Autor Tema: Optika sa ebay-a!  (Posjeta: 20181 vremena)

Offline syncm2

  • K 100
  • **
  • Postova: 294
Odg: Optika sa ebay-a!
« Odgovori #15 u: 28. 02. 2011. 20:07:28 »
kolege e bay vam je lutrija...puno kupujem na e bayu i ima puno stvari koje sam kupio platio i dobio a ima i puno stvari koje sam platio i nikad nisam vidio.... zapravo postoji neki način povrata novca za stvari koje ne dobijete ali ima jedan problem.... većina stvari koje sam ja platio a nisam dobio došle su u Hrvatsku a prošle carinu.. e a tu onda nastaje problem...največi problem je kolko sam kasnije saznao u pošti i dostavi jer naši ljudi tamo to pokradu i nikad nitko za to ne odgovara jer kad dodjete na poštu sa brojem pošiljke šalju vas tamo vamo po kancelarijama i nitko nema pojma ko je odgovoran i ko bi mogo znat di je vaš paket i na kraju odustanete od potrage i pomirite sa sa gubitkom...tako je bar  bilo u mojem slučaju a povrat novca od e baya nemožete tražiti jer je paket uredno poslan i stigo je na naše tlo a to onda nije više u do e baya nego do lopova... to vam govorim iz vlastitog iskustva... ali znam i masu ljudi koji nikad nisu imali ni najmanji problem...sve je to relativno i kako je več rečeno najbolje se je pripremit na to da si osto bez love pa onda ako paket dođe niko sretniji od tebe...
ja isto kupujem dosta, evo primjer, narucim micro sd karticu za mob po cijeni od 16$, platim i za 5 min tog oglasa nema, prodavac se ne javlja, onda se zalim pay palu jer oni osiguravaju novac do 500$, i onda oni meni vrate a kineza nek sami love. To je bilo jednom, ostalo mi je uredno dolazilo.
9A7PSD

Offline syncm2

  • K 100
  • **
  • Postova: 294
Odg: Optika sa ebay-a!
« Odgovori #16 u: 28. 02. 2011. 20:08:49 »
Leupold 4-14x56 za cca 4500 kuna u HR bez kemije i brige
Gdje ima takva?
9A7PSD

Offline darho

  • K
  • *
  • Postova: 35
Odg: Optika sa ebay-a!
« Odgovori #17 u: 28. 02. 2011. 20:14:35 »
ovaj primjer s micro sd stoji.. to sam i ja znao dobit lovu tako natrag ali najgore mi je kad dobim potvrdu da je paket stigo u hrvatsku i onda ga ja ne dobijem...to mislim da e bay ne vrača... za takve pakete nikad nisam uspio dobit povrat love nego uvjek samo odgovor da je paket u hr i da se raspitam na pošti...e tu onda svaka priča staje...love nigdje paketa nigdje...

Offline vuk sa motajice

  • K 500
  • ***
  • Postova: 673
  • budi do kraja ono sto jesi
Odg: Optika sa ebay-a!
« Odgovori #18 u: 28. 02. 2011. 20:25:01 »
Znaci nista od ebay narudzbe nego lovu u dzep i u prodavnicu.
Moja puska,moj pas i ja

Offline darho

  • K
  • *
  • Postova: 35
Odg: Optika sa ebay-a!
« Odgovori #19 u: 28. 02. 2011. 20:32:16 »
kolega vuk to ti je najsigurnije....jebo e bay..znaš kak se kaže...škrtac na kraju plača duplo....  ;D

valdop

  • Gost
Odg: Optika sa ebay-a!
« Odgovori #20 u: 28. 02. 2011. 23:38:20 »
kupio sam (ne sa E-baya) prije nove godine jedan Leupold VX III, 3,5-10x50, platio ga 150$, poštar donio doma i niko da bi riječ rekao

Dali je to bilo novo ili rabljeno, gledam po ebayu ali za te novce bas i nema paci

I jos me zanima kakva je razlika u optici, jedan ima oznaku duplex a drugi matt, koncanica je ista, bar na slikama.
Evo jednog koji bi mi odgovarao: http://cgi.ebay.com/Leupold-3-9x50-VX-II-Rifle-Scope-56900-Duplex-/200525309673?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2eb03d66e9

novo da novije ne može biti . . .

