Autor Tema: Teletakt!!!  (Posjeta: 37637 vremena)

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Teletakt!!!
« Odgovori #30 u: 17. 05. 2008. 08:28:43 »
Ako mislis koristiti teletakt napravi "dummy" ili zamjenu ogrlice, iste tezine.Koristi u treningu i po mogucnosti samo blazu snagu za preduhitriti gresku.Ako pas ne reagira na glas ili zvizduk, koristi sok.Neki psi ne reagiraju ni na blazi sok pa mu snagu treba dici do jacine kada pas stane ili ga rusi na zemlju.Ja sam ga par puta koristio na NLT i radi ali uvijek pokusavam bez telatakta.Nekad smo koristili pracku!!!

Naravno da vise volim bez teletakta, i nisam ga koristio nikad, ali kako mi broj pasa raste, obuka ne smije zatajiti i smatram da bi teletakt pomogao meni, tj skratio mi vrijemeza odvikavanje od nekih stvari. Konkretno kod gonica, odvikavanje od gonjenja srnece divljaci, jer kako ih je mali broj srnece divljaci mnogo se krecu i tesko je prekinuti psa kad je potjera, ne moze se sve stici a pracka mi ne pomaze ;D
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline Venator

  • K 100
  • **
  • Postova: 121
Odg: Teletakt!!!
« Odgovori #31 u: 16. 01. 2009. 00:04:54 »
Korisnost teletakta nije uopće upitna. Imao sam problema sa svojim seterom koji je lovio za sebe. Dva tri izlaska i teletakt oko vrata-rezultat- ne lovi za sebe. Danas  sam kupio sa Ebay-a teletakt Dogtra 282. Jedan transmiter, dvije ogrlice. Dakle trening dva psa sa jednog transmitera. Osobito korisno ponekad u lovu jer pse zna povući nagon i ne j... gazdu ni pod razno. Gušt mi je loviti sa dva tri psa, možda tu griješim, no jedan nadopunjava drugog tako da ja odlazim iz lova zadovoljan i ne kudim niti jednog od njih.
Lijepi pozdrav svima!  d7
Lov je dio mog života. Dobra Vam kob svima!

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Teletakt!!!
« Odgovori #32 u: 17. 01. 2009. 01:34:07 »

E moj kolega da mi koji koristimo i goniče o tome progovorimo.Telatakt nisam ni ja koristi nisam znao ni gdje može da se nabavi a improvizirat nije dobro jer i ta slaba sruja je jako nezgodna za pse.Koristio sam indikator od poljskog telefona koji je još uvijek rekvizit pri ruci za odvikavanje od uzimanja hrane,kidanja obuće i sličnih psećih zabava i pračku naravno.Sve možeš da koristiš i da radiš sa gonićem ali kad goni onda ti je po onoj"pričaj ti Nailovoj materi" i (to nema veze s inteligencijom)pogotovo kad goni srne.Tu je dodatni problem što rijetko i uočiš šta je zapravo ker podigao pa dok to shvatiš(nekad neznaš nikako nego pretpostavljaš)već je kasno.Vikanje i ostale komande obično ne piju vode.Pa tad ker sasvim sigurno i ako čuje ignoriše sve ostale zvukove.Teletakt je pogotovo kod tvrđih pasa goniča nezamjenjivo sredstvo za odvikavanje od gona srneče divljači i opet je 100%-ni učinak upitan.Mislim da bi pas i inače trebao da se pušta s ogrlicom i da ne može razlikovat kad ima a kad nema ogrlicu teletakta.Inače treba nastojati da pas ne zna odakle dolazi neprijatnost pri upotrebi teletakta.Ostale osobine slabo poznajem.Gdje se može nabaviti,koliki im je domet djelovanja, kakve su im cijene.
Venator pričaj nam o tome kolega.

« Zadnja izmjena: 17. 01. 2009. 01:44:50 od REDZO »
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline kamičanin

  • K 100
  • **
  • Postova: 388
Odg: Teletakt!!!
« Odgovori #33 u: 17. 01. 2009. 12:13:49 »
da li bi imalo svrhe u gater sa DS ubaciti srnu(uslov gater veći od 2-3 ha i veća srna da ne bi DS dohvatila i prožderala manju i sporiju)i onda u slučaju gona srne psa kažnjavati ili strujom ili batinama(u tom slučaju pas na dužem povodniku)???
Ko drugome jamu kopa,pomaže mu u jamarenju!

