Autor Tema: Fox Terrier  (Posjeta: 2045 vremena)

Offline Midian

  • K
  • *
  • Postova: 64
Fox Terrier
« u: 07. 11. 2008. 20:32:28 »
Imam 4 psa ove rase,3 muzjaka i zenku.Ne koristim ih za lov iako to jesu.No lovacki instinkt im se ne moze istrebiti pa cim osete macku,pacova naprave citav lom.A kad se potuku medjusobno nek ti je bog u pomoci...

Evo jednog u akciji

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Fox Terrier
« Odgovori #1 u: 08. 11. 2008. 20:14:51 »
Dobarrrr!
Jel ga uhvatio?

Offline Venator

  • K 100
  • **
  • Postova: 121
Odg: Fox Terrier
« Odgovori #2 u: 08. 11. 2008. 23:06:05 »
I ako neki od nijh nisu od lovačkih pasmina, TERIJERI su po svojoj naravi vrlo slični, cijela 3 FCI skupina. S nijma su bliski po naravi i jazavčari, koje ja imam i obožavam. Sve što se kreće, njihova je meta. Viva FCI III i IV z14
Lov je dio mog života. Dobra Vam kob svima!

Offline Midian

  • K
  • *
  • Postova: 64
Odg: Fox Terrier
« Odgovori #3 u: 10. 11. 2008. 12:31:26 »
Nije ga uhvatio jer se provukao kroz fugnu u zidu.Najvise mi je krivo sto nisam imao telefon kod sebe da snimim kako je za pola minuta bukvalno rastrgao 7 pacova.
Bilo je neko plasticno bure preseceno sa sojom pri dnu.Pacovi su skakali dole ali nisu mogli da izadju.I cale pusti terijera unutra,bure je moralo da se spali zbog eventualne zaraze i koliko krvi je bilo.Nedavno su mi u letnjoj kuhinji pocupali zanitovanu metalnu lajsnu sa sporeta...
Inace kad su u grupi i napadnu nekog psa to je pakao.Letos smo jedva spasili Staforda da ga ne udave


Offline zvedris

  • K 100
  • **
  • Postova: 422
Odg: Fox Terrier
« Odgovori #4 u: 10. 11. 2008. 12:38:54 »
a zašto ih ne koristiš za lov?

Offline Midian

  • K
  • *
  • Postova: 64
Odg: Fox Terrier
« Odgovori #5 u: 10. 11. 2008. 13:09:14 »
Pa ovde nema mnogo lovackih udruzenja tog tipa,jamarenje.Ima na severu Vojvodine a i pravo da ti kazem nemam mnogo vremena.Ja sam se ipak vise posvetio crnim ruskim terijerima.
Drzao sam ranije nemacke lovne terijere,snaucere...Nemacke lovne bih drzao opet ali sada im je potreban radni ispit da bi mogao da ucestvuje na izlozbi.
Mada sam ih jednom vodio na vojno streliste kad prolete lisica.trazio sam ih 2 sata po sumi,cuo sam neku pisku i skicanje u daljini,moguce da su je dohvatili pa se izvukla,imali su malo krvi po sebi ali nije bila njihova

Offline nikolad

  • K 100
  • **
  • Postova: 114
Odg: Fox Terrier
« Odgovori #6 u: 21. 02. 2009. 22:13:37 »
Pozdrav ljubiteljima svih terijera!
Samo mala ispravka, ako dozvolis! Nije im potreban radni ispit da bi vodio da bi ih vodio na izlozbu.
Da bi ih vodio na radni ispit, moras prvo da ih ocenis u exterijeru(obliku), a da bi ih vodio u lov,po novom, trebali bi da imaju polozen ispit urodjenih osobina. Mada, kako ja vidim urodjeno im je mnogo toga.
   Molim te ako ti nije tesko,skeniraj pedigre svojih pasa,pa postavi da vidimo od kojih su pasa. Jako mi se dopao pas koji je lovio misa i izgled, a i volja.