Autor Tema: pomoć  (Posjeta: 2880 vremena)

Offline zmajcom

  • K 100
  • **
  • Postova: 420
pomoć
« u: 24. 04. 2012. 17:22:16 »
postoji li mogućnost da se vidi dal je rodovnik tog psa,naime imam psa i rodovnik na kojem piše br tetoviranog broja a pas nema tetovirani broj na uhu.pitao sam kolegu veterinara za to i on mi je rekao da nemora imat tetovirano uho bez obzira što piše u rodovniku,to me zanima da vidim da nije neki zajeb od čovjeka kod kojeg sam ga kupio.radi se o psu starom 7g(navodno ako je po rodovniku)

Offline antoniog

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1099
Odg: pomoć
« Odgovori #1 u: 24. 04. 2012. 17:33:51 »
Tetovir broj nije obavezan ,ali on koristi najviše nama lovcima .
Pas ako ima čip i  mora imati obavezno naljepnicu sa brojem Čipa nalipitu u rodovnik .
E ,sad dalise se po broju Čipa može viditi starost psa ,to neznam ,ako neko zna neka nam objasni.

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: pomoć
« Odgovori #2 u: 24. 04. 2012. 17:36:26 »
ima broj u rodovniku a nema u uhu?!
Mucka!!!
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline kalibar

  • K 100
  • **
  • Postova: 177
Odg: pomoć
« Odgovori #3 u: 25. 04. 2012. 07:05:04 »
ima broj u rodovniku a nema u uhu?!
Mucka!!!

Slažem se!

Offline simun2807

  • K 100
  • **
  • Postova: 127
Odg: pomoć
« Odgovori #4 u: 25. 04. 2012. 08:34:37 »
Pogledaj mu unutrasnju stranu na zadnjim nogama gdje je koza meka.Neki uzgajivaci tu danas tetoviraju pse.

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: pomoć
« Odgovori #5 u: 25. 04. 2012. 10:25:26 »
Tetoviranje na unutrasnju stranu butine se uglavnom radi malim rasama i psima kojima su usi male za tetoviranje, ali  prosto mi nije vjerovatno da pas nije tetoviran a ima broj ukucan u rodovnik.....
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline kalibar

  • K 100
  • **
  • Postova: 177
Odg: pomoć
« Odgovori #6 u: 25. 04. 2012. 10:52:24 »
Pogledaj mu unutrasnju stranu na zadnjim nogama gdje je koza meka.Neki uzgajivaci tu danas tetoviraju pse.

Ovaj pas kako piše trebao bi biti star 7 god. , a u to vrijeme ako se ne varam nije bilo obveze čipiranje već samo obveza tetoviranja psa i to tetoviranja uha.Dakle ostaje jedan veliki ????

Offline kalibar

  • K 100
  • **
  • Postova: 177
Odg: pomoć
« Odgovori #7 u: 25. 04. 2012. 11:08:09 »
Evo malo pravilnika starih i novih:

Pravilnik o tetoviranju

Opće odredbe

Članak 1.
Tetoviranje je oblik trajnog označavanja pasa, koji su potomci roditelja upisanih u rodovnu knjigu priznatu od FCI-a. Po odluci Skupštine HKS-a obavezno je tetoviranje svih pasa oštenjenih poslije 1.1.1994. godine.

Članak 2.
Tetovirati se mogu samo oni čistokrvni psi, koji su na osnovi potrebne potpune dokumentacije prijavljeni u HKS i upisani u rodovnu knjigu HKS-a.

Članak 3.
Broj utisnut tetoviranjem istovjetan je s brojem rodovnice. Kod pasmina gdje nema prostora za pet znamenki, utiskuju se zadnje tri znamenke iz broja rodovnice. Broj se utiskuje kliještima za tetoviranje, ili drugom napravom napravljenom za tetoviranje (mašine ili pločice) i to tako da znamenke budu veličine najmanje 7 mm.

Itd...Itd...
 d1
I novi važeći iz 2007 god.

PRAVILNIK O OZNAČAVANJU PASA

MINISTARSTVO POLJOPRIVREDE, RIBARSTVA I RURALNOG RAZVOJA

2153

Na temelju članka 37. stavka 8. Zakona o veterinarstvu ('Narodne novine', broj 41/07), ministar poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja donosi

PRAVILNIK O OZNAČAVANJU PASA

Članak 1.

Ovim Pravilnikom se propisuje način označavanja pasa, oblik obvezne oznake te sadržaj i oblik Središnjeg upisnika pasa.

Itd..Itd..
 zagi