Autor Tema: prehrana štenaca  (Posjeta: 8532 vremena)

Offline bella

  • K
  • *
  • Postova: 36
prehrana štenaca
« u: 05. 02. 2011. 22:02:28 »
drago društvo
kada štenci tek počmu jesti što im prvo dajete i što nakon toga i koja je ptehrana kuje dok je skotna i kad se okoti. da li je istina da je štencima potrebno crveno svijetlo do 45 dana starosti...

Offline bella

  • K
  • *
  • Postova: 36
Odg: prehrana štenaca
« Odgovori #1 u: 11. 04. 2011. 21:01:32 »
zar na ovom forumu nema niko adekvatan da odgovori na ovo pitanje...

Offline panj

  • K 100
  • **
  • Postova: 372
Odg: prehrana štenaca
« Odgovori #2 u: 11. 04. 2011. 23:29:33 »
crveno svjetlo je obavezno.
Kad se ne može učiniti dobro dosta je da se ne učini zlo.

Offline Felis

  • K 100
  • **
  • Postova: 115
Odg: prehrana štenaca
« Odgovori #3 u: 12. 04. 2011. 09:11:11 »
ne vidim zašto bi crveno svjetlo bilo obavezno, pogotovo u toplijem dijelu godine ili ako se nalaze u grijanom prostoru.


Nemam iskustva s prijelazom s mlijeha krutu hranu, ali znam s čime sam hranio svoje štene staro 2 mjeseca kada sam ga preuzeo i s čime ga danas hranim.

Meni se jako dobra pokazala riža u kombinaciji s  govedinom te goveđim srcima, plućima i malo jetre + mrkva. U početku samo jako malo riže (cca šalica od 0,5 dl na 0,5 kg mesa) koju postepeno povećavam. U to kod uvođenja suhe hrane postepeno miješam suhu hranu tako da nema nagle promjene. To traje 2-3 tjedna i u pravilu se ne javlja proljev.

najvažnije ti je izbjegavati nagle promjene hrane, bez obzira na dob. Drž se toga.

Offline bella

  • K
  • *
  • Postova: 36
Odg: prehrana štenaca
« Odgovori #4 u: 12. 04. 2011. 10:27:57 »
što mislite da li bi bilo dobro u početku kupiti hranu za štence i izmrviti malo u mlijeko to za početak pa onda na meso i skoliko dana bi štene trebalo početi jesti meso i još jedno pitanje dajete li kuji dok je skotna hranu za štence i ako ne kako je onda hranite...

Offline Felis

  • K 100
  • **
  • Postova: 115
Odg: prehrana štenaca
« Odgovori #5 u: 12. 04. 2011. 12:16:19 »
ja bih uvijek dao prednost kuhanom mesu... a sad hoćeš li ga stavljati u mlijeko (pretpostavljam kravlje), savjetujem ti da to bude negdje na tjelesnoj temperaturi. Zgodno ti je ostaviti to isto usitnjeno meso u juhi u kojoj je kuhano, tako da odmah dobiju i malo vode.

što se tiče hrane za štence i mlijeka... možeš... isto tako možeš i hraniti kuju hranom za štence. To je neki kompromis između truda (novca) i rezultata... ako želiš nešto više... možeš kuhati... i to je u biti to...

jedino što bi bilo bolje od toga je da sama pojedeš nešto mesa pa ispovraćaš, kao što vukovi rade... ali to bi već bilo pretjerivanje  fre

Offline bella

  • K
  • *
  • Postova: 36
Odg: prehrana štenaca
« Odgovori #6 u: 13. 04. 2011. 11:33:52 »
pa da li bi kuji isto trebalo hranu za štence stavljati u mlijeko ili je davati kuhanu...

Offline Felis

  • K 100
  • **
  • Postova: 115
Odg: prehrana štenaca
« Odgovori #7 u: 13. 04. 2011. 12:19:05 »
Davati kuji kuhanu hranu za štence ili natopljenu u mlijeku?Ako kuju već hraniš suhom hranom, nema potrebe za mlijekom - hrana za štence ti je već u startu bogatija proteinima i kalcijem od hrane za odrasle pse, tako da ćeš s time riješiti sve.

Nastoj kuji pogotovo pred kraj graviditeta (zadnja trećina) dati više obroka (3-4) jer joj je probavni sustav komprimiran volumenom štenaca, a potrebe za hranom zbog veličine štenaca povećane.


Offline bella

  • K
  • *
  • Postova: 36
Odg: prehrana štenaca
« Odgovori #8 u: 13. 04. 2011. 20:08:52 »
hvala na odgovorima kuji ću pred kraj grviditeta početi davati hranu za štence i nastaviti dok doji štence bi li mi mogli preporučiti neku određenu marku hrane ili to nije važno...

Offline Felis

  • K 100
  • **
  • Postova: 115
Odg: prehrana štenaca
« Odgovori #9 u: 13. 04. 2011. 22:26:59 »
uvijek je važno... ja koristim cibau (farmina) jer mi je dobar, ima dobar sastav i ok cijenu... ali koliko ljudi, toliko iskustava, tako da je nekome možda nešto drugo bolje... u svakom slučaju se nastoj kloniti jeftine hrane u rimfuzi...

Offline mario86

  • K
  • *
  • Postova: 40
  • Lovče Bog
Odg: prehrana štenaca
« Odgovori #10 u: 24. 04. 2013. 21:55:08 »
da li ima neka dobra hrana koju se moze koristiti kao nagrada kod obuke stenaca?
preporuka?


Offline Dadx

  • K 100
  • **
  • Postova: 259
Odg: prehrana štenaca
« Odgovori #11 u: 25. 04. 2013. 08:15:35 »
sir narezan na kockice, ja sam koristil podravec, možeš i hrenovku isto tak narezat na kockice vličine cca 5x5x5mm
x=o