Autor Tema: Vanja: Da kažem nešto o sebi...  (Posjeta: 2932 vremena)

Offline Vanja

  • K 500
  • ***
  • Postova: 648
  • Lovac se ne postaje, lovac se rađa...
Vanja: Da kažem nešto o sebi...
« u: 15. 05. 2007. 12:11:14 »
Poštovani lovci i forumaši,
pošto sam novi član na forumu mislim da je u redu i da se predstavim.
Imam 23 godine i živim u Zagrebu. U lov sam krenuo od malih mogu sa starim koji mi je usadio ljubav prema prirodi, lovu i životinjama.
Pošto sam na forumu jedan od najmlačih članova , ako ne i najmlači, učlanio sam se ovdje kako bi razmjenjivao iskustva koja tematiziraju lov. Kao što sam rekao, prilično sam mlad ali za svoje godine imam prilično iskustva o lovu, uzgajanju i ostaloj lovačkoj tematici( ali o lovu se uči dok si živ-nikad dosta znanja, zato će i ovaj forum pomoči u razmjeni iskustava). Lovački ispit sam položio 2002.god a ispit za ocjenjivača trofeja 2006., a sad se spremam na lovočuvarski ispit.
Otac mi se bavi lovnim turizmom i zato je moj angažman oko lova toliki i zato imam nekog iskustva u lovu( uglavnom kao pratioc gostima)  Gospodarimo sa 3  državna lovišta, jedno u zagrebačkoj županiji(6 ooo ha) , drugo u Sisačko-Moslovačkoj (12 500 ha) i treče na korčuli ( 800 ha). S lovištem  U Zg županiji gospodarimo od 1995. god i u njemu sam stekao večinu svog iskustva učeči uz stare iskusne lovočuvare- UZGAJIVAčE. U tom lovištu imamo gater od 600 ha sa divljim svinjama+ zrelišta za veprove, i odvojeni gater za jelena lopatara površine 200 ha.
Lovište u SM županiji je izuzetno bogato jelenskom divljači tako da sam i taj segment lova iskusio i imam neka iskustva u lovu na jelena( ali za veliko iskustvo ću morati doživjeti još dosta rika jelena). U ovom momentu pripremamo izradu gatera za jelena običnog površine 500 ha. Lovište na Korčuli je sad u stanju mirovanja jer je Ministarstvo kulture zabranilo naseljavanje muflona koji nam je bio prvotni cilj.

Poštovani lovci, to je za sad sve od mene. Na sva vaša pitanja ću pokušati rado odgovoriti a i uvažiti kritike  iskusnijih lovaca.

Dobra Vam kob,
Vanja

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Vanja: Da kažem nešto o sebi...
« Odgovori #1 u: 15. 05. 2007. 12:55:44 »
Vanja, DOBRODOŠAO na FORUM LOVAC. Nadamo se uspješnom druženju.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Vanja: Da kažem nešto o sebi...
« Odgovori #2 u: 15. 05. 2007. 13:35:09 »
Dobro došao! Nadamo se da češ nam se pridružit na okupljanju 2.6. Pozdrav i dobra kob!

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Vanja: Da kažem nešto o sebi...
« Odgovori #3 u: 15. 05. 2007. 13:37:02 »
Tema nema veze s Mladeži HLS-a pa je selim.

Offline Vanja

  • K 500
  • ***
  • Postova: 648
  • Lovac se ne postaje, lovac se rađa...
Vanja: Da kažem nešto o sebi...
« Odgovori #4 u: 15. 05. 2007. 16:07:34 »
Jednostavno nisam znao gdje da se predstavim...

