Autor Tema: Drzac za pusku  (Posjeta: 18605 vremena)

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Drzac za pusku
« Odgovori #45 u: 03. 11. 2008. 22:33:28 »
Dajte malo ozbiljnosti. Zakon je odredio max daljinu pucanja na divljač i toga se treba pridržavati.
Di ćeš gađat nešto živo na 400m? Da bi pogodio bačvu od 200l trebaš ispucat vagon streljiva za vježbu, a kamoli nešto što se u svakom trenutku može pomaknuti. Nemoj se zamarati s takvim glupostima.

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: Drzac za pusku
« Odgovori #46 u: 03. 11. 2008. 22:34:32 »
ALPSKI KOZOROG, pa dalje recimo MARCO POLO ovca itd.. divljač koja se lovi u planinama i većinom se puca na velikim udaljenostima..

Offline makimax

  • K
  • *
  • Postova: 60
Odg: Drzac za pusku
« Odgovori #47 u: 03. 11. 2008. 22:36:26 »
Zašto Zorane?
    Mislim zanima me, nije provokacija.

zato sta nema veze sa lovom! ako pricamo o lovu!  telll

Na koliko se puca KOZOROG?? da ga vidim tko ga pukne ispod 100 metara..
Neznam ali kod nas nemozes da vidis zeca ni divlju svinju na 200 metara a kamo li kozorag jel u uplaseni i bezu ko ludi....

Zoran

  • Gost
Odg: Drzac za pusku
« Odgovori #48 u: 03. 11. 2008. 22:36:54 »
ALPSKI KOZOROG, pa dalje recimo MARCO POLO ovca itd.. divljač koja se lovi u planinama i većinom se puca na velikim udaljenostima..


pa odi na planinu tjedan dana pa ces pucati i na 100 i malje metara!
a ne spakovati se otici i za sat vremena se vratiti sa rogonjom!
trebas znati loviti a ne pucati!
kad naucis loviti onda ti je svejedno kako ces pucati!  fre

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: Drzac za pusku
« Odgovori #49 u: 03. 11. 2008. 22:39:10 »
ALPSKI KOZOROG, pa dalje recimo MARCO POLO ovca itd.. divljač koja se lovi u planinama i većinom se puca na velikim udaljenostima..


pa odi na planinu tjedan dana pa ces pucati i na 100 i malje metara!
a ne spakovati se otici i za sat vremena se vratiti sa rogonjom!
trebas znati loviti a ne pucati!
kad naucis loviti onda ti je svejedno kako ces pucati!  fre
aha
a onda je svizac zamotao ......

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Drzac za pusku
« Odgovori #50 u: 03. 11. 2008. 22:39:24 »
Zašto Zorane?
    Mislim zanima me, nije provokacija.

zato sta nema veze sa lovom! ako pricamo o lovu!  telll

Na koliko se puca KOZOROG?? da ga vidim tko ga pukne ispod 100 metara..
Neznam ali kod nas nemozes da vidis zeca ni divlju svinju na 200 metara a kamo li kozorag jel u uplaseni i bezu ko ludi....

Pa dođi u lovište u tišini a ne pjevajući da rastjeruješ divljač.  ref

šala

Offline makimax

  • K
  • *
  • Postova: 60
Odg: Drzac za pusku
« Odgovori #51 u: 03. 11. 2008. 22:40:30 »
Dajte malo ozbiljnosti. Zakon je odredio max daljinu pucanja na divljač i toga se treba pridržavati.
Di ćeš gađat nešto živo na 400m? Da bi pogodio bačvu od 200l trebaš ispucat vagon streljiva za vježbu, a kamoli nešto što se u svakom trenutku može pomaknuti. Nemoj se zamarati s takvim glupostima.


 nazime sta je za karabin 7,62x39 sa optikom 3x9-40 stvarno je slaba optika ali sta je 400 metara pa nemojte se zezati....i nije rjec da je divljac u pokretu...nego na staticni cilj kad stane pa divlja svinja je malte ne kao jedan FICO pa sta je 400 metara aj.... pic

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: Drzac za pusku
« Odgovori #52 u: 03. 11. 2008. 22:42:53 »
ako si to odlučio da ćeš uzeti uzmi
makar i ne služilo ničemu...

