Autor Tema: TASCO optike  (Posjeta: 161028 vremena)

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: TASCO optike
« Odgovori #90 u: 09. 09. 2008. 08:38:56 »
                                                                         u sumrak je Titan apsolutno inferioran u odnosu na Swara
ja bih rekao da je Swar u sumraku apsolutno u prednosti jer dok Titan vise ne vidi nista sa Swarom bi se dalo jos dobro nisaniti i pucati



 pa ove dvije tvrdnje.  z11
« Zadnja izmjena: 19. 09. 2008. 20:44:34 od Štef »
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: TASCO optike
« Odgovori #91 u: 09. 09. 2008. 09:44:11 »
                                                                         u sumrak je Titan apsolutno inferioran u odnosu na Swara
ja bih rekao da je Swar u sumraku apsolutno u prednosti jer dok Titan vise ne vidi nista sa Swarom bi se dalo jos dobro nisaniti i pucati



 pa ove dvije tvrdnje.  z11

Pa i ja sam došao do slične samo ne ovoliko drastične razlike uspoređujuči Diavaria i Titana s 42 mm objektivom.
Nije da je Titan loš (imam ga več 10-ak godina) ali Swar je Swar  :laugh:
« Zadnja izmjena: 19. 09. 2008. 20:44:02 od Štef »
Imam upalu volje.

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: TASCO optike
« Odgovori #92 u: 09. 09. 2008. 09:44:27 »
Mozda sam ja sad malo subjektivan u usporedbi ova dva ciljnika ali ne zato sto je jedan `marka` a drugi nije oba dva su na mojim puskama,podjednako me kostaju(ne previse) pa bi mozda bilo najbolje napisati da su oba odlicni ,nazalost nije niti jedan vrh vrha-Titan je slabiji.prvi je stigao Titan i bio sam zadovoljan kakav god je bio,godinu poslije stigao je ATN sa povecanjem 5x on mi priblizava sliku neznatno manje nego Titan sa 9x povecanjem,da ne kazem da se slika na ATN-u da bolje izostriti a u sumrak je takodjer u prednosti unatoc objektivu od 33mm naspram 42mm na titanu

Swarovski daje bolju sliku kak po danu tak i u sumrak,sa povecanjem 6x priblizava sliku jednako kao Titan  sa 9x a kad kazem da Titan vise nist nevidi pritom mislim, i tu se moram objasniti ,na to da koncanicu vise ne vidis na meti dok Swarovski jos daje mogucnost da se nisani jer se koncanica uocava ,mozda ne za pucat na 300m ali do 100m da.
eto mozda zato sto  bar prema karakteristikama  ocekujem da bi morao dati vise od ovih gore u zbilji daje manje pa mozda  ga ja ocjenjujem prestrogo,ali ova dva gore navedena su ga potukla.zato i kazem bilo bi najbolje da sam pogledas i procijenis jer ne vidimo uvjek samo ocima, i raspolozenje ponekad odradi svoje.




« Zadnja izmjena: 19. 09. 2008. 20:43:29 od Štef »

Offline HS-2000

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1356
  • Živim,lovim i uživam...
    • 0000000
Odg: TASCO optike
« Odgovori #93 u: 04. 11. 2008. 18:45:24 »
Evo nešto i ja mogu reći o tasco optici.
Imam tasco 3-9x40GD(osvjetljenja končanica) na puški 223 fiksna montaža platio je 1400kn i ja za sada zadovoljan. Već 3,5 god.dobro radi bez ikakve greške i svake godine na upucavanju sve bolja.
Mislim da za jače kalibre treba i bolja optika, d7
Odavno smo graničari stari!!!!

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: TASCO optike
« Odgovori #94 u: 04. 11. 2008. 19:56:25 »
To si potpuno u pravu ;).
Jaci kalibar nece dugo izdrzati svaka Jeftinija Varijanta.
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline dick

  • K 100
  • **
  • Postova: 318
Odg: TASCO optike
« Odgovori #95 u: 05. 11. 2008. 09:08:14 »
Već 3,5 god.dobro radi bez ikakve greške i svake godine na upucavanju sve bolja.

Bit će prije da si Ti sve bolji na upucavanju, a da je optika uvijek ista ;D

Offline thunder11

  • K
  • *
  • Postova: 55
    • SN Metak
Odg: TASCO optike
« Odgovori #96 u: 05. 11. 2008. 21:17:43 »
Citat: dick
Bit će prije da si Ti sve bolji na upucavanju, a da je optika uvijek ista Grin
:D Veoma se slažem sa tom konstatacijom.
Tasco je krš, nekad je MOŽDA nešto vredeo ali danas ljudi ne bi trebalo da razmišljaju o toj optici sem ako ne ide na 22LR.
Kvalitet optike zavisi od nekoliko faktora :
1. Kvalitet tubusa
2. Kvalitet mehanike
3. Kvalitet stakala
4. Sveobuhvatne karatkeristike (širina vidnog polja, dopuštena udaljenost oka od okulara isl.)
Tasco delimično ispunjava sve navedeno, što je u današnjim uslovima čini podprosečnom optikom.
Swarowski i Zeiss su svoje ime dokazali u godinama koje su prošle. I tako, dok Tasco koristi plastiku u svojoj mehanici poznate fabrike optičkih nišana se utrkuju ko će iste napraviti preciznije. U sumrak sa Tasco optikom nećete videti ništa, a ako i može nešto da se vidi biće teško uočljivo. Ali, nije Tasco jedini koji kaska sa kvalitetom stakala. Pogledajte Leupold na primer. Za vodećima kasni koliko može da vikne a opet važi sa odličnu optiku.

