Autor Tema: Prekidač (Senzor) za automatsku hranilicu  (Posjeta: 4139 vremena)

Offline Deno

  • K 100
  • **
  • Postova: 307
Prekidač (Senzor) za automatsku hranilicu
« u: 25. 03. 2013. 00:05:32 »
Zanima me ako netko zna di se može nabaviti senzor koji reagira na svijetlost i pri tome se pali i radi par sekundi koliko se odredi i opet miruje do idućeg dana..
Dakle treba mi za automamtsku hranilicu taj mali dan/noć relej koji ima na sebi senzor i mali potenciometar određivanja sekundi uklopa.
Vidio sam na tu na forumu da je netko imao takvu hranilicu sa tim senzorom dan/noć ili kako već ali nemogu nać nikako..
Znam da će većina vas reći nabavi digitalni timer..
Imam digitalni timer ali je minimalno vrijeme rada 1 min a to je previše..
Unaprijed se zahvaljujem na informacijama.. zagi


Ljubi svoju zemlju,na njoj ti sagradi dom i brani je krvlju svojom povezan si s njom.

Offline grga33

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1412
Odg: Prekidač (Senzor) za automatsku hranilicu
« Odgovori #1 u: 25. 03. 2013. 08:20:42 »
ako imas kakvog elektricara koji se bavi slabom strujom ili tzv elektronicara mozete uputiti na problem, a sto se tice digitalnog timera to mi je cudno da radi na minimalno 1 minuta jer ja sam kupio u kompletu automatiku i mogu nastelavati od 1 sec pa nadalje, nadam se da sam ti uspio pomoci  zagi

Offline dozani1

  • K 100
  • **
  • Postova: 414
Odg: Prekidač (Senzor) za automatsku hranilicu
« Odgovori #2 u: 25. 03. 2013. 09:27:20 »
      Deno,imaš na ebayu za naručiti uz timer kojem je minimalno 1min rada i timer koji radi na sekundu.Ali ja ti baš neznam o tome,to meni riješava forumaš Gorski Kotar.On je električar i razumije se u te stvari.Njega ovaj tjedan neće biti na forumu,ako ti je hitno reci pa ću ti dati njegov broj tel pa ga nazovi i on če ti sve objasniti. zagi zagi

Dobra Kob

Offline Deno

  • K 100
  • **
  • Postova: 307
Odg: Prekidač (Senzor) za automatsku hranilicu
« Odgovori #3 u: 25. 03. 2013. 12:31:38 »
Decki puno hvala na pomoći a digitalni timer sam kupio preko ebay-a i hebiga minimalno je minuta..

dozani1 ajd molim te posalji mi broj na pm pa cu nazvati..
Ljubi svoju zemlju,na njoj ti sagradi dom i brani je krvlju svojom povezan si s njom.