Autor Tema: Kamuflažna oprema. Da ili ne?  (Posjeta: 52708 vremena)

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: Kamuflažna oprema. Da ili ne č
« Odgovori #30 u: 07. 01. 2008. 22:26:50 »
makar nevoljko ovo pišem, ali ajde, nek vam bude. Pošto se bavim i airsoftom izmeču ostalog, ove stvari su mi poznate dosta. Dakle, na ovoj slici se vidi Ghillie suit. Ako vam se več oče takvog nekaj, na e-bayu se nače dobrih gotovih ghilliea od 100€ na dalje. Ako ga želite sami slagati, zguglate si "making ghillie suit" i dobit čete sve odgovore na prvih par linkova kaj google izbaci. Ali, ipak, držimo se starih običaja i tradicije kolege. Nismo Ameri!

Ja sam isto pobornik zelene lovačke uniforme(odijela),maskirno šta je svima ostalo od rata mi se nimalo ne sviča kada vidim u lovu,ali ovo bih volio probati ne toliko za lov i odstraljivanje divljači koliko za probu kod prilaska divljači i kod fotografiranja..

Hvala za pomoč ;D
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

MAUZ

  • Gost
Odg: Kamuflažna oprema. Da ili ne č
« Odgovori #31 u: 07. 01. 2008. 23:25:56 »
Ratne i vojnicke uniforme nemaju veze sa onim o cem Kaligula i ja pisemo! Bilo je  ratova, ja imam uniforma iz dva, ali nikad to u lov ne bih poneo!

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: Kamuflažna oprema. Da ili ne č
« Odgovori #32 u: 08. 01. 2008. 00:59:07 »
Ratne i vojnicke uniforme nemaju veze sa onim o cem Kaligula i ja pisemo! Bilo je  ratova, ja imam uniforma iz dva, ali nikad to u lov ne bih poneo!
makar nevoljko ovo pišem, ali ajde, nek vam bude. Pošto se bavim i airsoftom izmeču ostalog, ove stvari su mi poznate dosta. Dakle, na ovoj slici se vidi Ghillie suit. Ako vam se več oče takvog nekaj, na e-bayu se nače dobrih gotovih ghilliea od 100€ na dalje. Ako ga želite sami slagati, zguglate si "making ghillie suit" i dobit čete sve odgovore na prvih par linkova kaj google izbaci. Ali, ipak, držimo se starih običaja i tradicije kolege. Nismo Ameri!

Ja sam isto pobornik zelene lovačke uniforme(odijela),maskirno šta je svima ostalo od rata mi se nimalo ne sviča kada vidim u lovu,ali ovo bih volio probati ne toliko za lov i odstraljivanje divljači koliko za probu kod prilaska divljači i kod fotografiranja..


ali ovo bih volio probati
tu sam mislio na kamuflažno odjelo o čemu i pišemo na ovoj temi,a za vojne maskirne hlače i jakne sam napisao da ne volim vidjeti u lovu
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline SrndaćVlašić

  • K 100
  • **
  • Postova: 159
Odg: Kamuflažna oprema. Da ili ne č
« Odgovori #33 u: 04. 02. 2008. 09:30:05 »
Divljači treba dat šansu, a sa kamuflažnom uniformom su te šanse smanjene. Zato kažem ne...
Ko zna lovit,zna i u zelenom. A ima li šta ljepše od lijepo odjevenog lovca. Ne mogu ni zamislit lovački ručak a nas dvadeset u nekim kamuflažnim odjelima..ne bi to bilo to..

Offline Max011

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1216
  • Zbogom Šakira bejbi...
Odg: Kamuflažna oprema. Da ili ne č
« Odgovori #34 u: 04. 02. 2008. 10:04:46 »
Vojne kamuflažne uniforme su bile lako dostupne zbog nesretnih vremena u kojima živesmo. Obzirom da i materijalni momenat beše tužan (blag opis) u lovištima se moglo videti sve i svašta. Kako je protok vremena neumitan a standard raste nadam se da će namenska lovačka garderoba preovladati.
Što se specijalizovanih lovačkih kamuflažnih odela tiče stvar su ukusa dok su ,,preko bare,, gotovo univerzalan detalj u opremi svih lovaca.
Recimo meni je se desilo da posle posete jednog poznatog lovca(u nekoj čudnoj kamuflažnom odelu i naočarima) iz Novog Beogrda iz bloka 24 lovištu Tamnava neki seljaci su mi se žalili da im se pričinio drekavac,drugi kažu da su im krave u šoku i da daju manje mleka, roditelji su počeli da zaključavaju žensku decu da ih vrag ne odnese... :) :) :) pa vi sad vidite kako da se obučete!
« Zadnja izmjena: 04. 02. 2008. 10:10:07 od Max011 »

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Kamuflažna oprema. Da ili ne č
« Odgovori #35 u: 04. 02. 2008. 12:01:21 »
Vojne kamuflažne uniforme su bile lako dostupne zbog nesretnih vremena u kojima živesmo. Obzirom da i materijalni momenat beše tužan (blag opis) u lovištima se moglo videti sve i svašta. Kako je protok vremena neumitan a standard raste nadam se da će namenska lovačka garderoba preovladati.
Što se specijalizovanih lovačkih kamuflažnih odela tiče stvar su ukusa dok su ,,preko bare,, gotovo univerzalan detalj u opremi svih lovaca.
Recimo meni je se desilo da posle posete jednog poznatog lovca(u nekoj čudnoj kamuflažnom odelu i naočarima) iz Novog Beogrda iz bloka 24 lovištu Tamnava neki seljaci su mi se žalili da im se pričinio drekavac,drugi kažu da su im krave u šoku i da daju manje mleka, roditelji su počeli da zaključavaju žensku decu da ih vrag ne odnese... :) :) :) pa vi sad vidite kako da se obučete!
Ova ti je dobra ;D ;D ;D
Ja kamuflazno rijetko kad obucem ali stvarno ovisi sto lovim i kako lovim. Zelena boja mi je najdraza i najugodnije se u njoj osijecam ali lovacku sarenu obucem prilikom suljanja ili doceku pataka. Da budem iskren i tad je rijetko obucem jer sa zelenom imam sasvim dovoljn uspijeha.