MAUZ

  • Gost
Vanja: Da kažem nešto o sebi...
« Odgovori #5 u: 15. 05. 2007. 17:47:00 »
Svaka cast mladicu! Vrlo otvoreno i iskreno, a vidi se i utemeljeno u iskustvu... Dobro doasao, dobra kob i dobar pogled.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Vanja: Da kažem nešto o sebi...
« Odgovori #6 u: 15. 05. 2007. 18:07:23 »
Vanja dobro nam dosao! ;)

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Vanja: Da kažem nešto o sebi...
« Odgovori #7 u: 15. 05. 2007. 19:49:06 »
Jednostavno nisam znao gdje da se predstavim...
NHF. Sve OK. Vidim da si aktivan. Nadam se da se vidimo na "OKUPLJANJU FORUMAŠA" 02.06.2007. č

Offline Jurica

  • K 100
  • **
  • Postova: 425
Vanja: Da kažem nešto o sebi...
« Odgovori #8 u: 15. 05. 2007. 23:36:40 »
pozdrav Vanja. Sta imate od divljaci u lovistu na Korculičč

Offline Vanja

  • K 500
  • ***
  • Postova: 648
  • Lovac se ne postaje, lovac se rađa...
Vanja: Da kažem nešto o sebi...
« Odgovori #9 u: 15. 05. 2007. 23:40:46 »
Nažalost ništa. Lovište smo dobili 2005. Odobrena nam je lovnogospodarska osnova za muflona i jelena lopatara ali smo od ministarstva kulture dobili zabranu naseljavanja muflona koji nam je bio primaran. Sad smo u fazi čekanja, pa čemo vidjeti šta dalje.

Offline Jurica

  • K 100
  • **
  • Postova: 425
Vanja: Da kažem nešto o sebi...
« Odgovori #10 u: 15. 05. 2007. 23:46:36 »
a jeli vama u interesu lov lukom u gateru kao sta slovenci imajuč Bio sam par puta tamo i nade se ljepih, skoro prirodnih gatera sa lopatarima i prascima. Takav jedan lov je odlican za pocetnika lukom jer mora probit zid izmedu mete i zive divljaci sa sto manje rizika po divljac.

Offline Vanja

  • K 500
  • ***
  • Postova: 648
  • Lovac se ne postaje, lovac se rađa...
Vanja: Da kažem nešto o sebi...
« Odgovori #11 u: 16. 05. 2007. 00:06:46 »
Nismo imali goste koji su lovili lukom i strijelom, ali zašto neč
Nisam siguran, ali mislim da je u otvorenim lovištima u Hrvatskoj lov lukom i strijelom zabranjen. Ispravi me ako griješim.
Kao što sam rekao za gater, nemamo ništa protiv. Dapače, bilo bi to vrlo interesantno.

Offline Jurica

  • K 100
  • **
  • Postova: 425
Vanja: Da kažem nešto o sebi...
« Odgovori #12 u: 16. 05. 2007. 00:22:04 »
Pa evo ovako stvari stoje. U clanku 64 LZ stoji da je zabranjen lov samostrelom i slicnim napravama osim ako ministar drugacije ne propise ( nesto slicno tome) Znaci NIJE ZABRANJEN LOV LUKOM. Slicna naprava samostrelu je i kisobran ili suncobran. Naravno da ti je jasno da tema luka nije definirana jednoznacno i pravno gledano, nitko te ne moze krivit da lovis nedozvoljenim oruzjem. Druga je stvar da grupica nas radi na tome da sve bude crno na bijelo propisano pravilnikom za koji nam je HLS dao povjerenje sastaviti. Ostale detalje nebi sada dok ne zazive kroz tjedan,dva. Uglavnom blizi se trenutak emancipacije luka a jedno LD ( ime kad zazivi pravilnik) primilo nas je kao punopravne clanove sa svim pravima lova u otvorenom lovistu. Nesmijem ti vise pricat ali vidis i sam kako i kamo to ide.
Ako imas kakvu ponudu za prasca do 50kg ili lopatara netrofejnog- posalji na jurica.manestar@siemens.com . lov iskljucivo lukom.
« Zadnja izmjena: 19. 05. 2007. 14:48:49 od Jurica »