Autor Tema: Kinološki sudci i njihova sučenja  (Posjeta: 3980 vremena)

Offline Lovac

  • Administrator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2368
    • KUHADA
Kinološki sudci i njihova sučenja
« u: 22. 10. 2007. 00:46:31 »
Pitanje dali bi bilo dobro postaviti na portalu predstavljanja svih sudaca u hrvatskoj a i koliko se može i onih koji sude u hr ...tako da se predstavi sudac sa pomogušnošču njegovom fotkom i podacima koje pasmine  sudi, ali tako da se svaki teskt o svakom sudcu može komentirati, pa da svi mogu komentirati tog suca i njegova sučenja, takoče pitanje dali da se napravi anketa, svojevrsna RANG LSITA liste "kvalitete" svih sudaca.
izvor bi bila lista na : http://hks.hr/HRVATSKI/O%20NAMA/NACIONALNI%20SUCI%20WEB.htm
ako tko ima noviji ili bolji popis neka ga pošalje na lovac@lovac.info

 :-[
« Zadnja izmjena: 22. 10. 2007. 00:49:27 od LOVAC »

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Kinološki sudci i njihova sučenja
« Odgovori #1 u: 22. 10. 2007. 09:26:44 »
Tu bi bilo svega!

Zoran

  • Gost
Odg: Kinološki sudci i njihova sučenja
« Odgovori #2 u: 22. 10. 2007. 12:10:22 »
ja sam za!  z1
sto se mene tice ja mogu svoj JMBG tu objaviti, a napiso sam vec ime i prezime!

kad vec radimo sve kako treba onda cemo mi prvo formasi se prestaviti kako treba pa da onda mozemo ogovarati ili pljeskati drugima kojima je identitet vidljiv!

pa tako ja pozivam sve clanove da to naprave!
a ja ode sad sebe prestaviti malo sam trenutno u guzvi na poslu ali tokom dana cu sve o sebi da objavim!

Offline Nix

  • K
  • *
  • Postova: 22
Odg: Kinološki sudci i njihova sučenja
« Odgovori #3 u: 22. 10. 2007. 12:19:05 »
Sjasi kurta da uzjasi murta, ili kako se vec kaze. U principu u RH stvari funkcioniraju na 10tak sudaca koji se periodicki izmjenjuju, oni "nezadovoljni" suci koji ne sude pa pljuju po ovima sto sude kad sami pocnu sudit postani PRESLIKE tih po kojima su pljuvali, a vlasnici pasa zadovoljni kad im psi dobro prolaze i nezadovoljni kad ne, tu se nista bitno ne mijenja. Isto je na izlozbama i radnim ispitima, hvala Bogu pa osim ocjene i nekakvog radnog ispita statut ne prisiljava na vecu torturu... Jer dok nam vecina sudaca nije pismena, nema osnovne kulture ni bontona a s obzirom da sve znaju i da su nepogresivi... ja nemam pretjerano pozitivno misljenje i kako stvari stoje nece to uskoro na bolje...

E da i jos jedna bitna cinjenica, ispiti i titule se "ne pradaju", nema mita jer su suci nepodmitljivi   :-[  rezultati se ne dogovaraju po birtijama, na janjetini i sl... Oni su objektivni, egzaktni i prije svega posteni....  :P


Iako pozdravljam temu, siguran sam da bi se na temelju iskrenih mečusobnih iskustava forumasi dobro nasmijali  ;D

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Kinološki sudci i njihova sučenja
« Odgovori #4 u: 22. 10. 2007. 12:33:20 »
Anegdota! Mom psu je sudac rekao da je ženskast. Stvarno ga je opisao kao školovan čovjek, kaj neč

Offline Nix

  • K
  • *
  • Postova: 22
Odg: Kinološki sudci i njihova sučenja
« Odgovori #5 u: 22. 10. 2007. 12:50:12 »
Znskast kao sitanč Ili elegantanč Ili feminiziranč Tko zna mozda je bio kriptorhid ili je imao malena jaja pa mu je bio "zenskast"  :-\

Sve u svemu, ne mora sudac imati doktorat nizi biti Mr. Sc ali osnove kulture, ponasanja i bontona bi trebao imati. Ipak mi placamo te ispite i tih par minuta njegove pozornosti pa imamo pravo na KULTURAN I CIVILIZIRAN nacin cuti njegovo misljenje. A i nismo se nasli na placu ili prostenju...

