Autor Tema: Termalni uredjaji ( mikrobolometri), kamere, optike, monokulari, kamere  (Posjeta: 4758 vremena)

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Tehnologija napreduje i ovi se uredjaju polako uvlace u razne sfere. ima li iko ikakvih iskustava sa ovom vrstom opreme?

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
mali dodaci za temu.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
termalni uredjaj sa svom pratecom opremom. Nisan 50Hz za weaver i pica rail, dvije baterije svaka po 12 sati rada. Detekcija 1 km radi ko sat.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
snimak iz nisana/ kamere

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
snimak aviona na nekoliko kilometara

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Tipicna slika na blize. uredjaj skup ali odlican. Odlican za pracenje divljaci nocu ili pasa dok traze svinje. tesko se sta sakrije i pobjegne.

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Druzio sam se nekoliko dana sa ovom termalnom bizuterijom, inace za profesinalnu upotrebu, sta reci nego nocna fantazija, vide se detalji skoro bolje nego po danu. Ne bi bila postena usporedba sa bilo kojom digitalnom tehnologijom.
Tko ima mogucnosti termalno uvjek ispred digitalnog.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Ko je prizvodjac ovog modela? Svicarac ili neko drugi? Termalni uredaji su toliko superiorni ovih dana a lijepo se koriste i po danu i po noci. Kad idem u NZ  ne penjem se ludjak vise po brdima nego nadjem dobro mjesto odakle pregledam termalnom i lako nadjem koje je brdo dobro a koje je prazno. Imam i ja novi termalni dvogled na testiraju ali jos nisam bio u sumi.

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2633
Koliko je to opasno za naše zdravlje ?

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Gorane uredjaj je gol bez ijednog slova ili oznake , dobio sam ga u originalnom kuferu sa instrukcijama na 4 nacionalna jezika ali nigdje ni slova o porijeklu ili specifikacijama . Sad vise nije kod mene i jedino sto mogu reci da daje nesvakidasnji pogled u noci . Volio bih imati takvu spravu ali vjerojatno kosta brdo novaca.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Leon do sada se nije pronaslo nikakvih indikacija da je stetna upotreba ove opreme za ljudsko zdravlje.
Koristim vec godinama. Malo na napadno za oko kad poces i dok se ne naviknes ali ako smanjis svjetlo i potamnis sliku i pojacas kontrast onda je dobro. Oku treba nekoliko sekundi da se navikne na mrak kad odmaknes lice od okulara uredjaja. Vec 8 godian se igram sa termalnom opremom za razliciet namjene i imaam nesto malo iskustva a lovim s tim vec nekoliko godina iako ponekad mislim da to bas i nije lov nego ciscenje terena. Posto iskuljucivo lovim stetocine onda mi je srcu lakse to opravdati. Plemenitu divljac samo osmatram i ucim o njihovom ponasanju i navikama a ne bi ih nikad pucao jer to nema smisla i daleko je of rijeci fer. Ima toliko pozitivnih mogucnosti upotrebe a lovocuvar ili lovozastupnik bi imali puno korisit da imaju ovakvu opremu i cuvaju i odgajaju divljac. Pronalazenje ranjene divljaci je puno lakse.

Offline banjsakz

  • K 100
  • **
  • Postova: 329
  • dobra kob
Pozdrav svima!
Zanima me na što se mora najviše obratiti pozornost pri odabiru termalnog monokulara?
Koji biste preporučili da je negdje do 8500kn?
narod je konj a jahači se mijenjaju...