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: Teletakt!!!
« Odgovori #34 u: 17. 01. 2009. 12:26:34 »
to bi bio neki sado-mazo gater neka bira oče struju ili batine ččč
Ćaća viče mater plače!

Offline kamičanin

  • K 100
  • **
  • Postova: 388
Odg: Teletakt!!!
« Odgovori #35 u: 17. 01. 2009. 12:55:38 »
Slažem se da psa treba obučavati uz što manje prislie(teletakt,upucavanje sitnom sačmom,batine...)ali šta raditi za tvrdokorne slučajeve kad se pas dohvati srnećeg traga i nema ga više za taj lov a ne retko odjuri za srnom da se više ne vrati(biva uhvaćen,upucan itd..)Svaku nepoželjnu sklonost treba na vreme prepoznati i sprečiti,a posle je kasno... paciJa lično nisam ovo nkad praktikovao ali sam načuo kao mogućnost od upućenijih od mene...Poz
Ko drugome jamu kopa,pomaže mu u jamarenju!

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Teletakt!!!
« Odgovori #36 u: 17. 01. 2009. 14:02:33 »
Za boravak u gateru srneće divljaći najbolje iskustvo koliko mi je poznato ima Peđa iz Bosanske Dubice pa bi nam svako iskustvo dobro došlo da se prezentira.Što se tiće upotrebe teletakta u gateru jesam za to ali samo jedan put(ako drugo ništa ne pomaže)ali mislim da nebi trebalo biti prisustvo d.s.kada pas krene za srnom da nebi bio efekat definitivno kontraproduktivan (rad na d.s.)U principu treba mijenjati mjesta,teren i naravno i divljač(da pas ne usvaja zabranu samo na jednom prostoru i na istom mirisu divljači)
Što se tiće primjedbe Fileta,kolega ne pristaj "na muku".Ja sam saznao prošle godine da je lovac prije 17-tak godina(bio sam u gostima)odradio srneču divljač pred mojim posavkama a rekli su da nemaju srneće divljaći.Nedaj Bože da sam saznao ranije(sutradan sam morao dolaziti ponovo u lovište po kuje)bilo bi tarapane.Kad ti kakva krivolovčina to uradi pred kerovima to je katastrofa.Nisu popularna sredstva u primjeni ali tu bez šok terapije ništa ne pomaže.Što se mora mora.Da se može zdogovoriti sa goničima i ja bi bio za zdogovor. ;) z2
E sad dijagnosticirat svi znamo ali nam terapija treba,  kolege teaa
« Zadnja izmjena: 17. 01. 2009. 14:44:42 od REDZO »
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline jgm

  • K
  • *
  • Postova: 51
Odg: Teletakt!!!
« Odgovori #37 u: 25. 01. 2009. 23:20:31 »

...Teletakt je pogotovo kod tvrđih pasa goniča nezamjenjivo sredstvo za odvikavanje od gona srneče divljači i opet je 100%-ni učinak upitan.Mislim da bi pas i inače trebao da se pušta s ogrlicom i da ne može razlikovat kad ima a kad nema ogrlicu teletakta.Inače treba nastojati da pas ne zna odakle dolazi neprijatnost pri upotrebi teletakta.Ostale osobine slabo poznajem.

Ja sam teletakt upotrebio kod nlt-ja pre desetak godina. Za tjedan dana srne ga više nisu interesirale.
Ali suština je utome, što ne sme povezat ogrlicu i ono što mu može prouzrokovat. Ako tu pogrešiš, sve ostalo je uzalud.

Offline fidel

  • K
  • *
  • Postova: 13
Odg: Teletakt!!!
« Odgovori #38 u: 02. 02. 2009. 17:44:00 »
Ima li neko konkretnu informaciju gde ,po kojim cenama i koji modeli teletakta se mogu nabaviti?
Pozdrav...

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: Teletakt!!!
« Odgovori #39 u: 05. 02. 2009. 22:23:02 »
Srna u gateru ne vredi ubrzo batinama nauči da ne dira tu srnu a u prirodi lovi i dalje isprobano je najbolje je ako ste se psu dok je jako mlad uspjeli da se nametnete u tolikoj mjeri da pas ostavlja na vaš povik ali to podrazumjeva puno kažnjavanja na srnama i puno nagrađivanja na željenoj divljači općenito jako puno vremena i rada ali se može jer znam čovjeka koji to uspješno radi.  Nažalost ni sam nemam toliko vremena ni mogućnosti a teletakt je isto tako učikovit ali potrebno je pametno raditi i navići psa na lažne ogrlice da nikad nezna kad nosi teletakt a kad lažnu bar dok ne usvoji željenu naviku jer pas povezuje neugodu s ogrlicom .

