Autor Tema: LOVAčKI ŠEŠIR  (Posjeta: 62568 vremena)

MAUZ

  • Gost
Odg: ŠEŠIR
« Odgovori #15 u: 09. 07. 2007. 16:44:05 »
Jako lijepa tema... Mozda bi moj post bio prikladniji gornjoj, stiilovi u odjevanju, ali sam ovdje poceo. Ne nosim taj sesir i ne dopada mi se taj stil, dapace, i ne osjecam se komotno. Taj moj stav ne znaci da neminovno svi moraju nositi silterice (kackete), ali ih ja nosim. Ovi "lovci" sa slika gore meni ne lice na lovce - bez uvrede. Lovac mora biti prepoznatljiv kao lovac u lovackoj odjeci, uredan i komotan sa lovackim obiljezjima i priznanjima. Ja, lovac, ne volim biti diskriminisan zato jer sam u lov dosao u kamuflaznoj odjeci (lovackoj naravno), a desavalo mi se i to.
Oko sesira... ne znam ko je okacio slike predivnog koznog sesira koji nije zelen... Nije zelen pa sta, koriste ga lovci negdje u svjetu, negdje gdje nema puno zelenila. Mozete zamisliti lovca u Australiji koji nosi bavarski sesir  ;D Ili mozda lovca u Sjevernom Ontariju koji nosi takav sesir. Moje kape su prilagodjene klimatsko zemljopisnim uslovima u kojim lovim, a lako mogu loviti u bilo kojem dijelu svijeta. Na zalost, malo pisemo o flourescentnim markerima na tim kapama i lovackim prslucima.
U 10 om mjesecu sam prosao kroz Liku i negdje oko Udbine vidjeh skupinu od 40 ak lovaca na zbornom mjestu. Zao mi je sto nisam slikao... Svi lovci u kamuflazi sa orange markerima... prizor kakav se rjetko vidja  d1 Nigdje vojne ikonografije, uredni ljudi...

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: ŠEŠIR
« Odgovori #16 u: 09. 07. 2007. 17:07:10 »
Kod mene u udruzi nije dozvoljeno dolaziti u lov u maskirnim vojnim odorama. Pa nismo mi čarugina družina.  Kod šešira velika večina naših lovaca noše šešire raznih proizvočača i kad ostrelimo fazane zakitim se njihovim perjem ili perjem divlje patke. Bude tu mjesta i za pokoju značku i meni to jako lijepo izgleda. Naravno u pogon se šešir ne nosi jer smeta.
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline Jurica

  • K 100
  • **
  • Postova: 425
Odg: ŠEŠIR
« Odgovori #17 u: 09. 07. 2007. 17:26:23 »
da i ja nesto kazem jer jedino lovacko odjelo za lovca lukom je kamuflaza. I to teska kamuflaza kakvu rjetko ko koristi u lovu puskom. Kamuflaza je na tkanini a jeli to vojna jakna,imitacija vojne jakne ili neka specijalizirana, tesko je tu biti pametan. U nasem lovu bitno je da si barem amlo zamaskiran, barem sa vojnom kamuflazom. Doduse ona je i najlosijeg uzorka jer danas se za potrebe kamuflaze koriste kud i kamo sofisticiraniji uzorci sta se moze vidjeti i u jednom mom tekstu. Zelena je pitanje tradicije a ne ucinkovitosti i prakticnosti. Ja bih podjelio  odjecu na odjecu za lov i onu za lovacka druzenja i slicno, van samog lova. Mi uz to imamo i psiholoski problem rata i maskirne uniforme. Ja sam uvijek za demokraciju i pravo izbora svakog pojedinca.

Zoran

  • Gost
Odg: ŠEŠIR
« Odgovori #18 u: 09. 07. 2007. 19:02:33 »
ajd sad ostanino malo kod tema!
sad dalje samo o ŠEŠIRIMA. imate LOVACKI STIL pa tamo ostalo o odjeci
 d6

Offline Goran nxn

  • K
  • *
  • Postova: 22
Odg: ŠEŠIR
« Odgovori #19 u: 09. 07. 2007. 19:14:53 »
da se ubacim u ovaj razgovor ja preferiram zelenu boju odjela jer poslje rata svi su nosili te "gardističke" uniforme i oni u koji rade u šumi i u polju ili kao automehaničari uglavnom svi. Po meni je zelena uniforma simbol lovca. Ali svagdje u svijetu postoje dvije vrste to su maskirna za lov ( negdje vuče na zelenu negdje na kaki negdje na bjelu- ovisno gdje se nalazi) i ona svečana koja je jednobojna za druženja i proslave. a što se šešira tiče tu baš nisam neki znalac ali imam 2 koja mi je stari doneo iz Austrije i četo ih nosim i u lov( kad je to moguće ) i na lovačke zabave tj. druženja, a i ljepo mi ih je vidit na svakom lovcu.