Offline makimax

  • K
  • *
  • Postova: 60
Odg: Drzac za pusku
« Odgovori #53 u: 03. 11. 2008. 22:43:40 »
ALPSKI KOZOROG, pa dalje recimo MARCO POLO ovca itd.. divljač koja se lovi u planinama i većinom se puca na velikim udaljenostima..


pa odi na planinu tjedan dana pa ces pucati i na 100 i malje metara!
a ne spakovati se otici i za sat vremena se vratiti sa rogonjom!
trebas znati loviti a ne pucati!
kad naucis loviti onda ti je svejedno kako ces pucati!  fre
Haaaa,ne bi rekao imenjaku moj ,i da ti izadje Slon na 100 metara ako neznas pucati i pogodis ga u jaja i on ode.....nema veza razisli smo se u temu ja sam trazio samo nacrte ako ima neko za nogare za pusku da montiram,a ne za pucanje jel znam koliko sam precizan..hvala vam puno.. pozdrav :pferd:

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Drzac za pusku
« Odgovori #54 u: 03. 11. 2008. 22:45:38 »
Dajte malo ozbiljnosti. Zakon je odredio max daljinu pucanja na divljač i toga se treba pridržavati.
Di ćeš gađat nešto živo na 400m? Da bi pogodio bačvu od 200l trebaš ispucat vagon streljiva za vježbu, a kamoli nešto što se u svakom trenutku može pomaknuti. Nemoj se zamarati s takvim glupostima.


 nazime sta je za karabin 7,62x39 sa optikom 3x9-40 stvarno je slaba optika ali sta je 400 metara pa nemojte se zezati....i nije rjec da je divljac u pokretu...nego na staticni cilj kad stane pa divlja svinja je malte ne kao jedan FICO pa sta je 400 metara aj.... pic

Nemoj se ljutiti, ali nisam siguran da bi to zrno dobacilo do 400 metara. To ti je dobar kalibar za srneću divljač, prasad i lisice, ali za neko veće svinjče zaboravi.

Zoran

  • Gost
Odg: Drzac za pusku
« Odgovori #55 u: 03. 11. 2008. 22:45:56 »
ja bi volio da je tako kako ti kazes makimax  d4  z14  d1
samu udri  2p

Offline makimax

  • K
  • *
  • Postova: 60
Odg: Drzac za pusku
« Odgovori #56 u: 03. 11. 2008. 22:51:44 »
Dajte malo ozbiljnosti. Zakon je odredio max daljinu pucanja na divljač i toga se treba pridržavati.
Di ćeš gađat nešto živo na 400m? Da bi pogodio bačvu od 200l trebaš ispucat vagon streljiva za vježbu, a kamoli nešto što se u svakom trenutku može pomaknuti. Nemoj se zamarati s takvim glupostima.


 nazime sta je za karabin 7,62x39 sa optikom 3x9-40 stvarno je slaba optika ali sta je 400 metara pa nemojte se zezati....i nije rjec da je divljac u pokretu...nego na staticni cilj kad stane pa divlja svinja je malte ne kao jedan FICO pa sta je 400 metara aj.... pic






Nemoj se ljutiti, ali nisam siguran da bi to zrno dobacilo do 400 metara. To ti je dobar kalibar za srneću divljač, prasad i lisice, ali za neko veće svinjče zaboravi.

Ha ha jel se zezas  a sta bi onda za kozoroga,cime bi trebali gadjati,je znate da divlja svinja za kozoroga je "O" nemojte ljudi uzmi literaturu strucnjaka zrno ima domet 1200 metara a uboito dejstvo na 800 metara tako kazu strucnjaci a ne ja d13

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Drzac za pusku
« Odgovori #57 u: 03. 11. 2008. 22:56:54 »
Ma složit ću se sa Zoranom, samo udri

Offline ikova371

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1012
  • manje teorije,više lova
Odg: Drzac za pusku
« Odgovori #58 u: 03. 11. 2008. 22:58:36 »
????,frende neznam kako je dolje kod vas al tu postoji zakonska regulativa s kojim kalibrom na koju divljač(koja energija na kojoj udaljenosti),neznam kolko imaš iskustva i odstrijela al taj ti kalibar  što ti je i nazime napisao baš i nije za velike svinje,a pogotovo na udaljenostima 200-300-400 m??već smo otišli u PM offtopic,pa nek admini riješe,al nemoj pisat gluposti kak ćeš sa 7.63x39 pucat na 400-500m

Offline Stipe Šibenik

  • K 500
  • ***
  • Postova: 801
  • MINER AMATER
Odg: Drzac za pusku
« Odgovori #59 u: 03. 11. 2008. 23:10:17 »
Moram sad reč nešto šta je totalni off ovdje ali je ozbiljna stvar.
     Jel možete virovat da je u mom LD Šibenik zabranjeno korištenje karabina, opčenito risanica bilo kakvih.
Kaže presidente da je to opasno jer se zrno odbija od kamenje i da bi neko moga poginit uf

Uz to zabranjene su i čeke cilu godinu na bilo koju divljač. Na koliko bi onda tisuča metara pucali kod nas iz sačmarica?

 E, e još nema ni pasa u pogonima......... i to je zabranjeno fre
Preobračenik