Autor Tema: prodaja pasa za utakmice  (Posjeta: 3733 vremena)

Offline seteri6

  • K
  • *
  • Postova: 11
prodaja pasa za utakmice
« u: 31. 07. 2014. 23:50:17 »
tko prodaje pse za utakmice
setere,pointere i njemačke kratkodlake ptičare

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: prodaja pasa za utakmice
« Odgovori #1 u: 01. 08. 2014. 07:47:10 »
U Vojvodini imaš kvalitetnih i puno jeftinijih radnih pasa. No moram priznati da nikada nebih kupio drilanog psa , jer on nikada nije Tvoj. Ako razumiješ što je pjesnik želio reći.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: prodaja pasa za utakmice
« Odgovori #2 u: 01. 08. 2014. 09:10:22 »
To ni meni nije nikad bilo jasno, ta kupovina gotovih pasa.
uzmes kvalitetno stene, odgojis ga, obucis, i onda je to tvoj pas, prijatelj, lovni drug, pratioc, tvoj ponos il sramota :), i on tad zna da je tvoj.
bez obzira dal su u pitanju natjecanja il samo prakticni lov.
ak je biznis i para u pitanju, to je vec druga stvar

Offline zibba

  • K
  • *
  • Postova: 82
Odg: prodaja pasa za utakmice
« Odgovori #3 u: 01. 08. 2014. 10:44:36 »
Za rad u svakom slucaju uvijek radije uzeti stene. Sa njoma od pocetka ti radis, ucis ih ono sto ti zelis da rade, ucvrscujes prirodne nagone kako tebi odgovara a nezeljena ponasanja odmah iskorijenis u pocetko, dok se nisu uvukli u normalno ponasanje. Kod odraslog psa nikada ne znas sto dobivas tocno i kako je sa psom radeno, koje su mu mane  ( za to saznati treba provesti neko vrijeme sa psom a to nije lako kod kupnje).
Ja sam uzela odraslog psa, trazila sam setera bas za izlozbe i uzgoj, u tom slucaju je bolji izbor vece stene ilipas jer vidis usto se pas razvio sto je kod stenaca uvijek lutrija, mozda sa 8 tjedana ima pravilan zagriz a sa godinu dana ima jako losu celjust.

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2633
Odg: prodaja pasa za utakmice
« Odgovori #4 u: 01. 08. 2014. 12:19:17 »
To ni meni nije nikad bilo jasno, ta kupovina gotovih pasa.
uzmes kvalitetno stene, odgojis ga, obucis, i onda je to tvoj pas, prijatelj, lovni drug, pratioc, tvoj ponos il sramota :), i on tad zna da je tvoj.
bez obzira dal su u pitanju natjecanja il samo prakticni lov.
ak je biznis i para u pitanju, to je vec druga stvar

Neki nemaju vremena za obuku a imajo novaca...

Offline zibba

  • K
  • *
  • Postova: 82
Odg: prodaja pasa za utakmice
« Odgovori #5 u: 01. 08. 2014. 12:56:06 »
Ako nemaš vremena za obuku psa, onda nemaš vremena ni za psa ni za lov s njima. Jer i sa obučenim psom se mora raditi konstantno da bi se sačuvale dobre radne navike. Na utakmicama ne dobivaju psi koji su po cijele dane u boksu i izlaze na teren karikiram jednom tjedno, već koji su često u polju i prakticiraju rad. Da bi se dobilo dobrog psa za utakmice, natjecanja, pa čak i izložbe, treba uložiti puno truda i vremena da se nešto i postigne, čak i sa vrhunskim psom. A prava osoba može i od psa koji ima slabe nagone, napraviti psa koji će osvajati nagrade.

