Autor Tema: optika da ili ne  (Posjeta: 4502 vremena)

Offline salic

  • K 500
  • ***
  • Postova: 984
Odg: optika da ili ne
« Odgovori #15 u: 03. 03. 2010. 23:29:42 »
Može, slažem se, i sam pomalo treniram kada se puca serijska vojna puška. Tu je mehanički ciljnik i sila okidanja min 2kg, 100 i 300 metara. Stvar je u tome što je lakše, jednostavnije i sigurnije.

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #16 u: 05. 04. 2010. 09:07:29 »
Mislim da večina lovaca kupuje optike a ni sami se ne raspitaju za šta njima ustvari treba ta optika ,, prvo i osnovno je gdje , kako i u kojim uvjetima će se loviti i u kojem lovištu,,
Po meni ako imate jedan karabin za sve najbolje je uzeti sa švenk montažom , za pogon crvenu točku , za štand je isto moguće kvalitetno pucati sa točkom ali se može uzeti optika Pr.. 1-6 povečanja i služi i za čeku .. može i sa točkom
A za pucanje na velikim udaljenostima se uzima optika velikog povečanja .
Za mene mogu o kvaliteti suditi lovci koji godišnje pucaju najmanje 3 kutije streljiva u raznim prilikama i vrstama lova a ne samo samo 10 kom sa čeke.

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #17 u: 05. 04. 2010. 12:05:56 »
Mislim da večina lovaca kupuje optike a ni sami se ne raspitaju za šta njima ustvari treba ta optika ,, prvo i osnovno je gdje , kako i u kojim uvjetima će se loviti i u kojem lovištu,,
Po meni ako imate jedan karabin za sve najbolje je uzeti sa švenk montažom , za pogon crvenu točku , za štand je isto moguće kvalitetno pucati sa točkom ali se može uzeti optika Pr.. 1-6 povečanja i služi i za čeku .. može i sa točkom
A za pucanje na velikim udaljenostima se uzima optika velikog povečanja .
Za mene mogu o kvaliteti suditi lovci koji godišnje pucaju najmanje 3 kutije streljiva u raznim prilikama i vrstama lova a ne samo samo 10 kom sa čeke.

d4

Offline zoki

  • K 100
  • **
  • Postova: 268
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #18 u: 05. 04. 2010. 16:38:43 »
Mislim da večina lovaca kupuje optike a ni sami se ne raspitaju za šta njima ustvari treba ta optika ,, prvo i osnovno je gdje , kako i u kojim uvjetima će se loviti i u kojem lovištu,,
Po meni ako imate jedan karabin za sve najbolje je uzeti sa švenk montažom , za pogon crvenu točku , za štand je isto moguće kvalitetno pucati sa točkom ali se može uzeti optika Pr.. 1-6 povečanja i služi i za čeku .. može i sa točkom
A za pucanje na velikim udaljenostima se uzima optika velikog povečanja .
Za mene mogu o kvaliteti suditi lovci koji godišnje pucaju najmanje 3 kutije streljiva u raznim prilikama i vrstama lova a ne samo samo 10 kom sa čeke.

Kolega ti mora da loviš u jako bogatom lovištu kad uspiješ ispaliti 60 metaka u divljač za jednu sezonu. Pa koliko odstrijeliš divljači, ako smijem pitati?

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: optika da ili ne
« Odgovori #19 u: 05. 04. 2010. 20:52:47 »
E moj zoki  pa ne lovim ja samo kod sebe fre
  superti

Offline zoki

  • K 100
  • **
  • Postova: 268
Odg: optika da ili ne
« Odgovori #20 u: 06. 04. 2010. 00:56:59 »
E moj zoki  pa ne lovim ja samo kod sebe fre
  superti
Pa bez obzira gdje loviš, ionako ne možeš biti na dva mjesta. Ali uzimajuči u obzir da samo svaki drugi pogodi, to je jako veliki odstrel, zar ne. Naravno, mislim na visoku divljač. zagi

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: optika da ili ne
« Odgovori #21 u: 06. 04. 2010. 07:48:12 »
 Zoki  d4 , prije je bilo i bolje sauf