Autor Tema: LOVAčKI ŠEŠIR  (Posjeta: 62899 vremena)

Offline Viktor

  • K 100
  • **
  • Postova: 387
Odg: LOVAčKI ŠEŠIR
« Odgovori #60 u: 05. 12. 2007. 11:23:26 »
Hvala puno!


MAUZ

  • Gost
Odg: LOVAčKI ŠEŠIR
« Odgovori #61 u: 08. 12. 2007. 01:46:46 »
Mozda je kulturoloska razika ili koji drugi antropogeni fenomen, ali ovo je maximum od lovackog sesira...


Ovi british kacketi mi deluju kao idealni za golf ali za lov na Balkanu... ma smejurija. Sesir kod kolege Draganca bih prihvatio da je Draganco stariji jedno 30 godina... inace prije bih uzeo licku kapu ili sajkacu... autenticno je zar ne!
Ekonomski i prakticno, Browning kacket/silterica - VRHHH!!!

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: LOVAčKI ŠEŠIR
« Odgovori #62 u: 08. 12. 2007. 21:09:05 »
Svako nosi po svom ukusu kolega Mauz.Ako da bog nosicu Sesir i za 30 godina, bar ja ih imam dosta.Evo jedne slike sa mojim lovnim kolegama.

Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

MAUZ

  • Gost
Odg: LOVAčKI ŠEŠIR
« Odgovori #63 u: 08. 12. 2007. 22:33:42 »
U zdravlju ga nosio Gago, ne zameram, obzirom gde zivis  z14
Poz, MAUZ!
« Zadnja izmjena: 10. 12. 2007. 09:19:05 od MAUZ »

Offline shaga

  • K 500
  • ***
  • Postova: 570
  • Wild Boar
    • Ima jedan grad na moru............
Odg: LOVAčKI ŠEŠIR
« Odgovori #64 u: 09. 12. 2007. 20:23:30 »
Kazu stari ljudi "STOTINU SELA STOTINU OBICAJA",a i imate tradiciju (od uvijek su se kod vas nosila odjela i sesiri i koliko razumijem one pletenice na kragnama vasih predsjednika drustava, saveza predstavljaju neke cinove u lovakoj hijerarhiji.............
Mi ovdje to nemamo i zbog toga bi ja sebi sa tim sesirima (u najmanju ruku ) bio SMIJESAN (sto ne znaci da ste mi vi smijesni)!
Dobio sam iz Frankonije (prije mjesec) najobicniji narandzasti kacket  i ja sam sa njim u potpunosti zadovoljan d4
P.S. danas u lovu nista........dosla mi lisica u "noge" i nisam htio pucat jer stvarno ne znam sta cu sa njom (sramota je ostavljat po lovistu a to u zadnje vrijeme mnogi rade)!
"A u ruke Mandusica Vuka Bice svaka puska ubojita"!!!!

Offline Max011

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1216
  • Zbogom Šakira bejbi...
Odg: LOVAčKI ŠEŠIR
« Odgovori #65 u: 10. 12. 2007. 10:54:46 »
Za Viktora fotke (uz izvinjenje na kvalitetu istih)


Stara saračka radnja(jedna od retkih koju nije pojeo zub vremena) na početku Balkanske ulice





Takodje stara radnja iz iste ulice sa šeširima i kapama sopstvene izrade.

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: LOVAčKI ŠEŠIR
« Odgovori #66 u: 13. 12. 2007. 02:51:45 »
Po meni je šešir za malkice starije lovce,je sam u onoj drugoj grupi,mlačih,pa nosim šiltericu,imam i šešir,ali kako Mauz kaže nije moj stil,i ja djelujem puno starije.