Offline seteri6

  • K
  • *
  • Postova: 11
Odg: prodaja pasa za utakmice
« Odgovori #6 u: 01. 08. 2014. 13:28:17 »
ja sam htio pitat tko prodaje štenad takmičarskih linija,ali moja greška krivo sam napisao

Offline seteri6

  • K
  • *
  • Postova: 11
Odg: prodaja pasa za utakmice
« Odgovori #7 u: 01. 08. 2014. 13:31:51 »
sad držim setere za šljuku,ali bih se okušao na utakmicama

Offline zibba

  • K
  • *
  • Postova: 82
Odg: prodaja pasa za utakmice
« Odgovori #8 u: 01. 08. 2014. 14:14:50 »
Ja trenutno imam eksterijerno radne pse, dakle one po pravilniku i standardu, 60 + cm. Psi su i radni i izložbeni, tako da su super za takve namjene. Štenci već sada sa mjesec dana pokazuju zainteresiranost za traženje, stalno nešto njuškaju okolo. Ako ste zainteresirani imam još raspoloživo jedno ili dva šteneta, znati ću za par dana kada mi se javi zadnji zainetersirani što je odlučio.

Moje štence možete vidjeti pod sekcijom engl. seter ili u predstavljanju uzgajivačnice, Cute Beast.

Offline zibba

  • K
  • *
  • Postova: 82
Odg: prodaja pasa za utakmice
« Odgovori #9 u: 01. 08. 2014. 15:06:03 »
Evo da se vidi da su od eksterijerno radnih pasa, ovdje je rodovnik mojih štenaca. S očeve strane ima ut C što je vidljivo u samoj rodovnici, a sve ove titule CH HR, IT i slično da bi pas dobio titulu šampiona, mora položiti barem jednu utakmicu. Tako da po genetici ovo je taman za rad.

http://www.stenci.info/leglo.php?idp=&id=935

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: prodaja pasa za utakmice
« Odgovori #10 u: 01. 08. 2014. 19:02:08 »
To ni meni nije nikad bilo jasno, ta kupovina gotovih pasa.
uzmes kvalitetno stene, odgojis ga, obucis, i onda je to tvoj pas, prijatelj, lovni drug, pratioc, tvoj ponos il sramota :), i on tad zna da je tvoj.
bez obzira dal su u pitanju natjecanja il samo prakticni lov.
ak je biznis i para u pitanju, to je vec druga stvar


Dejane, nema svaki kolega lovac vremana za odgoj i obuku radi posla itd. koji zeli sa psom lovit. Znas, ima njih koji rade dnevno vise od 8 sati, koji rade i vikende, praznike itd. zato nemoj pausalno sudit. Naravno da je bolje sto ti ovde navodis, ali ako nemas vremena, onda je gotov pas jedina mogucnost doci do njega.

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: prodaja pasa za utakmice
« Odgovori #11 u: 01. 08. 2014. 21:01:09 »
Ma znam, macak, mozda sam se malo krivo izrazio kad sam napisao da mi to nije nikad bilo jasno. Jasno mi je da neki nemaju vremena, zivaca, volje itd pa uzmu gotovog psa. I to je ok, nikoga ne osudjujem. Samo sam iznio svoje misljenje, druga je to stvar kad je pas s tobom od 2mj starosti, drugi je to odnos. I ja imam psa, zivim u stanu, radim smjene i po 15 sati ponekad, a smjene od 12 sati su normalna stvar..moja kuja nije najbolja ima mane i zna zasrat u lovu, al to je moja krivica, al svejedno uzivam u lovu s njom i meni je najbolja :)
velim, nikog ne osudjujem, samo iznosim svoj stav.
 z10

Offline seteri

  • K
  • *
  • Postova: 58
Odg: prodaja pasa za utakmice
« Odgovori #12 u: 01. 08. 2014. 22:26:21 »
Ima u Vojvodini kvalitetnih pasa i njihovih potomaka,ja sam  ih kupovao  i mogu reci da su ooodlicni.

Offline seteri6

  • K
  • *
  • Postova: 11
Odg: prodaja pasa za utakmice
« Odgovori #13 u: 01. 08. 2014. 23:49:59 »
Koji su linija ti iz vojvodine?

Offline seteri

  • K
  • *
  • Postova: 58
Odg: prodaja pasa za utakmice
« Odgovori #14 u: 02. 08. 2014. 12:22:35 »
Muzjak je po ocu unuk CH.TR. Big Jima a sa majcine strane  CH.TR Azora,zenka je po ocu unuka CH.TR. Futre DC- a po majci  CH.TR. Zico (Frenk del Dianella).