Autor Tema: Slušalice-pojačivači zvuka  (Posjeta: 10706 vremena)

Offline mbiloglav

  • K 500
  • ***
  • Postova: 966
Slušalice-pojačivači zvuka
« u: 04. 02. 2019. 20:07:03 »
Volio bih da netko tko ima iskustva u praksi keže koju pametnu na ovu temu,kako se pokazuju u lovu,kojeg proizvođača se preporuča itd... zagi

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Slušalice-pojačivači zvuka
« Odgovori #1 u: 05. 02. 2019. 08:38:42 »
imam ja  ali ne mogu odrediti odakle mi dolazi zvuk, ostalo sve ok, štite sluh, griju uši
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline mladjo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 729
Odg: Slušalice-pojačivači zvuka
« Odgovori #2 u: 05. 02. 2019. 09:48:31 »
Ja probao neki peltor od kolege... čujem dobro i ne treba mi to, ali iz radoznalosti... kad miševi krenu šuškat po grmlju oko čeke kao da dolazi krdo nosoroga... pa kad vjetrić puhne po lišću kukuruza isto tako... e sad, nisam baš previše pregledavao, vjerojatno se to može poštelat... imao to možda pola sata i skinuo... sve u svemu kad bih morao to nosit, mislim da bi brzo ispizdio... hao

Offline mbiloglav

  • K 500
  • ***
  • Postova: 966
Odg: Slušalice-pojačivači zvuka
« Odgovori #3 u: 05. 02. 2019. 10:38:46 »
Gledajuci lovove gdje love njemci,austrijanci,skandinavci vidim da je to neizostavan dio opreme kod lova na svinje prigonom pogotovo kod mlađih lovaca,osobno sam i ja koristio u nekoliko zadnjih lovova i mislim da imaju dobrih strana,čuo sam npr.dolazak lisice na 30m,fino griju uši al uvijek se cini da je zvuk puno blize nego śto stvarno je  zagi

Offline Gogsa

  • K 100
  • **
  • Postova: 244
Odg: Slušalice-pojačivači zvuka
« Odgovori #4 u: 05. 02. 2019. 15:50:47 »
Ja koristim Peltor Pro Hunter,imas i Peltor Sport Tac koji je malo skuplji a ima i druge firme koji i vise kostaju.Imam iskustva sa oba Peltora i na pocetku stvarno ti treba vremena da naviknes zato sto cujes vise nego normalno i samo se okreces na sve sto susti  d7.Treba da naviknes razlikovati zvuk vetra od zvuka kad pada kisa ili kad divljac trci ili hoda itd.E tu ti treba malo prakse ,a onda namas muke tacno znas na koji zvuk treba da reagujes.Sta je bitno, nemoj odustati iz prvog iskustva nego budi malo uporan podesi jacinu na koju je tebi najprijatnije da ih koristis u pocetku i onda polako se navikavas i kasnije mozes i na najjace da ih koristis. Njihova prvicna namena je zastitu sluha pa sve ostalo.
Meni je Pro Hunter malo meksi i prijatniji za uvo (mislim na zvuk koji cujes) nego Sport Tac koji je vise osetljiv na zvuk i
treba ti stvarno pola saata da se naviknes ( kad su oba na maximum). I ja nekad imam osecaj da mi smetaju tako da ih malo izvadim i "odmorim'' ushi,pa nisam ja rodjen kao Zec pa da i tako cujem ;).
Na streliste ih uvek nosim ,tamo se i najvise sje..be sluh.

Pozdrav

Offline stjepan0072

  • K
  • *
  • Postova: 13
Odg: Slušalice-pojačivači zvuka
« Odgovori #5 u: 05. 02. 2019. 17:07:57 »
Ja živim i lovim u Podvelebitskom kanalu gdje je često puše bura.
Kako se slušalice ponašaju na vjetru?

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Slušalice-pojačivači zvuka
« Odgovori #6 u: 05. 02. 2019. 22:47:37 »
dal to mene vara oko i šesto čulo? čini mi se ne
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline ivo samoborec

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1824
Odg: Slušalice-pojačivači zvuka
« Odgovori #7 u: 08. 02. 2019. 09:28:28 »
Slusalice su dobre kad sjedis u zatvorenoj ceki i jos pogotovo kad malo duze sjedis..mozes odmoriti oci ne gledajuci stalno oko sebe ili na hraniliste a ako dodu svinje a nekad ko duhovi cujes kad prekrizne zrno kukuruza na pola a to je dosta....ja koristim Sordinove x pro mislim da se zove..zahvaljujuci kolegi Mladenu koji me nato nagovorio....u zimske dane su isto dobre jer ti griju usi....imam samo dobra iskustva sa njima.U pocetku me boljele usi no imaju silikonski jastucici za pokrivanje usiju bas za taj model..stvarno super
Ako hoces vesel bit moras ze sebom Blasera nosit.,pri svakoj kljeti gemisteka spit...!!!!

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Slušalice-pojačivači zvuka
« Odgovori #8 u: 08. 02. 2019. 10:16:29 »
Dobra stvar gdje je tišina okolo. Meni je jedna čeka 400-500 metara zračne linije od auto puta. Zvuk auta, pogotvo ljeti, mi glavu napuni. I ovako sam kao na Grobniku još da stavim neke pojačivače zvuka oglušio bi!!

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Slušalice-pojačivači zvuka
« Odgovori #9 u: 08. 02. 2019. 11:39:18 »
žabe i guske ubiše kod mene
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Slušalice-pojačivači zvuka
« Odgovori #10 u: 08. 02. 2019. 17:12:49 »
Imam.i žabe ljeti!! Kakva je to tek buka!! Ne može čovik živit!! Mala lokvica usred kamenjara 10x10 one se nakotile i drže koncert cilu noč. Još kad se pomakneš a čeka zacvili ove zagusle ko blesave! Mogu mislit šta bi mi bilo da ove slušalice stavim...

Offline mbiloglav

  • K 500
  • ***
  • Postova: 966
Odg: Slušalice-pojačivači zvuka
« Odgovori #11 u: 08. 02. 2019. 18:53:51 »
Nisam probao na čeki,međutim u lovu prigonom na štandu meni su postale obavezni dio opreme,lijepo je kad cujes lisicu na 30m,a svaku svinju docekas s puskom u ramenu zagi

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Slušalice-pojačivači zvuka
« Odgovori #12 u: 08. 02. 2019. 19:49:53 »
Ma negdi gdje nema ove nepoželjne konstantne buke vjerujem da je to vrhunski alat na čeki kad se čovjek navikne

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Slušalice-pojačivači zvuka
« Odgovori #13 u: 09. 02. 2019. 19:32:46 »
kad naiđu cugovi sa par iljada gusaka jebemti slušalice, ovako znam kad čujem da je krcnilo to je to, za zaštitu sluha superiška, pogotovo kad pucam rvs
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading