Autor Tema: mario93  (Posjeta: 13042 vremena)

Offline VEThunter

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1143
Odg: mario93
« Odgovori #15 u: 10. 12. 2013. 11:22:53 »
Mario  welcome

 d1
Slavonijo tko te nije volio, ne zna što je izgubio...

Offline zmajcom

  • K 100
  • **
  • Postova: 420
Odg: mario93
« Odgovori #16 u: 10. 12. 2013. 12:12:15 »
 welcome zagi

Offline Ljubi

  • K 100
  • **
  • Postova: 261
Odg: mario93
« Odgovori #17 u: 10. 12. 2013. 14:09:38 »
 welcome   z10

Offline lovac86

  • K 100
  • **
  • Postova: 387
Odg: mario93
« Odgovori #18 u: 10. 12. 2013. 15:21:45 »
Imaš knjigu i vježbenicu, knjiga ti ima šest poglavlja,  lovno zakonodavstvo, biologija divljači, gospodarenje lovištem, lovna kinologija, lovačko oružje i lovna balistika te osnove ekologije. Kako izlaziš na ispit, preko nekog lovačkog društva/udruge ili samostalno?

Offline moro

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1880
  • Bolje ružno pivat nego lipo plakat..
Odg: mario93
« Odgovori #19 u: 10. 12. 2013. 17:05:05 »
 welcome  welcome

Offline mario93

  • K
  • *
  • Postova: 25
Odg: mario93
« Odgovori #20 u: 10. 12. 2013. 17:22:26 »
Imaš knjigu i vježbenicu, knjiga ti ima šest poglavlja,  lovno zakonodavstvo, biologija divljači, gospodarenje lovištem, lovna kinologija, lovačko oružje i lovna balistika te osnove ekologije. Kako izlaziš na ispit, preko nekog lovačkog društva/udruge ili samostalno?

E to neznam još, znam da je ispit organiziran za drugi mjesec. Jedan kolega je morao ići polagat u Ogulin, no sada to povjerenstvo dolazi u jedno selo kod nas. Ima li razlike ako idem samostalno ili preko društva?

Offline steiner

  • K 100
  • **
  • Postova: 382
Odg: mario93
« Odgovori #21 u: 10. 12. 2013. 18:06:58 »
 welcome

Offline lovac86

  • K 100
  • **
  • Postova: 387
Odg: mario93
« Odgovori #22 u: 10. 12. 2013. 20:35:47 »
Po meni je bolje u društvu/udruzi (u koliko želiš postati njihov član) jer godinu dana stažiraš, a dok stažiraš lijepo položiš ispit, pa dok dobiješ nabavnu dozvolu za oružje, pa dok kupiš oružje i prođe na brzinu stažiranje i postaješ lovac.
Što se tiče samog ispita, dali uopće imate nekakva predavanja? 

Offline Laufer 223

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2146
Odg: mario93
« Odgovori #23 u: 10. 12. 2013. 21:31:09 »
Ako ti se žuri idi samostalno što prije. Ako hoćeš nešto praktično naučit malo stažiraj u društvu iako je stažiranje ukinuto nebuloznom odlukom LS. U oba slučaja ispitna komisija može dobro pojest i popit.

Offline mario93

  • K
  • *
  • Postova: 25
Odg: mario93
« Odgovori #24 u: 10. 12. 2013. 21:48:42 »
Predavanja nema, dobije se literatura i uci za ispit, a datum ispita se najavljuje naknadno. Nakon ispita svakako mislim stazirati

Offline Laufer 223

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2146
Odg: mario93
« Odgovori #25 u: 10. 12. 2013. 21:51:17 »
Kaj sad više nema ni predavanja? I ponovno se vraćamo na temu HLS i treba li nam takav HLS?

Offline mario93

  • K
  • *
  • Postova: 25
Odg: mario93
« Odgovori #26 u: 10. 12. 2013. 21:54:38 »
Mene zanima je li itko od forumasa polagao na taj nacin

Offline Medvjedić

  • K
  • *
  • Postova: 47
Odg: mario93
« Odgovori #27 u: 10. 12. 2013. 23:47:02 »
Dobro došao na forum!!  welcome

