Autor Tema: Začinjena hrana u ishrani pasa. DA ili NE?  (Posjeta: 18566 vremena)

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Začinjena hrana u ishrani pasa. DA ili NE?
« Odgovori #15 u: 23. 07. 2008. 13:58:01 »
Predstavi se i onda udri po tipkovnici!

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: Začinjena hrana u ishrani pasa. DA ili NE?
« Odgovori #16 u: 23. 07. 2008. 14:08:32 »
Ne, osim soli (u malim kolicinama) zacini se ne preporucaju npr. mentol, kakao, papar, paprika i sl.
te tvari stetno djeluju na bubrege. posljedica je da se u krvi gomilaju stetne tvari (UREMIJA)
Slatkisi i secer izazivaju proljev. povrce koje napuhava je zabranjeno (grah, grasak, kupus, mahune)
krumpir se također ne preporuca osim u malim kolicinama te ako je dobro prokuhan, svjezi kruh je isto zabranjen eto tolko pa sad ti vidi s cim ces ga hranit.
E da deane predstavit cu se al nekako volim da nisam po ps-u  ;)
zbog tog i pisem u 2 odgovora
evo picim da se predstavim d4

Zoran

  • Gost
Odg: Začinjena hrana u ishrani pasa. DA ili NE?
« Odgovori #17 u: 23. 07. 2008. 19:31:33 »
Ne, osim soli (u malim kolicinama) zacini se ne preporucaju npr. mentol, kakao, papar, paprika i sl.


neznam jesi ti bio kad sam ja sejfi objasnio sta da uradi sa feferonom!¨  :shok:

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: Začinjena hrana u ishrani pasa. DA ili NE?
« Odgovori #18 u: 23. 07. 2008. 21:42:50 »
bio sam ja taj post nebi ni briso nekako mi se cini da smo napisali isto samo sto si ti nisi okoliso :laugh:

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: Začinjena hrana u ishrani pasa. DA ili NE?
« Odgovori #19 u: 22. 01. 2010. 00:09:18 »
BOK dečki eto me malo kod vas mladih  pa da vam i tu velim par slova-kako su neki rekli prije mene -u malim količinama da  a nešto žestoko N.E. ,smeta vama -smeta njima,kad popijete previše jel drugi dan dobro -nije .Tako je i sa njima,psima ipak su oni nastali od vuka,a kaj je vuk imao gluposti od začina i vitamina ,i preživio je do danas a današnji psi su več izgubili 50 posto onih starih iskonskih nagona.No dosta od mena -pozdrav od DEDA  M....
 z14

Offline Kljunko

  • K 100
  • **
  • Postova: 147
Odg: Začinjena hrana u ishrani pasa. DA ili NE?
« Odgovori #20 u: 22. 01. 2010. 09:58:37 »
 Englezi pointeru nisu dali da aportira da ne pokvare ili ugroze prefini njuh "kralja polja" ali to su već neke druge priče  d1.  Mislim da u malim količinama i pomješano s ostalom hranom neće škoditi, kruh, pecivo i sl. se prokuha u vodi 5min, pomiješa sa sirovim mesom i  :hundtrinkend: bolje od dehidrata u kojem je 20% i više proteina ali biljnog porijekla  uf, koji mesojedu nisu probavljivi i iskoristivi kao oni animalnog  d4
 
raj se nalazi na stranicama knjige, toplom zagrljaju, u društvu dobra psa i na leđima konja