Autor Tema: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)  (Posjeta: 147809 vremena)

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #285 u: 31. 03. 2010. 21:29:46 »

svaka magla se zamagli prilikom promjene temperature
čak i zeiss sa lotutecom

ali kod nagle promjene temperature
kad zimi ili noću dođeš iz lova odma u lovačku kuću ili na dosta topliju poziciju svaka se zamagli
teaa
Pogledajte na Bushnelolovim stranicama na internetu i možete vidjeti kako se Bushnellovi stručnjaci rugaju s optikama zvučnih imena među kojima je i Swarovski. Ovaj test su napravili Bushnellovi inžiinjeri i na žalost konkurencija nema komentar na njega.
www.bushnell rainguard HD
 Nadam se da će i Swarovski poraditi uskoro na zaštiti protiv orošavanja i kapljičnja jednom od važnih i bitnih segmenata svake optike u lovu.
 z10

Offline lovac 1

  • Moderator
  • K 500
  • *****
  • Postova: 697
  • Kad sam bio mlađan lovac jaaa...
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #286 u: 02. 06. 2010. 07:57:27 »
Pa goran bi trebao znati nešto o Nightforce.
U Postojni je predstavništvo , ja sam sebi naručio za svog 338 lapua Nigtforce 8 - 42.
Mislim da nisam pogriješio.

Offline bojinac

  • K 100
  • **
  • Postova: 127
Swarovski
« Odgovori #287 u: 23. 12. 2010. 20:53:16 »
Pozdrav svima dali netko ima iskustva ili moze dati savjet koje nosače staviti za optiku swarovski tirol 6x42 koja ima na sebi podjelu po visini od 1-8 (okretanjem od 1-8 spusta končanicu).Dali netko ima nesto slično i dali to funkcijonira na način ako je nesto udaljeno 300 m zakretom na 3 dobijemo končanicu u cilju.Ispod kotačića od 1-8 imaju 4 vijka zalivena farbom tvornički. d7

Offline neznalica

  • K
  • *
  • Postova: 71
Odg: Swarovski
« Odgovori #288 u: 23. 12. 2010. 22:22:29 »
To ti je u biti Kahles ZF 84 ili 95 imas na kahlesovoj stranici pdf s nesto materijala o njima.
Ovo s pomicanjem koncanice ti funkcionira ali za određeni tip puske i metka i rađeno je namjenski za njih ( najcesce je podrijeklom s SSG 69 i slicnih pusaka  ) znaci okrenes na broj koij hoces i to ti je  1-8 100-800m, ( taj suplji valjak koij si skinuo ) ti se zove balisticki turet i na sebi s doljne strane ima utore rađen samo za match zrna .
Na kahlesovoj stranici imas listu s turetima i njihovim serijskim brojevima i kojem metku odgovaraju imas tocan vrstu i brzinu zrna te proizvođaca.
Serijski broj tureta da bi znao sta imas ti treba biti s gornje strane tureta cim skines poklopac.
Ti si vec skinuo previse vrati sve pazljivo nazad pazi imas neke male prozirne dihtunge koji ti idu na vijke.
Ako nemas serijski broj na turetu onda ti vjerojatno nece moc pomoc ni u kahlesu ja sam ih pilio i izmjenio jedno 20 mailova s njima i po seriskom broju optike i svakakve opcije.
Mozes jedino turet poslat njima da ga izmjere pa da ti kazu tocno za sta je bio napravljen i ako je nov voljni su ti u zamjenu poslat koij zelis s  liste sa interneta.
Ili ih nekeko nazicat da ti prodaju prazan turet receno mi je da ih imaju jos samo tri od cjelokupne zalihe pa da si ti sam tu na njemu radis zabiljeske pa im ga saljes nazad na graviranje utora.
Nude ti i kupnju tureta cijena ti je 40 eura po komadu za ove gotove s liste mozes platit preko firme ili direktno njima.
U kojem kalibru je mislis koristit??

Offline neznalica

  • K
  • *
  • Postova: 71
Odg: Swarovski
« Odgovori #289 u: 23. 12. 2010. 22:48:52 »
Ovdje ti je link od stranice di mozes skinuti pdf u vezi ove opike na kraju dole imas ova tri komada za  ZF 84/95.

http://www.kahles.at/index.php?sprache=1&menu=10

Ove vijke do kojih si doso ne smijes dirat oni su tvornicki zapecaceni i kod mene ih je mislim 6 dva su s crvenom bojom a ostali su zapecaceni s crnom.
Nadam se da sam ti pomogo ako te jos sta zanima pitaj ja ti imam dvije ZF 84 6X42 optike.
Pozdrav