A sada malo o polaganju ispita; ja sam išao samostalno, bez društva. Polaganje ispita se sastojalo od predavanja u trajanju od 125 sati i to sljedećih nastavnih sadržaja:
1. Pravni propisi u lovstvu
2. Prirodoslovlje divljači
3. Gospodarenje lovištem
4. Lovna kinologija
5. Lovačko oružje i balistika
6. Osnove ekologije i zaštite prirode
Predavanja su pratila knjigu Osnove lovstva i Zbirku pitanja za polaganje lovačkoga ispita.
Osnove lovstva (autora: inž. Stjepan Darabuš,
                                       prof. Ivica Zvonko Jakelić,
                                       dipl. prav. Darko Kovač.)
Zbirka pitanja za polaganje lovačkog ispita (autora: dr. sc. Antun Alegro,
                                                                                   inž. Stjepan Darabuš,
                                                                                   prof. Ivica Zvonko Jakelić.)
Predavanja smo imali dva tjedna, pauza između prvoga i drugoga tjedna (tjedan dana) da se uspije naučiti predavano. I tjedan nakon predavanja imali smo polaganje ispita koje je provedeno u pismenom i usmenom obliku (uvjet za izlazak na usmeni ispit je prolaz pismeni ispit,,ili ne daj Bože pad pismenog ispita ponovno plaćaš izlazak na ispit). U mome slučaju polaganje se proteglo kroz mjesec i pol. Ja sam u skladu sa obvezama nastojao dolaziti na sva predavanja, jer puno je lakše bilo se pripremiti za ispit, a čulo se jako puno novoga znanja koje nismo do tada znali iako dosta toga se već zna i bez samih predavanja (uz predavanja smo produbili znanje, naučili što nismo znali...a po mome mišljenju, tko ide polagati lovački ispit već jako puno zna o Lovstvu jer ga to zanima i voli). Na kraju svakoga nastavnog sadržaja (cjeline) koje je bilo praćeno uz knjigu Osnove lovstva, prošli smo kroz Zbirku pitanja za polaganje lovačkoga ispita (gdje je zbirka podijeljena na pitanja za pismeni i usmeni oblik ispita...pitanja za pismeni su bila na zaokruživanje i nešto dopiši, dok pitanja za usmeni su bila samo napisana gdje smo si sami napisali odgovore prema knjizi Osnove lovstva). Ispit se riješio tako da smo prvo pisali pismeni, čekali dok predavači nisu ispravili i onda tko je zadovoljio na pismenome pristupio je usmenome. Gdje smo izvlačili karticu sa pitanjima iz svih 6 nastavnih sadržaja (cjelina), tj. na karticu je bilo 6 pitanja (iz svake cjeline po jedno pitanje). Svatko od predavača je pitao svoj dio koji je predavao...i na kraju objavili tko je prošao, a tko nije i ide na ponavljanje, što u mojoj grupi gdje nas je polagalo 17 kandidata nije bilo potrebno, jer svi smo zadovoljili, neki bolje neki malo lošije.
Diploma o položenom Lovačkom ispitu i Uvjerenje o osposobljenosti, smo dobili kroz tjedan - dva. Tko je išao polagati preko društva dalje mu je društvo rješavalo Lovačku iskaznicu i učlanjenje. Ja pošto sam išao samostalno sam si rješavao Lovačku iskaznicu i učlanjenje u Hrvatski lovački savez. Učlanjenje i iskaznica je koštala nekih 200 - 300kn, gdje sam dobio markicu za lovnu sezonu i pravo na dobivanje Lovačkog vjesnika. Daljnja procedura je nabavka lovačkog oružja, podnosi se zahtjev u nadležnu policijsku upravu za oružje koje želiš posjedovati (s glatkom ili užebljenom cijevi). Tu su još neki zahtjevi koje moraš ispuniti što policija traži..prikladni ormar za čuvanje oružja,,,, Kad dođe odobrenje za nabavnu ideš vaditi liječničko, i s liječničkim u policijsku postaju gdje ti izdaju nabavnu dozvolu koja vrijedi šest mjeseci od datuma izdavanja (što znači da u šest mjeseci moraš nabaviti oružje, ili u protivnom vraćaš nabavnu).
To je ukratko od mene što se tiče o polaganju Lovačkog ispita,,nadam se da sam ti koliko toliko pomogao.  d4

Evo ti još stranica Hrvatskog lovačkog saveza gdje možeš i sam provjeriti neke stvari o polaganju ispita:
http://www.hls.com.hr/
http://www.hls.com.hr/izobrazba-kadrova/
http://www.hls.com.hr/lovacka-iskaznica/

Offline mario93

  • K
  • *
  • Postova: 25
Odg: mario93
« Odgovori #28 u: 11. 12. 2013. 10:15:13 »
Dobro došao na forum!!  welcome