Offline Max011

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1216
  • Zbogom Šakira bejbi...
Odg: Kamuflažna oprema. Da ili ne?
« Odgovori #36 u: 04. 02. 2008. 12:37:33 »
http://www.ribolovci.com/phpbb2022/viewtopic.php?t=1957&postdays=0&postorder=asc&start=90
Evo kako je Steva video ceo hepening!A ovaj maskirani liči malo na Mauzera. ;D ;D ;D
« Zadnja izmjena: 04. 02. 2008. 12:52:21 od Max011 »

Offline Vanja

  • K 500
  • ***
  • Postova: 648
  • Lovac se ne postaje, lovac se rađa...
Odg: Kamuflažna oprema. Da ili ne č
« Odgovori #37 u: 04. 02. 2008. 13:32:58 »
Divljači treba dat šansu, a sa kamuflažnom uniformom su te šanse smanjene. Zato kažem ne...
Ko zna lovit,zna i u zelenom. A ima li šta ljepše od lijepo odjevenog lovca. Ne mogu ni zamislit lovački ručak a nas dvadeset u nekim kamuflažnim odjelima..ne bi to bilo to..

Dečki, bez uvrede ali to su gluposti. Divljač ne raspoznaje boje, nego vidi crno bijelo, i najviše reagira na pokret. Tako da nije bitno dali mi nosimo kamuflažno ili jednobojno odijelo, nego da je odijelo primjerno lovu. Vojna gardijska odijela su mi užasna u lovu i njima tamo definitivno nije mjesto.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Kamuflažna oprema. Da ili ne?
« Odgovori #38 u: 04. 02. 2008. 14:33:37 »
Divljac sva ne raspoznaje boje ali raspoznaje intenzitet postojecih u okolini tako da kamuflazna pomazu lovcima prilkom suljanja. Cinjenica je da su lovci lukom uspjesniji u kamuflaznoj odjeci.

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Kamuflažna oprema. Da ili ne?
« Odgovori #39 u: 04. 02. 2008. 15:08:32 »
Mišljenja sam da svatko od nas prema svojim afinitetima može nositi maskirnu odjeću samo onda kad lovi sam očekom ili piršom.Za sve ostale vidove lova treba na lovcu biti obilježavajući (reflektirajući) detalj.Čini mi se da zbog svega što nam se dogodilo u protekloj sezoni više nije dostatna obilježavajuća traka na kapi ili šeširu, već da trebamo svi nositi prsluke.
Imao sam prilike vidjeti unatrag dvije - tri godine jednog glupana koji je u lov na štetočine došao u lisičjoj šubari traperskog kroja i čudom se čudio kad ga je lovnik natjerao a tu kapetinu skine s lude glave i posudio mu od jednog kolege obićnu crvenu šiltericu.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3975
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Kamuflažna oprema. Da ili ne?
« Odgovori #40 u: 04. 02. 2008. 15:38:24 »
Koliko zapravo divljač raspoznaje boje??To još nije točno istraženo.

Zoran

  • Gost
Odg: Kamuflažna oprema. Da ili ne?
« Odgovori #41 u: 04. 02. 2008. 15:49:48 »
isto crno bjeli televizor!  z1

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3975
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Kamuflažna oprema. Da ili ne?
« Odgovori #42 u: 04. 02. 2008. 15:57:13 »
Od koga se onda skrivati i kamuflirati.Svojim iskustvom,naravno sa dobrim vjetrom i nekretanjem puno puta sam bio neopažen od strane divljači.

Zoran

  • Gost
Odg: Kamuflažna oprema. Da ili ne?
« Odgovori #43 u: 04. 02. 2008. 16:07:44 »
Od koga se onda skrivati i kamuflirati.Svojim iskustvom,naravno sa dobrim vjetrom i nekretanjem puno puta sam bio neopažen od strane divljači.

ni odkoga!!!

ja imam te jedne hlace koje sam uzeo iz usa.tj.hanter kupio pa mi donijo!
ja pojma nemam zasto ce mi te hlace nijednom ih nisam obuko!
ali eto uzeo sam ih onak da mogu pricat da su iz usa.  z11

Offline Vanja

  • K 500
  • ***
  • Postova: 648
  • Lovac se ne postaje, lovac se rađa...
Odg: Kamuflažna oprema. Da ili ne?
« Odgovori #44 u: 04. 02. 2008. 16:16:57 »
Donio ih je i meni. I hlače su super, jeftine i udobne. Meni koji sam stalno na terenu ne isplati se hodat po nekim Fanzojima i drugim skupim dučanima i davat velike novce za nešto što brzo trošim i uništavam. Da ima još hlača , sigurno bih uzeo još 2 komada.