Offline tomica

  • K 100
  • **
  • Postova: 266
Odg: Optika sa ebay-a!
« Odgovori #21 u: 01. 03. 2011. 22:49:57 »
Je li istina da se na pošiljke naručene u BiH ne plaća porez? Je li dozvoljen uvoz optike?

Offline ivo samoborec

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1824
Odg: Optika sa ebay-a!
« Odgovori #22 u: 02. 03. 2011. 08:25:26 »
...kad smo vec kod ebaya ja imam drugacije iskustvo.Prije par godina kad su izlazili MP3 Playeri...kupio 3-4 komada da podjelim klincima kad dodem doma na godisnji.Na ebayu pise mjesto gdje se roba nalazi...Hong Kong.To me nista nije smetalo....posaljem novce...cekam.Eto ti robe za kakvih dva tjedna ...roba okej,sve radi...poklonim ja to i sve tece normalno......ZA 3 GODINE dobivam pismo od Carine iz obliznjeg grada.Hm,mislim neka zabuna....je klinac!Posto je roba bila izvana prodavaoc je robu tretirao kao mali paketic a ustvari je paket......da ne duljim morao sam platiti carinu ili upis u knjigu da sam se ogrijesio u zakon...e sada ti izadi iz Njemacke ili opet udi ako ti putovnicu stave u kompjutor i pokaze se da je mate matic....duzan.Ukratko ja se nebih igrao jer i nasa je Carina jakoooo  glaaaaaadna.........
Ako hoces vesel bit moras ze sebom Blasera nosit.,pri svakoj kljeti gemisteka spit...!!!!

Offline syncm2

  • K 100
  • **
  • Postova: 294
Odg: Optika sa ebay-a!
« Odgovori #23 u: 02. 03. 2011. 09:17:34 »
...kad smo vec kod ebaya ja imam drugacije iskustvo.Prije par godina kad su izlazili MP3 Playeri...kupio 3-4 komada da podjelim klincima kad dodem doma na godisnji.Na ebayu pise mjesto gdje se roba nalazi...Hong Kong.To me nista nije smetalo....posaljem novce...cekam.Eto ti robe za kakvih dva tjedna ...roba okej,sve radi...poklonim ja to i sve tece normalno......ZA 3 GODINE dobivam pismo od Carine iz obliznjeg grada.Hm,mislim neka zabuna....je klinac!Posto je roba bila izvana prodavaoc je robu tretirao kao mali paketic a ustvari je paket......da ne duljim morao sam platiti carinu ili upis u knjigu da sam se ogrijesio u zakon...e sada ti izadi iz Njemacke ili opet udi ako ti putovnicu stave u kompjutor i pokaze se da je mate matic....duzan.Ukratko ja se nebih igrao jer i nasa je Carina jakoooo  glaaaaaadna.........

Ovo je  moguće samo u Hr,nakon tri godine se sjete za carinu?? Milsim da nema veze s veličinom paketa ili paketića, carina se plaća na vrijednost robe a na to još i pdv.
Prema sadašnjem zakonu sva roba koja je skuplja od 160 kn se carini ako ide poštom, do 1000 kn vrijednost robe po osobi je dozvoljeno uvesti ako ides na granični prijelaz.
Ako roba jednom prođe kroz carinu, onda se carini ili ne, neznam od kud su te izvukli nakon 3 godine?


