Autor Tema: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)  (Posjeta: 147928 vremena)

Offline Šarec

  • K
  • *
  • Postova: 12
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #150 u: 24. 02. 2009. 18:58:34 »
Medo jesmo skupi al nismo baš toliko

SWAROVSKI Z6i-2-12x50
cijena: 16.290,00 kn   - 5% možda i još malo više za keš
Pozdrav prvo ekipi , nadam se da neće bit problem ak se uključim u razgovor pošto sam novi na forumu , mislim kao član .
SWAROVSKI Z6i-2-12x50 Ja prošle godine u trećem mjesecu platio okruglih 16 000,00 , zar je poskupila ?
Zahvaljujem svima na forumu jer sam upravo zbog vaših postova i kupio dotičnu . Ustvari svu opremu koju sam kupovao za lov je bila rasprava na forumu i sa svime sam vrlo zadovoljan . Još jednom HVALA na vašim iskustvima koje djelite sa svima nama manje iskusnima .

Offline krilaš

  • K 500
  • ***
  • Postova: 868
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #151 u: 13. 03. 2009. 18:53:08 »
Postovane kolege kroz moje ruke je prošlo dosta otike od Zraka perko Tasco Titan,  Luger,Smidt & Bender
i sve sam se tešio da je Swarovski samo izvikan i i preskup ali sam promenio misljene posle jednog rđavog iskustva sa Smidt & Benderom i tada sam rekao ovo jer kraj.Sa Swarovskim sam se susretao po lovovima i lovistima proba par puta i resih da sebe nagradim jednim Swarovskim nove generacije Z6i i tako sam uradio u oktombru mesecu 2008.godine.

Kupio sam Swarovski 2-12x50 Z6i







Prezadovoljan sam i sa oštrinom vidnog polja,vidno polje je 50% sire bnego na svim oszalim optičkim nisanima propustljivost svetla u sumrak i jutarnje casove je fenomenelna jednom rečju hrv ptičkih nišana.

Pozdrav Goran
E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.

Offline Tava

  • K 100
  • **
  • Postova: 488
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #152 u: 15. 03. 2009. 09:21:18 »
Ne znam zašto, ali primjetio sam da na forumu lovci imaju dosta averzije prema poznatijim brendovima kako pušaka tako i optika. No da li je to s razlogom. Na mojim puškama je isključivo Swarovski i Zeiss. Iskustvo iz jednog lova mi daje za pravo da tvrdim da su to optike koje zaslužuju mjesto u svjetskom vrhu. Naime u lovu na muflona prije 4 godine na stijenama nedaleko Ploča u jutarnjem piršu sam spuštajući se sa kamena na kamen naišao na ostatke jutarnje rose. Noge su poletjele u zrak, a ja sam svom težinom (oko 100 kg) pao na leđa i na moj užas i na pušku koja je bila na ramenu. Kolega koji je bio samnom je bio sretan jer je vidio da sam živ. No meni je jedino bila na pameti moja puška. Mislio sam da je stradala. U lom optike nisam niti sumnjao. No brzim pregledom sam ustanovio da na oko vidljivih oštećenja nema niti na puški, a niti na optici. Radilo se o Swarovskom 3-12x50. No bio sam siguran da se optika "stresla". Kolega je postavio kamen na 150 metara i kada sam ispalio hitac od kamena je ostao samo oblak prašine. Nisam siguran da bi Tasco i slične jeftinije optike bile upotrebljive i istoj situaciji. Koliko novaca toliko muzike.

Pozdrav
Ako po lošem vremenu na polju vidiš čovjeka znaj ili je lud ili je lovac

Offline canis

  • K 500
  • ***
  • Postova: 621
  • zar nije veliko zadovoljstvo učiti i ponovno učiti
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #153 u: 15. 03. 2009. 11:12:44 »
Koliko novaca toliko muzike.
To stoji,samo se mi pojedinci tješimo. Ipak se ponosim svojim kahlesom i njegovom pouzdanošću, ali nisam zatvorenih "vidika" prema optikama, u novije doba proklamiranih proizvoda, koji dolaze iz takođe kvalitetnih pogona sa dugom tradicijom obrade kristala. Nijemci jesu napravili štošta odličnoga,ali nisu sve.
Z6 ne zaslužuje tu cijenu i on je postao razlog sve polemike koja se proširila na druge kvalitetne brandove malkice neopravdano.
a zar nije štos ... životu razbit' nos

Offline krilaš

  • K 500
  • ***
  • Postova: 868
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #154 u: 15. 03. 2009. 12:14:08 »
Ja imam suprotno mišljenje da Z6i vredi svaki Euro, ne zato sto ga ja posedujev, več sa uvećanem 4 možete sasvim uspešno loviti u pogonu,a dok sa optikom sa zum 4 ne možete ni da pomislite tako nešto.
Ipak je Swarovski Z6i prava revolucija izuma danasnjice 50% šire vidno polje od svih drugih optičkih nišana.
Zaista je skupa ali vredi ko sebi može da priušti.

Pozdrav Goran
E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.

