Autor Tema: da li divljač vidi BOJE? - reflektujući prsluci  (Posjeta: 3665 vremena)

Offline shaga

  • K 500
  • ***
  • Postova: 570
  • Wild Boar
    • Ima jedan grad na moru............
da li divljač vidi BOJE? - reflektujući prsluci
« u: 26. 12. 2007. 07:16:28 »
Juce sam usao u polemiku sa ujacima oko toga da li treba nositi reflektujuce prsluke...
I tako nekako dodjosmo na temu dali zivotinje (divljac koju mi lovimo) RASPOZNAJU BOJEččč
« Zadnja izmjena: 03. 12. 2011. 20:27:39 od Lovac »
"A u ruke Mandusica Vuka Bice svaka puska ubojita"!!!!

Offline gardista

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: BOJE
« Odgovori #1 u: 26. 12. 2007. 08:02:39 »
mada svi naucnici i zdrava logika kazu da divljac ne vidi boje, poceo sam delimicno da sumnjam u to, zbog cega:
lov na zeca, svi nose jarko narandzaste trake na prslucima i jaknama, ja pored toga imam i kapu iste boje, koja prosto bode oci, i gledam, ne jedan dan,vec  4 dana, zec se ispred mene dize na 100m ili ga uopste nema, dok, ljudi oko mene za isto vreme imaju po 3-4 komada pod nogama, mozda lovacka sreca, ali ipak mislim da ima veze sa odsjajem na suncanom danu,posto kapa zaista bljesti...
4 lovna dana sa oranz kapom i ni jedna prilika, promenim kapu, isti teren, isto sve, odstrelim 4 komada za cas, ovih dana planiram da teoriju testiram na patkama, pa cemo videti...
 d6

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: BOJE
« Odgovori #2 u: 26. 12. 2007. 09:58:45 »
ja narandzasti prsluk oblacim naizvrat jer sam ubijedjen u to da divljac vidi ove reflektujuce trake
a kolege mi se stalno smiju ;D
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline shaga

  • K 500
  • ***
  • Postova: 570
  • Wild Boar
    • Ima jedan grad na moru............
Odg: BOJE
« Odgovori #3 u: 26. 12. 2007. 10:09:38 »
E pa to me bas i interesuje dali divljac plasi odsjaj sunca ili vidi boju (da nije prirodna tj.nije iz njegovog okruzenja)
"A u ruke Mandusica Vuka Bice svaka puska ubojita"!!!!

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: BOJE
« Odgovori #4 u: 26. 12. 2007. 10:17:02 »
strucnjaci kazu da divljac narandzastu boju nemoze da prepozna ali reflektujuce trake se ovdje koriste i pored puteva da bi preplasile divljac a ako se koriste zato zasto bih je ja nosio  na prsluku ččč
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Nikola Vojinovic

  • K 100
  • **
  • Postova: 289
Odg: BOJE
« Odgovori #5 u: 26. 12. 2007. 10:30:08 »
Ne zanosite se ljudi! Prilazile su mi svinje na nekih 10 m., zecevi su mi bezali ispod nogu... Jedina divljac kod koje je boja uniforme vazna su ptice!
Moja ekipa je u svakom lovu u narandzastom, nisam primetio da imamo manji uspeh!
Priroda, kerovi i lov :-)

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: BOJE
« Odgovori #6 u: 26. 12. 2007. 10:38:45 »
za ptice si potpuno u pravu,za goluba se nemozes dovoljno maskirati a i patke nisu lose
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: BOJE
« Odgovori #7 u: 26. 12. 2007. 18:25:43 »
Ja mislim da ne raspoznaju

Jednom se srna skoro zaletila u mene u pogonu,samo sam se umirio kada sam ju vidio da nailazi,a imao sam narandžasti prsluk, pa sam na osnovu toga stekao mišljenje da divljač  8) boje  ;D ;D
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: BOJE
« Odgovori #8 u: 24. 01. 2008. 18:55:37 »
Boje ne vide, ali vide tamne(mrke boje) koje se ne slazu sa pozadinom. Kako da kazem, imaju sjenu. Tamne boje odudaraju od podloge.

 A sigurno se boje (i vide)ovih bljesavih "fluor" traka na prslicima, rukavima i td. Citao sam ovo u nekim lovnim casopisima. Kod nas u pogonu n ne nose ove bljestave trake od fluoroscenta.
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....