Offline bojinac

  • K 100
  • **
  • Postova: 127
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #290 u: 29. 12. 2010. 19:52:20 »
pozdrav kolega neznalica veliko hvala za informacije .tesko pisem ovo neznalica jer mi se cini da ti ime ne odgovara sudeci po informacijama .ja imam tu optiku ali mislim dali da se to nece isplatiti ugraditi mada mi se cini dosta kvalitetna pa da i ne pomicem koncanicu od 100-800m. planiram je staviti na 30-06 zastava karabin¸dali znas koliko stoj ugradna sa nekim prosjecnim nosacima i gdje je to povoljnije u hrvatskoj .svaro dobro.javascript:void(0);

zaboravio si se predstaviti, LOVAC Team
« Zadnja izmjena: 29. 12. 2010. 22:40:52 od valdop »

Offline bojinac

  • K 100
  • **
  • Postova: 127
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #291 u: 30. 12. 2010. 23:21:47 »
svako dobro*

Offline darkohunter

  • K
  • *
  • Postova: 43
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #292 u: 05. 02. 2011. 12:25:26 »
Ljudi, ima li neko iskustva za Z3 serijom od Swara? Kakva li je ta serija po kvalitetu, da li se proizvodi u Nemačkoj i kakav li je premaz na njoj?

Offline nidjobl

  • K 100
  • **
  • Postova: 130
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #293 u: 14. 02. 2012. 09:29:18 »
 Molio bih forumaše ako netko zna gdje se može nabaviti guma okulara za Swarovski habicht nova 6×42. Zvao sam Etran i još ko zna koliko trgovina i servisa i nitko nema u ponudi.
Hvala unaprijed

Offline VEThunter

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1143
Slavonijo tko te nije volio, ne zna što je izgubio...

Offline šokac

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2062
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #295 u: 02. 09. 2012. 20:58:33 »
VET vjerovatno vrijedi  .
Ali moj ti je savjet da uzmeš novu .
Da je netko drugi možda nebih savjetovao ali mislim da tebi mogu .
Pretpostavljam da tražiš dugoročno rješenje i mislim da možeš "izgurati " novu i
onda znaš šta imaš .
Nedavno sam uzeo preko oglasnika polovnu Zrakovu Mauser optiku .
Svi se kleli, Svarowski licenca ...ja platio , na upucavanju na
najobičnijem 8 x57 na četvrtom hitcu popucale unutra leće .
Vidio je Brane sa foruma i prodavač . Čovjek pošteno prihvatio
reklamaciju ali sam ju ja takvu uspio prodati u Etran. Trebali su im
neki dijelovi i končanica . Tako da su na kraju svi bili zadovoljni .
Uglavnom ako imaš mogućnosti a vjerujem da toliko imaš uvijek
novo . Bar kad se radi o tako većim novcima .
Puti stari mene natrag zovu, kojima sam išao ko mali,
polja, njive i rastove šume, moj su korak dobro upoznali...

Offline VEThunter

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1143
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #296 u: 02. 09. 2012. 22:24:00 »
Hvala ti šokac na iskrenom savjetu...  z10
Ma moj ti je problem što sam se tek nedavno zaposlio (do tada živio studentskim budžetom-zna se što to znači, a pogotovo, ako si lovac) i sad bi htio sve odjednom. Već sam si riješio pušku pa bih je htio odmah i opremiti optikom! Znam da bi bilo razumno pričekati još malo i skupiti za recimo novi Kaps (to mi je želja, nikakav swar, S&B ili zeiss), ali mladenačko nestrpljenje me tu i tamo uhvati pa me ponesu ovakvi oglasi...  uf  A da ti ne spominjem kako su na listi želja i nove čizme pa nešto iz kolekcije za sklupčanom lisicom pa neka komercijala...  bl
Ma da ti ne pričam...  zagi
Slavonijo tko te nije volio, ne zna što je izgubio...

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #297 u: 02. 09. 2012. 22:34:17 »
Poslusaj i "sokca" a i samog sebe..pa polako!! d4
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline šokac

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2062
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #298 u: 02. 09. 2012. 22:59:30 »
Razumijem ja tebe potpuno .
Postao lovac sa 19.
Zamisli koliki je tek to budžet  happi happi
Sa godinama  promjenio svašta , od kojekakvih
rđuša tipa 98 do kojekakvih precjenjenih uradaka
starih majstora iz najjužnijeg Austrijskog grada.

Poslušaj , što bi rekli stari ... strpljen spašen  happi happi 

Puti stari mene natrag zovu, kojima sam išao ko mali,
polja, njive i rastove šume, moj su korak dobro upoznali...

Offline JANEZ L

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5623
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #299 u: 02. 09. 2012. 23:10:55 »
Lp!

Savjet, nekoga, koji je postao lovac sa 18. godinama... z10 d1

Uvjek se pitaj zašto neko prodaje durbin... Ja sam promjenio skoro čitavu kolekciju u ovih 20. godina, al sve stare još imam, jer su još uvjek odlični, al nešto u meni uvjek oče iči dalje i imati nešto novo... Al staro ostaja, za zalihe, za 7 godina dođe sve u red... z10 d1
I ja ti kažem, sačekaj još malo, skupi još malo kuna, pa nabavi što ti je želja... 1liga

Lovski zdravo
Janez L
...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti, ni greh...

[img width=100 height=99]http://i60.tinypic.com/s