Offline Goran nxn

  • K
  • *
  • Postova: 22
Odg: ŠEŠIR
« Odgovori #20 u: 09. 07. 2007. 19:15:22 »
sory Zoran

Offline Jurica

  • K 100
  • **
  • Postova: 425
Odg: ŠEŠIR
« Odgovori #21 u: 09. 07. 2007. 19:55:57 »
silterica jer u onoj drugoj varijanti izgledam u najmanju ruku smjesno i staro  d1

MAUZ

  • Gost
Odg: LOVAčKI ŠEŠIR
« Odgovori #22 u: 10. 07. 2007. 02:49:51 »
Silterica - kacket... Sesir mi je neudoban, (sto netko rece: cini me starijim i ruznijim ), i ne ukalapa se uz moj stil odijevanja! Ja kad idem u lov, volim nesto otresti i bez puske, a sa sesirom bi pala samo neka banatska baba  :'( Browning kacketi, 100 % cotton, da mozak dise  d4

Offline MP153

  • K 100
  • **
  • Postova: 210
Odg: LOVAčKI ŠEŠIR
« Odgovori #23 u: 10. 07. 2007. 11:19:38 »
Mi u Dalmaciji naginjemo više talijanskom stilu oblačenja a to je zelena boja i tkzv. bejzbol kapa sa lovačkim motivima bilo u zelenoj ili oranž boji, uglavnom sa osvrtom na praktičnost.
Mislim da austrijski i njemački stil oblačenja opet ima svoje a to je otmjenost i sklonost ka (suvišnim) detaljima gdje uglavnom prevladava smeča boja i klasičan alpski ili obični šešir.
Amerikanci su opet nešto drugo, oni kao i u svemu ostalom prave paradu od svega u što se dirnu.
Pošto se mi geografski nalazimo negdje izmeču ta dva stila dolazi do raznih mixeva a sada još i sa dodatkom vojne opreme.
Eto, ali ipak mislim da će se to u skoro vrijeme sve iskristalizirati i prevladati jedan jedinstven stil prikladan nama i našem podneblju.

Offline proof

  • K 100
  • **
  • Postova: 426
Odg: LOVAčKI ŠEŠIR
« Odgovori #24 u: 15. 07. 2007. 11:35:15 »
Tradicija nošenja šešira nastala je kada su svi nosili šešire, pa su lovci imali lovačke šešire. Danas je došlo novo vrijeme, malo ljudi nosi šešire u svakodnevnom životu. Smatram da imam pravo u lovu nositi ono što nosim i inače samo da je bojom i oblikom lovačko. Tradicionalni lovački šešir posjedujem, ali nisam ga nosio više od 5 puta. Nije mi ugodan za nositi, nezgrapan je, kad mi smeta ne mogu ga staviti u džep. Najčešče nosim baseball kape – šilterice, a u zadnje vrijeme i aigle lovački šešrič od hi-tech materijala (sa gore-tex) koji ima na sebi i crvenu trakicu.

Zoran

  • Gost
Odg: LOVAčKI ŠEŠIR
« Odgovori #25 u: 21. 07. 2007. 17:57:45 »
Tradicija nošenja šešira nastala je kada su svi nosili šešire, pa su lovci imali lovačke šešire. Danas je došlo novo vrijeme, malo ljudi nosi šešire u svakodnevnom životu. Smatram da imam pravo u lovu nositi ono što nosim i inače samo da je bojom i oblikom lovačko. Tradicionalni lovački šešir posjedujem, ali nisam ga nosio više od 5 puta. Nije mi ugodan za nositi, nezgrapan je, kad mi smeta ne mogu ga staviti u džep. Najčešče nosim baseball kape – šilterice, a u zadnje vrijeme i aigle lovački šešrič od hi-tech materijala (sa gore-tex) koji ima na sebi i crvenu trakicu.

a sta ima veze novo vrijeme sa sesirimač
ili to da nije ugodan za nositi sesir, sta su onda nosili lovci prije nasč mogli su i oni naci neke kape prije 20godina postojale su! ali tad su bila ta stara vremenna sto danas ne valjaju

Offline hunter

  • K 500
  • ***
  • Postova: 572
Odg: LOVAčKI ŠEŠIR
« Odgovori #26 u: 24. 07. 2007. 03:10:10 »
steta je sto sve manje lovaca nosi sesire,

Offline Lovac

  • Administrator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2368
    • KUHADA
Odg: LOVAčKI ŠEŠIR
« Odgovori #27 u: 24. 07. 2007. 21:14:25 »
Evo zanimljivog šešira (BAVARSKI)

Offline hunter

  • K 500
  • ***
  • Postova: 572
Odg: LOVAčKI ŠEŠIR
« Odgovori #28 u: 24. 07. 2007. 21:38:48 »
bas takav sam imao u rukama prije mjesec dana, nije bio tako nakicen ali oblik je isti htjeo da uzmem ali nema broja, inace odlicno izgleda

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: LOVAčKI ŠEŠIR
« Odgovori #29 u: 25. 07. 2007. 08:08:33 »
Meni se ovaj bavarski jako sviča i ne znam zakaj bi bio manje lovački od nekog drugog. Još na njemu značkica negod LD gdje si bio u gostima ili najomiljenije divljači za lov i super.