Autor Tema: Sta koristite od vitamina kao dodatak ishrani pasa č  (Posjeta: 18808 vremena)

Offline kiza

  • K
  • *
  • Postova: 28
Ja koristim oligovit i A D K kapi za stenad ,a starijima dajem vitaminsko-mineralnu smesu za domace zivotinje koja jeftina i moze se naci u svakoj veterinarskoj ili poljoprivrednoj apoteci.Pored toga ponekad dajem i kafortan i veoma korisne tablete za dlaku na bazi algi .

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Sta koristite od vitamina kao dodatak ishrani pasa č
« Odgovori #1 u: 04. 12. 2007. 07:56:33 »
Ja sam svome bretonu davao samo Caniviton do navršene 1. godine, čisto da mu vrat i mišiči ojačaju, sad više ništa ne dobiva osim onog što se nalazi u kupovnoj hrani. Inače, Caniviton daje jako dobre rezultate po pitanju jačanja kostiju i mišične mase

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: Sta koristite od vitamina kao dodatak ishrani pasa č
« Odgovori #2 u: 04. 12. 2007. 08:01:12 »
ADK kapi i ništa više od vitamina, dehidrirana hrana ... i to je to...

Offline Viktor

  • K 100
  • **
  • Postova: 387
Odg: Sta koristite od vitamina kao dodatak ishrani pasa č
« Odgovori #3 u: 06. 12. 2007. 22:03:48 »
starijima dajem vitaminsko-mineralnu smesu za domace zivotinje koja jeftina i moze se naci u svakoj veterinarskoj ili poljoprivrednoj apoteci.

Kako se zove ta smjesač

Offline medicus

  • K 500
  • ***
  • Postova: 862
  • A cane non magno saepe tenetur aper.
    • http://piceapungens.com/
Odg: Sta koristite od vitamina kao dodatak ishrani pasa č
« Odgovori #4 u: 09. 12. 2007. 14:28:57 »
starijima dajem vitaminsko-mineralnu smesu za domace zivotinje koja jeftina i moze se naci u svakoj veterinarskoj ili poljoprivrednoj apoteci.

Kako se zove ta smjesač

Mislim da kolega misli na nešto poput Kostovit-a kod nas u RH(http://www.veterina.hr/kostovit.htm),u Srbiji postoji istovjetan proizvod a proizvodi ga Veterinarski zavod Subotica,takočer je dostupan i u RH,zaboravio sam kako se zove.Ali problem je prije svega u doziranju,na uputama tog proizvoda ne stoji kolika je doza za psa(a doza je različita za štene,gravidnu kuju,odraslog psa,starijeg psa...)
Cijena je prihvatljiva,2 kg Kostovita je 30-ak kuna,i zbog toga ga ljudi često kupuju.

Pokušajte sa VMP tabletama,provjereno i učinkovito d4,ima ih u svim vet. ljekarnama i pet shop-ovima

http://www.zeugshop.de/produkte/produkte_136429486.html

Offline Viktor

  • K 100
  • **
  • Postova: 387
Odg: Sta koristite od vitamina kao dodatak ishrani pasa č
« Odgovori #5 u: 10. 12. 2007. 09:44:08 »
Puno hvala kupit ću te tablete!

Pozdrav Viktor

Offline Viktor

  • K 100
  • **
  • Postova: 387
Odg: Sta koristite od vitamina kao dodatak ishrani pasa č
« Odgovori #6 u: 31. 01. 2008. 11:17:04 »
Medicus,

Kupio sam jučer VMP tablete. Reci mi, kuja ima 11ipol mjeseci, hoće joj i sada to pomoći npr. na mišićnoj masi, izdržljivosti, kilama itd...isto molim te reci koliko dugo da joj ih dajem.
Ja joj dajem sada 2 dnevno (po propisu) mada bi mogao i 3.

Hvala Viktor

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Sta koristite od vitamina kao dodatak ishrani pasa č
« Odgovori #7 u: 31. 01. 2008. 11:36:49 »
Stencima samo AD kapi, a odraslima, dosta mesa...kuvanog povrca...i jak i tezak lanac...da vidis kako jacaju...hehehhe
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Sta koristite od vitamina kao dodatak ishrani pasa č
« Odgovori #8 u: 31. 01. 2008. 11:36:56 »
Svi ti vitamini su slični i razlikuju se u maločemu. Recimo, da napravim jednu usporedbu koja slikovito prikazuje odnos, Kostovit je recimo Chappi, Caniviton je Bosch. Zapravo vrlo slične stvari, no cijene su im vrlo različite...

Offline medicus

  • K 500
  • ***
  • Postova: 862
  • A cane non magno saepe tenetur aper.
    • http://piceapungens.com/
Odg: Sta koristite od vitamina kao dodatak ishrani pasa č
« Odgovori #9 u: 02. 02. 2008. 13:16:10 »
Medicus,

Kupio sam jučer VMP tablete. Reci mi, kuja ima 11ipol mjeseci, hoće joj i sada to pomoći npr. na mišićnoj masi, izdržljivosti, kilama itd...isto molim te reci koliko dugo da joj ih dajem.
Ja joj dajem sada 2 dnevno (po propisu) mada bi mogao i 3.