Ali nije niti ovo loše  d6 za neki zimski lov  ;D
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline lovac miro

  • K
  • *
  • Postova: 17
Odg: LOVAčKI ŠEŠIR
« Odgovori #67 u: 31. 12. 2007. 19:55:36 »
Svako ima pravo u izboru pokrivala za svoju glavu ali mislim da je lovački šešir imič, znak  lovačkog dostojanstva ipripadnosti.Sjetite se svih slikovnih prikaza lovaca. Ja osobno posjedujem 10-tak šešira (razne boje i modela) jer ih nosim i u ostalim prilikama i svi su od jednog jedinog i mislim najboljeg proizvočača u Hrvatskoj a to je CAHUN" ZGB.POD ZIDOM .Cijene su oko 100 eura kom .ali svaki model ovisno o materijalu može biti i skuplji.Normalno da su lovački zeleni ali zaista posebni vlastiti modeli(ne kaub i australci)

Offline Viktor

  • K 100
  • **
  • Postova: 387
Odg: LOVAčKI ŠEŠIR
« Odgovori #68 u: 31. 12. 2007. 20:30:50 »
Max puno hvala nisam prije vidio!!!!

Zadnja slika je moj izbor!!!!

Ako bude prilike kontaktirao bih te za kupovinu jednoga, odlični su!

Pozdrav Viktor

Offline shaga

  • K 500
  • ***
  • Postova: 570
  • Wild Boar
    • Ima jedan grad na moru............
Odg: LOVAčKI ŠEŠIR
« Odgovori #69 u: 04. 01. 2008. 23:54:05 »
Kazu stari ljudi "STOTINU SELA STOTINU OBICAJA",a i imate tradiciju (od uvijek su se kod vas nosila odjela i sesiri i koliko razumijem one pletenice na kragnama vasih predsjednika drustava, saveza predstavljaju neke cinove u lovakoj hijerarhiji.............
Mi ovdje to nemamo i zbog toga bi ja sebi sa tim sesirima (u najmanju ruku ) bio SMIJESAN (sto ne znaci da ste mi vi smijesni)!
Dobio sam iz Frankonije (prije mjesec) najobicniji narandzasti kacket  i ja sam sa njim u potpunosti zadovoljan d4

Hahaha opet sam sebe citiram .......ali slika je tek sada stigla!!!
OVO JE DEFINITIVNO MOJ IZBOR
"A u ruke Mandusica Vuka Bice svaka puska ubojita"!!!!

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: LOVAčKI ŠEŠIR
« Odgovori #70 u: 06. 01. 2008. 13:58:52 »
Svaka čast tradiciji,ali sa šeširom po zimi,meni je ZIIIMAAA.
 Tako da sam se vratio na vunenu (lopovsku) kapu koja mi pokrije uši i vrat a ako je baš jako hladno i vjetrovito onda stavim fantomku i kapu.
 Funkcionalnost ispred estetike.

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: LOVAčKI ŠEŠIR
« Odgovori #71 u: 07. 01. 2008. 08:19:03 »
ja sam na momačkoj dobio na poklon lijepi šešir u kojem me na svima slikama na forumu možete i vidjeti jer se doslovno ne odvajam od njega. U svakom lovu je moj vjerni pratitelj koji glavu čuva, vrat čuvam  flis štitnikom koji sam kupio i navučem ga i preko ušiju ako je baš hladno. No, za čeku ipak sad po zimi uopče ni ne pomišljam iči ako fantomka nije u čepu, navučem je, otvor samo za oči, a preko nje, naravno, moj šešir hehe  ;D

Offline radavac

  • K
  • *
  • Postova: 86
  • Bice bolje
Odg: LOVAčKI ŠEŠIR
« Odgovori #72 u: 14. 02. 2008. 19:45:14 »
Za vikend sam bio u Dortmundu na sajmu lova pa sam si kupio jedan sesiric,a  prvom prilikom cu da se malo pohvalim samo da ga slikam. d1
Bice bolje

Offline radavac

  • K
  • *
  • Postova: 86
  • Bice bolje
Odg: LOVAčKI ŠEŠIR
« Odgovori #73 u: 14. 02. 2008. 19:51:57 »
Evo ga sesir sa Sajma iz Dortmunda za sada ga nosi moj sin .Kupio sam i Znacke sa lovackim motivima da se malo nakiti sesir.
Bice bolje

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: LOVAčKI ŠEŠIR
« Odgovori #74 u: 14. 02. 2008. 20:58:32 »
Sesir kao saliven-pravi clan podmladka.Par lepih znacki i jedna dobra Kicanka i sesir je komplet.
U zdravlje da ga nosis.Normalno i da budes uspesan u lovu s njime ;D.
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<