Autor Tema: Hranilica za svinje  (Posjeta: 66163 vremena)

Offline leechan

  • K
  • *
  • Postova: 42
Odg: Hranilica za svinje
« Odgovori #180 u: 18. 04. 2018. 12:26:55 »
Da, znam da nije propisan maksimalan broj objekata, ali je pitanje kako bi pojedini inspektor gledao na to kad bi došao u nadzor i naišao na takve neprijavljene objekte. I pitanje je da li bi se na takve hranilice gledalo kao na objekte ili ne. Da li su hranilišta mjesta gdje se izlaže hrana ili baš mora biti neka građevina, naprava...? Tako bi se onda teoretski i na obično mečilište za svinje gdje se izlaže hrana na zemlji (što je i slučaj s automatskim hranilicama) trebalo gledati kao na objekt. Jer koja je razlika bacio ja kukuruz na pod ili motorić? Ovako je dio ovog tumačio viši inspektor Domagoj Križaj iz Uprave za lovstvo, šumarstvo i vodno gospodarstvo u Ministarstvu poljoprivrede u Lovačkom vijesniku i na stranicama HLS-a 2013.god. "Lovnogospodarske i lovnotehničke objekte mora se sagraditi u broju koji osigurava provedbu propisa lovnogospodarske osnove ili programa uzgoja divljači, odnosno, u provedbi ostalih smjernica budućega gospodarenja dopuštena su odstupanja pod uvjetom da nema štetnih posljedica te da lovoovlaštenik, odnosno izvršitelj prava lova utvrdi i evidentira njihovu opravdanost. Dakle, broj objekata propisan osnovom jest pokazatelj brojnosti koja u normalnim uvjetima osigurava provedbu propisa, ali taj broj može biti kako manji tako i veći uz uvjet da se time nisu prouzročile štetne posljedice kao i da je utvrđena i evidentirana opravdanost te razlike. Svi lovnogospodarski i lovnotehnički objekti koji se koriste i koji služe svojoj svrsi trebali bi biti obrojčani i upisani u očevidnik objekata, dok bi ostale objekte trebalo ukloniti." Jednostavno je toga dosta u lovstvu nedorečeno i prepušteno inspektorima na tumačenje.

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Hranilica za svinje
« Odgovori #181 u: 18. 04. 2018. 16:00:40 »
Ma mislim da ti inspektor nema pravo i da neče ništa prigovarat ako ima viška hranilica u terenu. Uostalom nisam doživio još da inspektori navuku čizme i gaze po terenu tražeči nove hranilice i objekte. Obično je to ako te pita da mu pokažeš neku novu čeku, pojilište ili hranilište koje si upisao u LGO i koje si ti eventualno priložio u elaborat za povrat sredstava od županije. Tako da ti biraš šta češ mu pokazat. I to je večinom dostupno autom. Ako želiš da sve bude sve 1/1 i da budeš siguran najbolje da zovneš onoga tko ti provodi LGO i da pitaš.

Offline Blackout

  • K
  • *
  • Postova: 18
Odg: Hranilica za svinje
« Odgovori #182 u: 22. 05. 2021. 22:46:05 »
Pozdra kolege lovci
Moja hranilica sklepana od stvari koje sam nasao na ilegalnom smetlistu u sumi(nazalost jadno i sramota).

Offline Blackout

  • K
  • *
  • Postova: 18
Odg: Hranilica za svinje
« Odgovori #183 u: 22. 05. 2021. 22:49:08 »
A ovo je rezultat nakon 2-3 mjesecia    z1 z1


Offline Zeiss

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1936
Odg: Hranilica za svinje
« Odgovori #184 u: 23. 05. 2021. 11:29:58 »
  1liga