Autor Tema: LEUPOLD optike  (Posjeta: 271574 vremena)

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #810 u: 16. 11. 2021. 08:42:20 »
dakle i Leupold je rađen već odavno van Amerike.
to nije tačno. leupold naprave u americi. neznam za najjeftinije modele, ali možeš biti prilično uvjeren da je leupold made in usa.
Netočno.
Leupold od serija VX5 na skuplje je assembled in USA to znaći da stakla I vjerovatno mehanizme dobivaju od nekud.
Niže klase freedom I ostali su .are in Philipines.
Dalekozore nikad nisu proizvodili , Japan golden ring jeftiniji Filipini I kina
Imam upalu volje.

Offline trapavi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1066
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #811 u: 16. 11. 2021. 10:17:39 »
dakle i Leupold je rađen već odavno van Amerike.
to nije tačno. leupold naprave u americi. neznam za najjeftinije modele, ali možeš biti prilično uvjeren da je leupold made in usa.
Daj mi adresu pa ću ti ga poslat poštom kući kad već meni ne vjeruješ da znam pročitat ono made in...

Offline trapavi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1066
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #812 u: 16. 11. 2021. 11:35:09 »
Da zaboravio sam napomenut da je natpis   made in Japan izliven zajedno sa kućištem i da su slova izdignuta a ne urezana . Na spoju je okrugli mesingani leupoldov znak sa naravno slovom L obrubljenim sa 2 tanka kružića   amen. Ima tu još detalja ali kao što rekoh to je to .

Offline Marko2Marko

  • K 100
  • **
  • Postova: 418
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #813 u: 16. 11. 2021. 13:42:59 »
dakle i Leupold je rađen već odavno van Amerike.
to nije tačno. leupold naprave u americi. neznam za najjeftinije modele, ali možeš biti prilično uvjeren da je leupold made in usa.
Daj mi adresu pa ću ti ga poslat poštom kući kad već meni ne vjeruješ da znam pročitat ono made in...
ti imaš 1 model, a 200 drugih?
leupold ima velike proizvodne kapacitete. u USA!

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #814 u: 16. 11. 2021. 14:26:48 »
Pa ja sam imao dalekozor I optiku I još jednu optiku imam I sada I na ni jednoj ne piše made in USA.

Misliš da bi ameri s njihovim mentalitetom propustili napisati takvo nešto ili se možda boje tužbi kada bi napisali made in USA na nešto šta je assembled in USA?
Imam upalu volje.

Offline pepi3

  • K 100
  • **
  • Postova: 378
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #815 u: 16. 11. 2021. 14:54:09 »
ima li tko možda leopold vx5-hd 3-15x44 i kakva su iskustva??
vjerovatno vrlo dobar, ali još uvjek je to leupold, koji može imati greške koje su za japanske optike nezamislijve zbog puno boljeg QC. ali na koncu leupold u europi je vrlo skup, tako da je uvjek u drugome planu, iako ima vrlo interesantne modele...
imho

Da Leupold nije loša optika ali kad je u cjenovnom rangu Meopte nema tu šta tražiti.

Nekad su cijene bile drastićno razlićite u USA I EU, ja sam uzeo VXR-a kada je izašao prije 10-ak godina I platio ga u USA ispod 3000 kn, što je tada bilo malo više od pola cijene u EU a da ne govorim da je pristojan meostar košta preko 5000 u RH
Kolega perop vec je napisao a mislim isto, Leupold VX ili Meopta R2 su vrlo slicne , opticki (kvaliteta slike),preciznost u radu mehanike gotovo isto. Razlika  u garanciji , upotrebljivosti na terenu , elektronika ili osvjetljenje koncanice iili neki drugi  subjektivni razlog dat ce prevagu u nekom detalju ali opcenito dvije optike rame uz rame.



Offline Acido

  • K 100
  • **
  • Postova: 366
  • živim da lovim
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #816 u: 18. 04. 2022. 01:18:55 »
E pa decki, taj leopold je stigao pred mjesec dana iz usa, dolje kupljen i prijatelj mi je ucinio uslugu i dovezao mi ga ovamo, platio ga jedno 300 eura manje nego sto bih ga platio tu, montiran je na pušci, i upucan kod puškara, okinuo sam nakon toga doslovno 2 komada ovako doma bezveze, jer nikako da ulovim malo pošteno vremena pa da to propisno istestiramo... ali budem sad prije sezone pa javim jos dojmove...
Svaki metak ima svoju metu...

Offline MarkB

  • K
  • *
  • Postova: 4
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #817 u: 10. 12. 2023. 12:49:36 »
Dan,

Moze pomoc dvoumim se izmedju LEUPOLD VX-6HD 1-6x24 i  STEINER Ranger 6 1-6x24.
Ako moze koja preporuka i zasto.