A sada malo o polaganju ispita; ja sam išao samostalno, bez društva. Polaganje ispita se sastojalo od predavanja u trajanju od 125 sati i to sljedećih nastavnih sadržaja:
1. Pravni propisi u lovstvu
2. Prirodoslovlje divljači
3. Gospodarenje lovištem
4. Lovna kinologija
5. Lovačko oružje i balistika
6. Osnove ekologije i zaštite prirode
Predavanja su pratila knjigu Osnove lovstva i Zbirku pitanja za polaganje lovačkoga ispita.
Osnove lovstva (autora: inž. Stjepan Darabuš,
                                       prof. Ivica Zvonko Jakelić,
                                       dipl. prav. Darko Kovač.)
Zbirka pitanja za polaganje lovačkog ispita (autora: dr. sc. Antun Alegro,
                                                                                   inž. Stjepan Darabuš,
                                                                                   prof. Ivica Zvonko Jakelić.)
Predavanja smo imali dva tjedna, pauza između prvoga i drugoga tjedna (tjedan dana) da se uspije naučiti predavano. I tjedan nakon predavanja imali smo polaganje ispita koje je provedeno u pismenom i usmenom obliku (uvjet za izlazak na usmeni ispit je prolaz pismeni ispit,,ili ne daj Bože pad pismenog ispita ponovno plaćaš izlazak na ispit). U mome slučaju polaganje se proteglo kroz mjesec i pol. Ja sam u skladu sa obvezama nastojao dolaziti na sva predavanja, jer puno je lakše bilo se pripremiti za ispit, a čulo se jako puno novoga znanja koje nismo do tada znali iako dosta toga se već zna i bez samih predavanja (uz predavanja smo produbili znanje, naučili što nismo znali...a po mome mišljenju, tko ide polagati lovački ispit već jako puno zna o Lovstvu jer ga to zanima i voli). Na kraju svakoga nastavnog sadržaja (cjeline) koje je bilo praćeno uz knjigu Osnove lovstva, prošli smo kroz Zbirku pitanja za polaganje lovačkoga ispita (gdje je zbirka podijeljena na pitanja za pismeni i usmeni oblik ispita...pitanja za pismeni su bila na zaokruživanje i nešto dopiši, dok pitanja za usmeni su bila samo napisana gdje smo si sami napisali odgovore prema knjizi Osnove lovstva). Ispit se riješio tako da smo prvo pisali pismeni, čekali dok predavači nisu ispravili i onda tko je zadovoljio na pismenome pristupio je usmenome. Gdje smo izvlačili karticu sa pitanjima iz svih 6 nastavnih sadržaja (cjelina), tj. na karticu je bilo 6 pitanja (iz svake cjeline po jedno pitanje). Svatko od predavača je pitao svoj dio koji je predavao...i na kraju objavili tko je prošao, a tko nije i ide na ponavljanje, što u mojoj grupi gdje nas je polagalo 17 kandidata nije bilo potrebno, jer svi smo zadovoljili, neki bolje neki malo lošije.
Diploma o položenom Lovačkom ispitu i Uvjerenje o osposobljenosti, smo dobili kroz tjedan - dva. Tko je išao polagati preko društva dalje mu je društvo rješavalo Lovačku iskaznicu i učlanjenje. Ja pošto sam išao samostalno sam si rješavao Lovačku iskaznicu i učlanjenje u Hrvatski lovački savez. Učlanjenje i iskaznica je koštala nekih 200 - 300kn, gdje sam dobio markicu za lovnu sezonu i pravo na dobivanje Lovačkog vjesnika. Daljnja procedura je nabavka lovačkog oružja, podnosi se zahtjev u nadležnu policijsku upravu za oružje koje želiš posjedovati (s glatkom ili užebljenom cijevi). Tu su još neki zahtjevi koje moraš ispuniti što policija traži..prikladni ormar za čuvanje oružja,,,, Kad dođe odobrenje za nabavnu ideš vaditi liječničko, i s liječničkim u policijsku postaju gdje ti izdaju nabavnu dozvolu koja vrijedi šest mjeseci od datuma izdavanja (što znači da u šest mjeseci moraš nabaviti oružje, ili u protivnom vraćaš nabavnu).
To je ukratko od mene što se tiče o polaganju Lovačkog ispita,,nadam se da sam ti koliko toliko pomogao.  d4

Evo ti još stranica Hrvatskog lovačkog saveza gdje možeš i sam provjeriti neke stvari o polaganju ispita:
http://www.hls.com.hr/
http://www.hls.com.hr/izobrazba-kadrova/
http://www.hls.com.hr/lovacka-iskaznica/

Hvala na opsežnom odgovoru. Takav sam odgovor čekao, neke stvari manje više znam, pošto sam pitao oca kako je on polagao i na koji način. Znam samo da se onda za polaganje moralo stažirati, te je također išao na ispit preko društva. Bolje mi odgovara da nema predavanje zbog obaveza na faksu, literaturu bih nekako naučio.

Offline Medvjedić

  • K
  • *
  • Postova: 47
Odg: mario93
« Odgovori #29 u: 11. 12. 2013. 12:06:16 »
Kolega samo pitaj što te zanima. Ja sam također paralelno uz fakulet išao na polaganje, literaturu ćeš naučiti  jer je lagana i zanimljiva. A još si se učlanio na forum na kojemu ćeš dosta pročitati o lovu, načinu lova, lovačkome oružju, običajima, psima, prihrani divljači, biologiji i građi divljači,,itd, a sve su to ispitna pitanja. Forum će ti dosta toga pomoći pri polaganju ispita, a potrudi se pročitati bar 2-3 puta knjigu Osnove lovstva i prođi par puta kroz Zbirku pitanja za polaganje lovačkog ispita, koja će ti jako pomoći za pismeni ispit jer za sva pitanja za pismeni imaju i odgovori u zbirci...a za usmeni će ti biti dovoljno pogledati pitanja za usmeni dio koja se nalaze u zbirci i naravno puno će ti pomoći što si pročiitao knjigu. Moj primjer je bio da sam na ispitu imao 100% pismeni dio, i na usmenome sam sve znao a pročitao sam 4-5 puta knjigu i prošao sam par puta detaljno zbirku pitanja. Ništa to nije strašno, i ja sam se bojao al na kraju je sve bilo uspješno.