9A7PSD

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Optika sa ebay-a!
« Odgovori #24 u: 02. 03. 2011. 10:13:09 »
Evo ja sam prije 2 dana dobio optiku poslatu iz Amerike,stigla je za tacno 7 dana,paket je bio poveci a unutra i nesto lovacke odjece.Postar donosio al nisam bio kuci pa je ostavio poruku da dodjem u postu,otisao i preuzeo to,nikakvih dodatnih placanja,samo 30 dolara postarine placeno u Americi.A sa e-buy sam uzeo do sada najmanje 20 artikala,bas iz Hong Konga i Kine,istina nijedan nije bio skuplji od 70 dolara,i uvijek je doslo bez problema.E jedino sto je ovo EU pa su zakoni sigurno drukciji.Isto i s dealextreme,otamo sam uzeo do sada 3 lampe,stiglo bez problema.Uzimat cu i dalje,povoljnije je nego u prodavnici...

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Optika sa ebay-a!
« Odgovori #25 u: 02. 03. 2011. 11:39:25 »
...kad smo vec kod ebaya ja imam drugacije iskustvo.Prije par godina kad su izlazili MP3 Playeri...kupio 3-4 komada da podjelim klincima kad dodem doma na godisnji.Na ebayu pise mjesto gdje se roba nalazi...Hong Kong.To me nista nije smetalo....posaljem novce...cekam.Eto ti robe za kakvih dva tjedna ...roba okej,sve radi...poklonim ja to i sve tece normalno......ZA 3 GODINE dobivam pismo od Carine iz obliznjeg grada.Hm,mislim neka zabuna....je klinac!Posto je roba bila izvana prodavaoc je robu tretirao kao mali paketic a ustvari je paket......da ne duljim morao sam platiti carinu ili upis u knjigu da sam se ogrijesio u zakon...e sada ti izadi iz Njemacke ili opet udi ako ti putovnicu stave u kompjutor i pokaze se da je mate matic....duzan.Ukratko ja se nebih igrao jer i nasa je Carina jakoooo  glaaaaaadna.........

Ovo je  moguće samo u Hr,nakon tri godine se sjete za carinu?? Milsim da nema veze s veličinom paketa ili paketića, carina se plaća na vrijednost robe a na to još i pdv.
Prema sadašnjem zakonu sva roba koja je skuplja od 160 kn se carini ako ide poštom, do 1000 kn vrijednost robe po osobi je dozvoljeno uvesti ako ides na granični prijelaz.
Ako roba jednom prođe kroz carinu, onda se carini ili ne, neznam od kud su te izvukli nakon 3 godine?



Ovo tri godine nije slučajno jer ti nakon tri godine prođe zakonski rok za žalbu
Imam upalu volje.

Offline sina

  • K 100
  • **
  • Postova: 108
Odg: Optika sa ebay-a!
« Odgovori #26 u: 02. 03. 2011. 15:57:39 »
Imam preko ebaya oko 60 kupnji i nikad nikakvih problema,sve uredno stizalo u roku od 7-30 dana osim jednog paketa vrijednosti 70 kn koji je stigao prazan ali su mi vratili lovu nakon što sam se žalio ebayu. Naručio sam dvije optike svaka po 400 kn s poštarinom i uredno stigle iz UK za 8 dana...samo jednom su mi carinili robu u vrijednosti 350 kn i na to sam platio 550 kn carine,poreza i usluge carinjenja, od tih 550  kn 333 kn je usluga carinjenja...
666 i 999
Zlo i naopako

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: Optika sa ebay-a!
« Odgovori #27 u: 18. 05. 2011. 22:37:08 »
Nikad problema nisam imao kad sam kupovao nesto preko ebaya, ni cak ako sam nesto uzeo skuplje.

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: Optika sa ebay-a!
« Odgovori #28 u: 18. 05. 2011. 23:14:25 »
Da li bi bilo riskantno naručiti optiku Leupolda vx-r preko e-baya ili direktno iz Amerike ??
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: Optika sa ebay-a!
« Odgovori #29 u: 18. 05. 2011. 23:30:13 »
Neznam kako bi ti, ali kod toliko novaca koliko kosta optika, radje nebi, uvjek postoji rizik...Meni je granica nekih max 300 Eura na ebay. Na egun nemam problema kupit i nesto sto je skuplje, tamo se daleko manje mulja. Novu optiku (Zeiss) sam kupio na egun.