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Kinološki sudci i njihova sučenja
« Odgovori #6 u: 22. 10. 2007. 13:29:31 »
Vidjet češ mog psa na memorijalu ako mi ga ne maznu opet, pa češ vidjet kak izgleda. Lijep je. A imam 22 kile dok je za prepeličara kaj sam ja čitao u redu oko 18. Znači pas normalno izgleda, ali naši ljudi svi pričaju i ciljaju da je pas čim veči i jači. Pa svi znamo da to nije mjerilo jer postoji standard. Pogotovo to NLT-u smeta. Kako će u rovč Kaj neč

Offline Nix

  • K
  • *
  • Postova: 22
Odg: Kinološki sudci i njihova sučenja
« Odgovori #7 u: 22. 10. 2007. 14:58:34 »
Da istina, visina nije mjerilo, ja osobno volim nize pse, blize donjoj granici standarda, ali to su sad vec ukusi, a o njima se ne raspravlja  ;D bitno da je pas u granicama standarda.

Offline SSG

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2246
  • Da je pas čovjekov prijatelj, mišljenje je čovjeka
Neujadnačenost kriterija sučenja kinoloških sudaca
« Odgovori #8 u: 31. 10. 2007. 14:40:34 »
Da li ste dosad na utakmicama pasa doživjeli neujednčenosti u kriterijima kod sučenja naših kinoloških sudacač
Užasno osjećam ovu krizu. Vozim auto bez krova, pijem staro vino, jedem pljesnivi sir..

Not to open the hunting season on the pretext that there is no game would be as if one gave up celebrating Christmas because there was not enough snow to go by sleigh to midnight Mass.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Neujadnačenost kriterija sučenja kinoloških sudaca
« Odgovori #9 u: 31. 10. 2007. 16:09:44 »
Barem 100 puta. Jazavčari koji su se nedavno hvalili na našem portalu kako rade na DS su snimani u "gateru" 15 sa 25 metara, nalaze DS za samo 14 sekundi, pitam se zaštoč Kao jako lijepi a nemaju ni bradu (oštrodlaki). Nisu došli na naš trening na lisicu da pokažu kaj znaju i mogu i naravno da nas nisu ni na svoj trenig zvali. Nije li to zločesto od njihč

Offline Bobi

  • K 100
  • **
  • Postova: 326
Odg: Neujadnačenost kriterija sučenja kinoloških sudaca
« Odgovori #10 u: 31. 10. 2007. 17:52:34 »
Bio sam prisutan na nekoliko utakmica, i stajao uz suce kao pomocnik...

A sto sam tek dozivio i vidio, katastrofa, a vjerovao sam da se drze etike i pravila, kad ono strasno...

Offline shaga

  • K 500
  • ***
  • Postova: 570
  • Wild Boar
    • Ima jedan grad na moru............
Odg: Neujadnačenost kriterija sučenja kinoloških sudaca
« Odgovori #11 u: 31. 10. 2007. 18:25:33 »
"SVAKI CIGO SVOGA KONJA HVALI"
A kada ste vidjeli sve te nepravde sto niste uticali na odluke ili rekli takmicarima da takmicenje nije posteno i da ga napuste,i tuze sudije
"A u ruke Mandusica Vuka Bice svaka puska ubojita"!!!!

Offline Bobi

  • K 100
  • **
  • Postova: 326
Odg: Neujadnačenost kriterija sučenja kinoloških sudaca
« Odgovori #12 u: 01. 11. 2007. 13:06:01 »
Zato sto uglavnom kod takvih sudjenja svi prodju, pa da nesto reces takmicarima bio bi "Crna ovca", a sudac smatra da je time napravio uslugu svima i nitko mu nece zamjeriti...
Pazi, govorim o malim seoskim sredinama...

Offline SSG

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2246
  • Da je pas čovjekov prijatelj, mišljenje je čovjeka
Odg: Neujadnačenost kriterija sučenja kinoloških sudaca
« Odgovori #13 u: 01. 11. 2007. 14:26:27 »
Predlažem da makar na našem forumu imenujemo one suce koji se ne drže standarda pri ocjenjivanju,a što ste neki doživjeli.Time bi našim forumašima pomogli da ne dolaze takvima na sučenja.Slažete li se....
Užasno osjećam ovu krizu. Vozim auto bez krova, pijem staro vino, jedem pljesnivi sir..

Not to open the hunting season on the pretext that there is no game would be as if one gave up celebrating Christmas because there was not enough snow to go by sleigh to midnight Mass.

Offline madhunter

  • K 100
  • **
  • Postova: 370
    • MadHunter
Odg: Neujadnačenost kriterija sučenja kinoloških sudaca
« Odgovori #14 u: 02. 11. 2007. 07:22:06 »
Bobi, nije to samo u malim seoskim sredinama, to se dogača svugdje!Kad bi ih išao imenovat, bilo bi to 90 % sudaca koje poznajem!
« Zadnja izmjena: 02. 11. 2007. 07:25:41 od madhunter »