Autor Tema: Opticki nisani sa ugradjenim LRF ( laserskim ocitavanjem daljine)  (Posjeta: 3757 vremena)

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
U zadnjih desetak godina sve vise ovakvih nisana se pojavljuje na trzistu. Od pokusaja Swarovskog da izgradi ovakav projek za lovce pa Burris Eliminator serije, Nikon, Bushnell i ostalih modela do vise profesionalnih Elcan, Eotech, Trijicon pa sve do Tracking Point modela za ulimativnu preciznost na velikim udaljnostima. Ima li li ista slicno, da li ih koristitie ili imate namjeru kupiti. Da li vas zanimaju ovakvi modeli. Vec nekoliko godina imam Burris Eliminator 4-12x42 koji sam koristio na 223R i 7 mm RM sa uspjehom ali ima puno boljih modela od ovog. U svoje vriijeem nije imao puno konkurencije medju lovackim modelima ali sad ih rade u Japanu, Taiwanu i Filipinima i to dosta dobro jer su pocetni problemi prevazidjeni.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Evo novog Nikona

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Novi Burris model.

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Imaš li možda i kakav cjenik..... z14

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Burris je $1550 a za Nikon cu proveriti.

Offline sile

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1046
imam buris laserskop 4-12x42 na ssg 69 upucan na normu oryx 11,7g i odlično radi... kad bi se moglo po želji ugasiti sami ispis udaljenosti u tubusu bilo bi puno bolje raditi s njime u sumrak ili svitanje... tih 10 sekundi koliko traje osvijetljenost ispisa udaljenosti mene baš živcira... ali šta je tu je..  za te novce to je odličan uređaj

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
I ja imam istog prvo bio na SSG pa onda na 7 MMRM Tikka pa onda na 223. sad sjedi u kutiji jer imaam neke druge stvari na puskama za probu i vjezbu. Novi Eliminator 3 je puno bolji o naseg starog modela ali ni ovom po danu nista ne fali  za normalan lov. ima sitnica koje su popravljene i balistika je bolja i preciznija na novom nego na starom. Nosac na novom je puno bolji i tvrdji nego na starom takodje.

Offline lovac1977

  • K 100
  • **
  • Postova: 195
Dosta dobri snajperi za njihovu cjenu. Prije 2 godine imao sam otiliku da probam ovaj buris ll na koleginom karabinu Remington 700 u kalibru 223 I svidijo mi se pravo. Bijo sa se zagrijo I da ga kupim ali kada smo lovili sakale temparatura je bila oko -7c I poslje nekoliko sati poceo je da ne cita daljine , pokazivao error pri odredjivanju daljine I onda prestao da radi skroz. Tada mi je kolega reko da mu se to desilo jos nekoliko puta na minus temparaturi. Ja sam odustao od kupovine jer bi ga voljeo koristiti za lov stetocina a to se ovdje vecinom radi na niskim temoaraturama. Zanima me jesteli vi imali neki taki problema. Pozz

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Meni se nije to desavalo sa mojim ali moj je bio prvi model i kod mene nema niskih temperatura a nisam ga nosio u NZ tako da ne znam ali mislim daje to jako moguce jer baterije redovno crkavaju na niskim temparaturama a nema neke posebne zastite. Jedno Leica dvogled na crkaje kad je dobro hladno ostalo od kamera do Bushnell LRF redovno prestane radit kad je dobro hladno.  ja izvadim baterije stavim pod pazuhu u drzim neko vrijeme dok se ne ugriju. Steta da je tako jer kojoti se najbolje love zimi bas kad je hladno.

Offline dulextx

  • K
  • *
  • Postova: 25
da malo osvjezim temu, naime  imam dosta  povoljno da  uzmem optiku buris eliminator 4-12, prva serija, moze  li mi ko reci kakva  je to optike, sa obzirom da je  to prvi njihov  model sa daljinomjerom, zanima  me  koje  ima mane, do koliko je  moguce izmjeriti daljinu na divljaci , ima li kosi hitac itd

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Opticki nisani sa ugradjenim LRF ( laserskim ocitavanjem daljine)
« Odgovori #10 u: 31. 10. 2017. 22:23:07 »
Moj je bio prvi model koji su kasnije popravljali. Glupo sam naletio kupujuci cim jue izisao i time riskirao moguce greske.
Nije mjerio uglove samo daljinu i sa sigurnoscu bi izmjerio do nekih maximum 500 m. sto krace to je bilo bolje. Korisito an 243W  i 7 mmRM radilo OK. Nije neko staklo ali niej ni previse lose i jednostavno za korsitenje mada su kasniji modeli bolji. nakon godinu dana ne koristenja su mi se na staklu pojavile masne mrlje iznutra sto mi je uzelo vremena za ocisititi i ponovo staviti gas da dihtuje. Prodao nakon nekog vremena bez problema.

Offline dulextx

  • K
  • *
  • Postova: 25
Odg: Opticki nisani sa ugradjenim LRF ( laserskim ocitavanjem daljine)
« Odgovori #11 u: 31. 10. 2017. 23:12:34 »
jel tvoja bilo isto 4-12x42 , znaci ta nema mjerenje kosine

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Opticki nisani sa ugradjenim LRF ( laserskim ocitavanjem daljine)
« Odgovori #12 u: 01. 11. 2017. 00:04:32 »
da - taj model. Bio sam odusevljen idejom vise nego proizvodom i sve je radilo Ok za normalne distance tako da se ne mogu zalit. 7 mmRM je ispucao dosta metaka ali me razocaralo da je stajanje optike proizvelo masne mrlje na lecama.
Puno mi je lakse i jednosavnije napravit sve sam i znati da samo sebe mogu krivit ako napravim gresku.  previse elektornike je problem nekad.