thunder11

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: TASCO optike
« Odgovori #97 u: 05. 11. 2008. 21:32:43 »
Citat: dick
Bit će prije da si Ti sve bolji na upucavanju, a da je optika uvijek ista Grin
:D Veoma se slažem sa tom konstatacijom.
Tasco je krš, nekad je MOŽDA nešto vredeo ali danas ljudi ne bi trebalo da razmišljaju o toj optici sem ako ne ide na 22LR.
Kvalitet optike zavisi od nekoliko faktora :
1. Kvalitet tubusa
2. Kvalitet mehanike
3. Kvalitet stakala
4. Sveobuhvatne karatkeristike (širina vidnog polja, dopuštena udaljenost oka od okulara isl.)
Tasco delimično ispunjava sve navedeno, što je u današnjim uslovima čini podprosečnom optikom.
Swarowski i Zeiss su svoje ime dokazali u godinama koje su prošle. I tako, dok Tasco koristi plastiku u svojoj mehanici poznate fabrike optičkih nišana se utrkuju ko će iste napraviti preciznije. U sumrak sa Tasco optikom nećete videti ništa, a ako i može nešto da se vidi biće teško uočljivo. Ali, nije Tasco jedini koji kaska sa kvalitetom stakala. Pogledajte Leupold na primer. Za vodećima kasni koliko može da vikne a opet važi sa odličnu optiku.

thunder11


 dali govoriš o modelu Titan - made in Japan ili nekom drugom?

Offline Stipe Šibenik

  • K 500
  • ***
  • Postova: 801
  • MINER AMATER
Odg: TASCO optike
« Odgovori #98 u: 05. 11. 2008. 21:33:34 »



Dragi kolega taj tasco kojeg si ti kupija je 99% kineska kopija. To se vidi jasno iz cjene koju si navea. Ja sam provjerava za sebe takvu optiku početkom ove godine i baš se dogodilo ovo da "ista" optika u svim dučanima varira cijenom od oko 1000kn.   Kolega Blackpaw....  če ti znat kako razlikovat kinesku od pravog Tasca.
« Zadnja izmjena: 05. 11. 2008. 21:48:23 od Stipe Šibenik »
Preobračenik

Offline thunder11

  • K
  • *
  • Postova: 55
    • SN Metak
Odg: TASCO optike
« Odgovori #99 u: 06. 11. 2008. 07:45:53 »
Titan optike su verovatno jedno od resenja ali zašto kupovati Tasco kada se ima Bushnell 3200. Stvarno, klonite se Tasco-a, nisu vredni nerviranja.

thunder11

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: TASCO optike
« Odgovori #100 u: 06. 11. 2008. 08:09:14 »
Bushnell je kupio Tasco brand još 2002 godine i danas postoje jako male ili nikakve razlike između ove dvije optike kada se radi o niže pozicioniranim modelima, tj. i jedni i drugi silaze s iste trake u Kini.

Nije da je Tasco vrhunska optika ali se sigurno neče raspasti nakon dva hica, večina ovde navedenih problema nastaje zbog jeftinih kineskih kopija.
Imam upalu volje.

Offline Stipe Šibenik

  • K 500
  • ***
  • Postova: 801
  • MINER AMATER
Odg: TASCO optike
« Odgovori #101 u: 06. 11. 2008. 10:05:10 »
Normalno Neno, na optici lipo piše ili made in kina ili made in japan
Preobračenik

Offline canis

  • K 500
  • ***
  • Postova: 621
  • zar nije veliko zadovoljstvo učiti i ponovno učiti
Odg: Optike NORCONIA
« Odgovori #102 u: 05. 12. 2008. 14:35:20 »
Znam da Tasco optike nisu top izbor,ali svejedno nakon sto komada se ne smije takva stvar dogoditi. Jel' koristiš nekakav magnum kalibar? Puška je lagana?
a zar nije štos ... životu razbit' nos

Offline sokol

  • K
  • *
  • Postova: 12
Odg: Optike NORCONIA
« Odgovori #103 u: 06. 12. 2008. 20:30:28 »
Normalan kalibar nije moja jedina znam za više komada koje su otišle u ku...

Offline canis

  • K 500
  • ***
  • Postova: 621
  • zar nije veliko zadovoljstvo učiti i ponovno učiti
Odg: TASCO optike
« Odgovori #104 u: 09. 12. 2008. 12:30:51 »
Citat: dick
Bit će prije da si Ti sve bolji na upucavanju, a da je optika uvijek ista Grin
:D Veoma se slažem sa tom konstatacijom.
Tasco je krš, nekad je MOŽDA nešto vredeo ali danas ljudi ne bi trebalo da razmišljaju o toj optici sem ako ne ide na 22LR.
Kvalitet optike zavisi od nekoliko faktora :
1. Kvalitet tubusa
2. Kvalitet mehanike
3. Kvalitet stakala
4. Sveobuhvatne karatkeristike (širina vidnog polja, dopuštena udaljenost oka od okulara isl.)
Tasco delimično ispunjava sve navedeno, što je u današnjim uslovima čini podprosečnom optikom.
Swarowski i Zeiss su svoje ime dokazali u godinama koje su prošle. I tako, dok Tasco koristi plastiku u svojoj mehanici poznate fabrike optičkih nišana se utrkuju ko će iste napraviti preciznije. U sumrak sa Tasco optikom nećete videti ništa, a ako i može nešto da se vidi biće teško uočljivo. Ali, nije Tasco jedini koji kaska sa kvalitetom stakala. Pogledajte Leupold na primer. Za vodećima kasni koliko može da vikne a opet važi sa odličnu optiku.

thunder11
Pričaš
DEBELE GLUPOSTIkada pričaš o Leupoldu! Htio sam biti suptilniji,nije išlo sor
Na forumu ima mnogo postova sa iskustvima oko Leupolda!
a zar nije štos ... životu razbit' nos