 29. 11. 2010. 20:19:08 »
Decki ne isplati se puno sikirati oko ovog pitanja, ne postoji apsolutno rijesenje.Bez obzira koliko fancy bile sve etikete i opisi svojstava materijala i najskuplja odijela propustaju a najjeftinija ne propustaju al ne disu. To iskustvo prenosim iz perioda koristenja jedrilicarskih odjela koja po ovim pitanjima trebala biti vrh. Kome smeta biti malo mokar nek si kupi Hunting Unlimited  ;)

Mene vise brine sta ne uspijevam naci neki djon koji se ne klize, glava mi je "waterproof" ali nije "shock resistant" ;D

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: GORE-TEX Jakna i hlače
« Odgovori #35 u: 29. 11. 2010. 20:53:42 »
ima sada i djonov u kojima ima stakla pa nema klizanja  zagi
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: GORE-TEX Jakna i hlače
« Odgovori #36 u: 29. 11. 2010. 21:40:46 »
Ne želim otvarati novu temu , uključujem se u podrubriku ove s razlogom. I dobra odjeća i vrhunska obuća nisu kompletne bez dobrih čarapa .
Kada sam bio mlađi i cirkulacija je bila dobra , mogao sam u zimi čekati lisice na zemlji po 3-4 sata u obićnim gumenjacima i dva-tri para nataknutih čarapa . No vrijeme čini svoje i danas sve više novaca dajem za odjeću i obuću , no za Rws ili Normu  , jer sam svjestan da i uz najbolju municiju i cvokotanje zubi ili gebisa ne mogu dočekati ništa.
Kako su mi fetiš čarape , kada god dođe neki novi model u Iglu Šport moram ih imati , tako da sam i u prošli petak počastio svoj ravni taban s novim modelom.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline nostromo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 915
  • (P)loviti se mora!
Odg: GORE-TEX Jakna i hlače
« Odgovori #37 u: 29. 11. 2010. 23:10:11 »
ima sada i djonov u kojima ima stakla pa nema klizanja  zagi

... valjda pleksi? Da ne zveckaju :P

Nego mrsko mi je otvarati novu temu, zna li neko za "Sasta" brand lovacke obuce i odjece? Ja san se na vrime pomirija sa tim da savrsenstvo ne postoji pa sad trazim dobar omjer cijene i kvalitete. Zna li neko nesto o ovoj robi. Proizvodi se u Danskoj cini mi se.

Offline OldHunter

  • K 500
  • ***
  • Postova: 543
  • Kad nemam kaj pametnog za reći - šutim !
Odg: GORE-TEX Jakna i hlače
« Odgovori #38 u: 30. 11. 2010. 09:34:52 »
Ne želim otvarati novu temu , uključujem se u podrubriku ove s razlogom. I dobra odjeća i vrhunska obuća nisu kompletne bez dobrih čarapa .
Kada sam bio mlađi i cirkulacija je bila dobra , mogao sam u zimi čekati lisice na zemlji po 3-4 sata u obićnim gumenjacima i dva-tri para nataknutih čarapa . No vrijeme čini svoje i danas sve više novaca dajem za odjeću i obuću , no za Rws ili Normu  , jer sam svjestan da i uz najbolju municiju i cvokotanje zubi ili gebisa ne mogu dočekati ništa.
Kako su mi fetiš čarape , kada god dođe neki novi model u Iglu Šport moram ih imati , tako da sam i u prošli petak počastio svoj ravni taban s novim modelom.

Čuj da nisi ti možda moj dvojnik ??  d1
Sve kaj ti napišeš kak da sam ja izgovoril.  just
Mi Zagorci smo si oduvijek bili dobri sa Hrvatima ! d4

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: GORE-TEX Jakna i hlače
« Odgovori #39 u: 01. 12. 2010. 14:35:46 »
Ne želim otvarati novu temu , uključujem se u podrubriku ove s razlogom. I dobra odjeća i vrhunska obuća nisu kompletne bez dobrih čarapa .
Kada sam bio mlađi i cirkulacija je bila dobra , mogao sam u zimi čekati lisice na zemlji po 3-4 sata u obićnim gumenjacima i dva-tri para nataknutih čarapa . No vrijeme čini svoje i danas sve više novaca dajem za odjeću i obuću , no za Rws ili Normu  , jer sam svjestan da i uz najbolju municiju i cvokotanje zubi ili gebisa ne mogu dočekati ništa.
Kako su mi fetiš čarape , kada god dođe neki novi model u Iglu Šport moram ih imati , tako da sam i u prošli petak počastio svoj ravni taban s novim modelom.

Zalutam i ja često u Iglua i imam par Lorpen čarapa je skupo ali vrijedi svaku lipu, od trangoworlda  imam flis i dobar je kakve su čarape nadamo se izvješću od Fazana   ;)

Anegdota od zadnji put, pita me prodavačica da ako sam član nekog planinarskog društva da če mi dati 10% na LaSportiva gojzerice, a ja joj kaže ako joj rečem čega sam član da če mi dati 20% malusa  ;D
Imam upalu volje.