Hvala Viktor

Svakako da će joj biti od koristi,ona je još uvijek štene,ne znam koju hranu koristiš,ali ako koristiš Hill's,Eukanuba,Royal Canin,K9(ili neki drugi premium ili superpremium) ne treba pretjerivati sa vitaminima(osobito ako nemaš indikacije za upotrebu vitamina),dozu koju si počeo davati možeš joj davati dok ne potrošiš cijeli paket,nakon toga preporučljivo je koristiti VMP kao dodatak prehrani pri povećanom naporu organizma,dakle,kad intenzivno lovi nekoliko dana u tjednu,u sezoni lova,ljeto-prepelice,zimski period-fazani...

Hipervitaminoze su u praksi rijetke,ali bez obzira na to ja ne bih pretjerivao,hipervitaminoza A i D (toksična doza je 1000 puta veća od dnevne potrebe-teško je izvedivo u praksi) može uzrokovati preranu osifikaciju,dakle potroši taj paket,a kasnije ovisno o potrebi(kad je lovna sezona u punom jeku,niske temp. zimi,povećana aktivnost ljeti..),to sam možeš najbolje procijeniti,nečeš nigdje u literaturi pronaći da ti piše koliko tvoj pas treba pojesti tableta u nekom vremenskom periodu,ali uz pravilnu prehranu moje mišljenje je 1-2 paketa godišnje max.,i to ako je pas radni a ne  z6

 

Zoran

  • Gost
Odg: Sta koristite od vitamina kao dodatak ishrani pasa č
« Odgovori #10 u: 02. 02. 2008. 13:34:27 »
moji psi jedu preko ljeta: rajcicu,papriku,mrkvu,zelje,kruske!
sami si uberu i pojedu?
jedan dam jedno pa nakon 3-4 drugo!
neznam zasto... ali valjda sami pronalaze sta im pase!
ja sam im davo neke vitamine koji mi veterinar dao!
ali to nedajem vise nisam nista uocio da su misici nesto ojacali!

jedino kad sam ih dobro ugojio u 6 i 7 mjesecu!
i onda svakodnevni trenig onda su se vidjeli misici!
i rast prsnog kosa!

mislim ti vitamini da su bez potrebni!
ako je pas zdrav onda po meni bolje neizmisljati toplu vodu vec samo raditi!

jednostavno ako prekines davanje tih nekih vitamina misici ispusu!

a koliko je valjda svima poznato da zdravi misici dolaze od mase!
tj. mast pretvaras u misice i pas je tezi!
nego kad ima samo masu! onda nema misice i laksi je!


Offline Viktor

  • K 100
  • **
  • Postova: 387
Odg: Sta koristite od vitamina kao dodatak ishrani pasa č
« Odgovori #11 u: 02. 02. 2008. 23:50:32 »
E sad, ja sam bio i amaterski bodybuilder skoro htjeo i u profiće tako da baš nije iz masti ali pretpostavljam što si htio reći ;)

Ne možeš mast pretvorit u mišiće. Mišići rastu od proteina koje u njih ugrađuju amino kiseline. Na svakom treningu stvaraš mikro povredu mišića koju onda zapuniš proteinom. Najbolje je hrana sa maximalnom količinom proteina, npr. sirovo meso.

Pozdrav Viktor

Zoran

  • Gost
Odg: Sta koristite od vitamina kao dodatak ishrani pasa č
« Odgovori #12 u: 02. 02. 2008. 23:54:59 »
E sad, ja sam bio i amaterski bodybuilder skoro htjeo i u profiće tako da baš nije iz masti ali pretpostavljam što si htio reći ;)

Ne možeš mast pretvorit u mišiće. Mišići rastu od proteina koje u njih ugrađuju amino kiseline. Na svakom treningu stvaraš mikro povredu mišića koju onda zapuniš proteinom. Najbolje je hrana sa maximalnom količinom proteina, npr. sirovo meso.

Pozdrav Viktor

pa to sam htjeo reci,ali sam amater!
zato sad sam preso na sirovu puretinu i one okruglice od rize!  z11

Offline Viktor

  • K 100
  • **
  • Postova: 387
Odg: Sta koristite od vitamina kao dodatak ishrani pasa č
« Odgovori #13 u: 03. 02. 2008. 12:44:57 »
Bitno je da se skužimo  z14 z14 z10 z10 z10 z10

Offline Viktor

  • K 100
  • **
  • Postova: 387
Odg: Sta koristite od vitamina kao dodatak ishrani pasa č
« Odgovori #14 u: 05. 02. 2008. 19:13:04 »
Od kada sam počeo sa VMP tabletama očita je razlika u apetitu kujice. Izvrsna stvar. Hvala na savjetu!

Mislim da će fizički doći do još jačih promjena  8) 8) 8) 8) 8) 8)

Pozdrav Viktor