Autor Tema: Moji kratki lovacki snimci  (Posjeta: 2161 vremena)

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Moji kratki lovacki snimci
« u: 05. 02. 2009. 01:54:49 »
Imam par snimaka iz lova pa da stavim ovdje linkove ako je ko zainteresovan neka pogleda....
SVI videi su napravljeni u prirodi i divljini a za vrijeme lova kada sam odlucio da ponesto i snimim.
« Zadnja izmjena: 10. 03. 2010. 23:35:07 od KOBI »

Offline jura23

  • K 500
  • ***
  • Postova: 956
Odg: Moji kratki lovacki snimci
« Odgovori #1 u: 05. 02. 2009. 02:19:07 »
oce li taj snimak?

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Moji kratki lovacki snimci
« Odgovori #2 u: 05. 02. 2009. 02:19:40 »
Naime,vracam se jedne nedelje pjesice iz lova na d.s.i vec blizu sela i prvih kuca vidim pored puta nesto lezi...
Vrijeme ruzno,jak vjetar.Stanem ja,gledam cini mi se zec.pogledam malo bolje vidim srneca je divljac.
Odma se latim kamere da slikam.Zoom slab ali ipak uspijem nesto priblizit i naparavim sliku.Stojim ja tako iza grma i divim se ljepoti ispred sebe.srna lezi nekih 20 metara ispred mene a ne zna za mene.
u tom trenutku se sjetim da bih ja mogao malo i snimat.ponovo ukljucim kameru ali ovaj puta ne zoomiram nego se odlucim krenuti prema njoj pa kad me primjeti nek pobjegne a ja cu snimit.i tako ja i uradim.uhvatim ju u objektiv i krenem prema njoj misleci da ce ona odmah ustati i po gasu...
Iza mojih ledja nabujali potok susti i to ometa srnu da me cuje.vjetra jak duva od srne prema meni a ona gleda kontra od mene i hvata mirise od sela i prvih kuca.usi kao radari pokusavaju raspoznati zvuke.
Idem ja polako a kada srna pogleda prema meni ja stanem.vec sam na nekih 7-8 metara od nje.
ne mogu vjerovati svojim ocima da srna i dalje ne bjezi.ponekad pogleda u mom pravcu a ja odmah stanem.
Prisao sam joj na 2 metra i tek je onda ustala i mirno otisla.nikakve rane ili znakove bolesti nisam primjetio.

Da nemam sve snimljeno i zabiljezeno to bi bila lovacka ali snimak sve govori...

Evo vec 2 mjeseca si postavljam pitanje zasto srna nije pobjegla??
Da li je bila bolesna??
Da li me zbilja nije osjetila??
Da li je bila gonjena od pasa pa umorna??

Kome god pokazem snimku ne zna mi reci zasto se to desilo.Svasta sam dozivljavo za 4 godine lova ali nesto slicno tome nikada..
evo snimke pa komentarisite:

http://www.youtube.com/watch?v=CGa2kMZus_w#noexternalembed

ovaj dozivljaj ne bih mijenjao ni za jednog srnjaka i drazi mi je od sve i jednog odstrela do sada....
« Zadnja izmjena: 05. 02. 2009. 08:50:07 od Kobasan »

Offline jura23

  • K 500
  • ***
  • Postova: 956
Odg: Moji kratki lovacki snimci
« Odgovori #3 u: 05. 02. 2009. 02:30:24 »
lijepo d4 d4 d4

valjda izašla da se sunča i legla, a nije osjetila zbog vjetra i vidila od sunca koliko ja vidim....

bravo just just just just just just

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Moji kratki lovacki snimci
« Odgovori #4 u: 05. 02. 2009. 10:25:46 »
 just just just svaka cast kobi.

Jos jedan dokaz da odstrel nije obavezan  d4
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: Moji kratki lovacki snimci
« Odgovori #5 u: 05. 02. 2009. 11:07:30 »
Bravo Kobasan just d4.
Ovde se radi o mirnom grlu i rekao bih da je u pitanju mlad Srndac!
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Moji kratki lovacki snimci
« Odgovori #6 u: 05. 02. 2009. 11:18:36 »
Bravo Kobasan just d4.
Ovde se radi o mirnom grlu i rekao bih da je u pitanju mlad Srndac!
Vrlo lako moguce da je cak bio i srndac.snimak je napravljen 21.12.08. god...
Jako blizu kuca i siguran sam da se bio naviknuo na ljutske zvuke i mirise ali opet mi nije jesno zasto me toliko blizu pustio...
Istina bio sam sav u zelenom i duvao je za njega nepovoljan vjetar a ja sam se kretao polako sa zaustavljanjem kada je gledao u mene.
Kao sto se vidi na snimci a i ja sam siguran da sam ga mogao uhvatiti da sam odlozio kameru.naravno to mi nije niti u jednom trenutku bilo u planu...
Prvom prilikom cu izvuci par slika kada je ustao i otrcao par metara a onda ponovo stao i pogledao u mene.uvecat cu ih i uokviriti za uspomenu.

Offline shandi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1859
Odg: Moji kratki lovacki snimci
« Odgovori #7 u: 05. 02. 2009. 11:21:49 »
Mogao si ga podragati koliko si mu blizu bio d4
Kad se šolja rakije narolja,onda šolja radi što ga volja!