Offline Tava

  • K 100
  • **
  • Postova: 488
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #155 u: 15. 03. 2009. 12:29:06 »
Ja imam suprotno mišljenje da Z6i vredi svaki Euro, ne zato sto ga ja posedujev, več sa uvećanem 4 možete sasvim uspešno loviti u pogonu,a dok sa optikom sa zum 4 ne možete ni da pomislite tako nešto.
Ipak je Swarovski Z6i prava revolucija izuma danasnjice 50% šire vidno polje od svih drugih optičkih nišana.
Zaista je skupa ali vredi ko sebi može da priušti.

Pozdrav Goran
Slažem se sa konstatacijom da je Z6 revolucija, ali se nikako ne mogu složiti da sa optikom koja ima zum 4x se ne može loviti sa pogonom. Za boga miloga lov sa pogonom je bio i prije Z6, a ja sam osobno odstrelio barem 100 ds sa optikom koja ima zum 4x. Da je lakše sa zumom 6x to je istina, ali da se ne može ni pomisliti sa 4x hao hao hao.

Pozdrav
Ako po lošem vremenu na polju vidiš čovjeka znaj ili je lud ili je lovac

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #156 u: 15. 03. 2009. 12:44:18 »
Eeee,dragi Tava....mozda bi ulovio 200-300 svinja sa  Z6.... d4 sor

Dijelim misljenje da se moze uspjesno loviti sa obicnom optikom bez nekih pretjeranih zumova na ovaj ili onaj nacin....a u pogonu moze i bez nje. z10
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #157 u: 15. 03. 2009. 13:10:25 »
U slucaju da kupis Tikku ili Sako,pa i Steyr sam mozes staviti montazu i sve jer nije problem. Modela nosaca i prstenova na trzistu ima mnogo.U slucaju da zelis schwenk ili EAW javi se Rusanu jer zna sto radi.
 Osobno Tikka T3 u Detonexu je prilicno jeftinija od nabrijanog Fanzoja,a osim toga i usluga je kudikamo bolja,barem ako te ne doceka Kamenecki-The Boss!
 Zanimljivo je i to da vlasnik Fanzoja u Zg prodaje Tikku znatno iznad normalne cijene pritom govoreci da je Tikka smece,sklapa se u Italiji i nema nista kao Sako. Znaci ako zelite kupiti smece odite u Fanzoj jer oni na smecu zaradjuju ;D Jedva da sam mogao vjerovati da netko moze reci da je Tikka smece i jos k tomu precijenjena. ččč
 Naravno da su to sve same lazi jer Sako radi cijevi za Tikku i metalni dijelovi su na obje puske iste kvalitete. Tikka je jeftinija zbog dizajna ali u upotrebi je vrhunska puska.
 Ne treba zaobici ni Zbrojovku 550.

 

Tocno Medo, istu pricu su meni prodavali trgovci u Fanzoju sto se tice Tikke, sve navodno smece. Onda ce covjek pita zasto prodaju smece ;D

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #158 u: 25. 04. 2009. 08:57:34 »
Vrijedi li ova optika 4000 kuna?

http://www.aukcije.hr/item.php?id=576519

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4333
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #159 u: 25. 04. 2009. 10:14:09 »
Ako je ispravna vrijedi, jer za te novce ne možeš dobiti ništa u klasi Swara, ja imam Mausera i nemam namjeru ga mijenjati dok god skida kutiju cigareta na 300 m! ;D

Offline sandro derventa

  • K 100
  • **
  • Postova: 242
  • lov iznad svega
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #160 u: 25. 04. 2009. 10:20:04 »
Ako je ispravna vrijedi, jer za te novce ne možeš dobiti ništa u klasi Swara, ja imam Mausera i nemam namjeru ga mijenjati dok god skida kutiju cigareta na 300 m! ;D
Vauuuu kutiju cigareta na 300 metara  bl bl bl
A zašto ne bit običan,voljet male stvari,zašto svako mora biti glavni?

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4333
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #161 u: 25. 04. 2009. 14:03:04 »
Živa istina i to starim FMJ streljivom iz tandžare!! Samo što ima sređen okidač...

Offline bane76

  • K
  • *
  • Postova: 3
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #162 u: 23. 06. 2009. 21:29:02 »
Pozdrav svima! Nedavno sam nabavio karabin Browning BAR LONGRAC ECLIPSE 30-06 i nameravam na njemu montirati optiku koja ce mi koristiti univerzalno i za lov pogonom i za lov na ceku.Dvoumim se izmedju Z6i 1.7-10x42 i Z6i 2-12x50 tako da molim lovce koji su iskusniji i koji su se susretali sa navedenim optickim nisanima da mi pomognu oko izbora. Takodje me interesujhe i preporuka oko montaze za navedene opticke nisane (EAW-e ili Leupolg QR)
Hvala i dobar pogled!

Offline krilaš

  • K 500
  • ***
  • Postova: 868
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #163 u: 23. 06. 2009. 21:39:25 »
Bane 76 moja ti je preporuka da sebi kupis Z6I 2-12x50 ja je ima na svom karabinu i odusevljen sa i vidnim poljem i uvecanje , sa uvecanjem 2x mozes uspesno loviti u pogonskom lovu.

Pozdrav Goran
E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.

Offline bane76

  • K
  • *
  • Postova: 3
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #164 u: 23. 06. 2009. 21:44:00 »
Hvala Krilas na brzom odgovoru i preporuci, jos me samo interesuje i koju montazu mi preporucujete (EAW-e ili Leupold QR)
pOZZ