Offline Venator

  • K 100
  • **
  • Postova: 121
Odg: Teletakt!!!
« Odgovori #40 u: 15. 02. 2009. 20:17:03 »
Imam novi teletakt, zapakiran, nikad korišten, Dogtra 282, jedan transmiter, dvije ogrlice, dakle za dva psa. Ako je netko zainteresiran neka se javi na Privatne poruke
Pozdrav
Lov je dio mog života. Dobra Vam kob svima!

Offline the_one

  • K
  • *
  • Postova: 1
Odg: Teletakt!!!
« Odgovori #41 u: 14. 01. 2010. 10:10:45 »
Ima li neko konkretnu informaciju gde ,po kojim cenama i koji modeli teletakta se mogu nabaviti?
Pozdrav...

teletakte možete dobiti na www.dogtrace-hr.com, imajo dvije godine garancije i rade fenomenalno

Offline simun2807

  • K 100
  • **
  • Postova: 127
Odg: Teletakt!!!
« Odgovori #42 u: 14. 01. 2010. 13:58:11 »
Evo da i ja podijelim svoje skromno iskustvo tj. znanje s vama.PRVA stvar prije upotrebe teletakta je da se pas socijalizira i nauci poslusnosti (dodi,sjedi,lezi,na zabranu NE,uz nogu i ostalo po zelji) tako da razumije znacenje izgovorenih rijeci i da ih moze povezat sa radnjama koje mora izvrsit.Zatim se mora poznavat pas s kojim se radi tj. koliko je pas psihicki stabilan i siguran u sebe kada zagusti i kako opcenito reagira na kaznjavanje s davilicom,udarcem i na samu rijec NE (il kako vec netko kaznjava psa).Pas nesmije biti mlad tj. da bar malo nije sazrio (neki psi trijebaju dosec odredenu dob a neki samo usputna iskustva koja ih ucine sigurnim u samu sebe tj. zrelijim premda ni to nije pravilo).Dalje kao sto je vec jedan kolega rekao u svom postu UPOTREBA TELETAKTA JE ZADNJA OPCIJA kada je vec sve isprobano.Prije samoga koristenja teletakta psa treba naucit na teletakt tj. da ga minimalno na vratu nosi 2 mjeseca (u boksu,setnji,na terenu, 24 sata na dan) da se snjimen suzivi tj da mu nije smetnja pri izvrsavanju negovih uobicajenih radnji.Jer ako se pas nije suzivio sa teletaktom postoji mogucnost da izgovorenu ZAPOVIJED  tj. kaznjavanje sa teletaktom poveze sa ogrlicom u tom slucaju ste dobili psa koji  slusa samo kad je teletakt  njemu na vratu (i ako vam tako ispadne budite sretni jer je moglo proc i gore kao npr.mogao je napustit i teren i vas sa šokom koji se vise nikad nebi mogao ispravit i postao bi neupotrebljiv pas).I samo da napomenem da pas ima memoriju shvacanja jednu ipo sekundu.Šta znaci da imate 1.5 sekundu da ga kaznite od trenutka kada je napravio nesto lose tj. da ga pohvalite u tom periodu kada je napravio nešto dobro (nije pravilo ali  utisak u tom periodu ima najbolji ucinak).
Ako sam nekomen pomoga drago mi je il ako tko ima šta za pitat ili mu nije jasno rado cu pomoc koliko budem mogao i znao. Sretno u radu i  z10

Offline Zbrka

  • K
  • *
  • Postova: 28
Odg: Teletakt!!!
« Odgovori #43 u: 23. 01. 2010. 16:12:53 »
Aj molim te objasni ovu 1.5 sekundi! m4

Offline Zbrka

  • K
  • *
  • Postova: 28
Odg: Teletakt!!!
« Odgovori #44 u: 24. 01. 2010. 16:42:23 »
Kako i odakle ti ovo o memoriji pasa od 1.5 sekundi?Kako onda objašnjavaš npr.vježbe odlaganja ili sjedanja,i da li to znači da imaš 1.5 sek. da nagradiš psa kad izvrši tu komandu?