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: GORE-TEX Jakna i hlače
« Odgovori #40 u: 01. 12. 2010. 18:33:28 »
Ja sam nasao jednu vrstu carapa. Prije sam koristio razne fabrikate, ali....sa ovim se nista ne moze mjeriti. Kostaju 60 kuna. "Nepoderive" su. Pete se ne izlizu i imaju dug vijek tranjanja, barem u mojoj upotrebi. Uvijek imaju isti fazon. Imam nekoliko pari uvijek novih i jedan par u svakom ruksaku kad sam na terenu...Ovu vrstu sad samo krositim i za lov, planinarenje, skijanje i ostali boravak u prirodi. Obucem jedne, direktno na kozu. Meni to ne smeta, naprotiv.  Sa jednim parima mogu biti topao na nogama kad skijam krosscountry na temp do -25...kad sam u pokretu i drzim temperaturu, ali cizma isto cini svoje..kad idem na onim "reketama" po snijegu onda malo odpustim cizmu, ali samo malo..i topao sam na nogama....

Obicno experti tvrde da se treba nositi jedne tanke pri kozi a onda druge deblje malo grublje strikane na te radi izolacije i komforta.
Ok, kako ko, ali ja samo jedan sloj ovih nosim. Carape su od vune, strikane jako sitno bez velikih rupa i nemaju grubih velikih rubova da zuljaju na prstima od nogu. 80% vuna, ostatak neki elasticiteti i td...Sive su boje, i sto se vise peru bolje su jer vuna mijenja svoju strukturu i niti otvrdnu...i lice nekako na cohu...vuna je po meni najbolje sto postoji za nosisti kao izolator...barem sam se u to uvijerio nakon koju godinu boravka u prirodi i aktiviteta.. d1






Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: GORE-TEX Jakna i hlače
« Odgovori #41 u: 01. 12. 2010. 20:08:21 »
ovdje ih vidim dvije sa goretexom a vjerujem da u garazi i autu imaju jos po dvije  pesi
p.s. nekad sam ih imo i vise al odkako sam u lovistu napravio 22 ceke taj goretex mi i nije vise toliko potreban  pesi
« Zadnja izmjena: 01. 12. 2010. 20:27:07 od Lazar »
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline toso

  • K
  • *
  • Postova: 47
Odg: GORE-TEX Jakna i hlače
« Odgovori #42 u: 01. 12. 2010. 21:03:25 »
ovdje ih vidim dvije sa goretexom a vjerujem da u garazi i autu imaju jos po dvije  pesi
p.s. nekad sam ih imo i vise al odkako sam u lovistu napravio 22 ceke taj goretex mi i nije vise toliko potreban  pesi

Ali vidim da su tebi u lovu draze ove tvoje viseslojne ljuske, a ove jakne u ormaru vjerovatno nisu prosle tvoj test pod tusem pa njih nenosis.poz

Offline grga33

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1412
Odg: GORE-TEX Jakna i hlače
« Odgovori #43 u: 01. 12. 2010. 21:11:30 »
Schultz and Larsen u potpunosti te podržavam i ja nosim nešto slično kao i tvoje na slici i nema mi zime u nogama

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: GORE-TEX Jakna i hlače
« Odgovori #44 u: 11. 06. 2011. 14:24:28 »
Evo koja slika jednog od setova koje koristim za lov i planinarenje....Inace sve je radjeno u 3duplom Goretex materijalu koji je laminiran sloj po sloj...Goretex je samo "ljuska" koja stiti od kise i vijetra, dise naravno jako dobro....inace treba izolator kao vuna ili fleece ispod po potrebi i nivou aktiviteta koji radis




Detalji koji su izvanredno prilagodjeni lovcu..napr..rupa za antenu je jako lijepo sredjena...radio imam u unutrasnjosti jakne....kada je jak minus...spara mi bateriju....

ispod pazuha ima veliki rajfesluz koji otvoris i zatvoris po potrebi .....vecinom kada se penjem uzbrdosto je u mom lovu na jelen  i irvase pravilo...otvorim napolada tako da zrak cirkulise jako dobro...






 Kapuljaca je izvanredna i moze se regulisati na razna nacine....inace naprije na rubu je usivena jedna vrsta sajle koja se moze formirati po potrebi i fazonu....kada je susnjezica i kisa pada malte ne vodoravnoo nda je ovo jako dobra stvar....



Na koljenima, ramenima i laktovima je opet pojacano jos robusnijem goretexu...Sa ovim setom mogu biti na planini oko 8-9 sati...na susnjezici koja doslovno lijepi...Inace ne postoi oprema koja je perfektna...ovaj set kosta jako mnogo ali je medju najboljim..i ne zalim nikad ulozenih novaca u odjecu i obucu jer mi ona omogucava taj lovni uzitak koji trazim ....



 zagi zagi zagi
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....