Autor Tema: CLANSTVO  (Posjeta: 2466 vremena)

Offline zdenko lovac

  • K
  • *
  • Postova: 1
CLANSTVO
« u: 09. 12. 2016. 21:22:49 »
POZZZ U FORUMU JA  SAM POLOZIO CEKAM DIPLOMU I  KOJI SU KORACI DALJE HVALA zagi

Offline Antimon

  • K 100
  • **
  • Postova: 126
Odg: CLANSTVO
« Odgovori #1 u: 10. 12. 2016. 05:41:17 »
kad dobiješ diplomu, predaš zahtjev za nabavnu u MUP, poslije toga liječnički i dok riješiš oružje sezona će proć. Ukoliko neznaš u koje društvo češ se učlaniti predstavi se kako treba na forumu, te ovisno o tvojoj lokaciji kolege sa foruma će te uputiti šta i gdje je dostupno u tvojoj okolici

Online roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3159
Odg: CLANSTVO
« Odgovori #2 u: 10. 12. 2016. 05:45:33 »
Treba da ishodujes lovacku iskaznicu od hrvatskog Lovackog Saveza. Ako nisi polagao preko drustva, onda ih nazovi direktno u savez i pitaj kako da dobijes iskaznicu.

Kad si to rijesio, I dobio iskaznicu, odi na lokalnu PP, daj zahtjev za nabavnu.

Dok to cekas, odi u lokalnu lovacku udrugu, ili drustvo I daj molbu da te prime u clansto.

Dok cekas rijesenje sa obadvije strane, pohodavaj po lovackim ducanima da rijesis dodatnu opremu, kao ruksak, roba, jakna, kapa, dvogled, itd, itd... Nema  kraja spisku dodatne opreme, I ovisi o financijskim mogucnostima.

E, daaaa, kolega cestitam na polozenom ispitu!  zagi
Gente Balcanico!

Offline zdenko lovac

  • K
  • *
  • Postova: 1
Odg: CLANSTVO
« Odgovori #3 u: 10. 12. 2016. 19:35:02 »
hvala na odgovorima i na cestitkama.

Offline boni

  • K 100
  • **
  • Postova: 219
  • evo mene prijatelji moji dobri stari
Odg: CLANSTVO
« Odgovori #4 u: 11. 12. 2016. 10:02:46 »
da ne otvaram novu temu,član sam lovačkog drustva 10 godina u bih i tamo sam živio i lovio,zbog okolnosti svega tamo preselio sam se u zagreb i zaposlio.zanima me dali tko zna kakva je precedura kod učlanjena u ld u okolici zg(trebam li ponovo nesto polagati,kupovati novo oružje ili donjeti svoje...).i usput ima li tko sa foruma iz zg da me poblize uputi gdje bi se mogo učlaniti i kod koga se informirati? d1

Offline moro

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1880
  • Bolje ružno pivat nego lipo plakat..
Odg: CLANSTVO
« Odgovori #5 u: 11. 12. 2016. 20:05:24 »
Meni je prijatelj u BiH  polagao lovački, što mu HLS nije priznao  za izradu lovačke iskaznice i morao je polagati neku "razliku" i naravno  platiti..

Offline boni

  • K 100
  • **
  • Postova: 219
  • evo mene prijatelji moji dobri stari
Odg: CLANSTVO
« Odgovori #6 u: 11. 12. 2016. 21:57:21 »
Ako mozes pitaj kolegu kako je to rijesio da znam kome se prvo obratiti, neznam dali mogu loviti kao gost ili moram biti  clan nekog drustva?

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: CLANSTVO
« Odgovori #7 u: 12. 12. 2016. 07:29:15 »
raspitaj se u hls-u, kolega.
postoji i iskaznica za strance, to bi trebalo biti dosta za lov u gostima. za clanstvo ne znam, mozda ovo sta kaze kolega moro. zagi

Offline boni

  • K 100
  • **
  • Postova: 219
  • evo mene prijatelji moji dobri stari
Odg: CLANSTVO
« Odgovori #8 u: 12. 12. 2016. 14:25:33 »
Vec sam slao mail u hls ali nema odgovora, ocito cu morati poci osobno pa vidjeti

Offline calicem

  • K
  • *
  • Postova: 12
Odg: CLANSTVO
« Odgovori #9 u: 12. 12. 2016. 16:03:03 »
da ne otvaram novu temu,član sam lovačkog drustva 10 godina u bih i tamo sam živio i lovio,zbog okolnosti svega tamo preselio sam se u zagreb i zaposlio.zanima me dali tko zna kakva je precedura kod učlanjena u ld u okolici zg(trebam li ponovo nesto polagati,kupovati novo oružje ili donjeti svoje...).i usput ima li tko sa foruma iz zg da me poblize uputi gdje bi se mogo učlaniti i kod koga se informirati? d1



Što se tiče oružja, ako niste jako emocionalno vezani za njega, moja preporuka je da kupite drugo u HR. Ja sam uvozio nasljeđeno iz BiH i jako je komplicirano i skupo (nije mi žao ni lipe jer mi to oružje osobno vrijedi više nego bilo koja nova puška). Po Zagrebu se lovačko oružje prodaje u bescijenje tako da Vam neće biti problem naći nešto.

Offline boni

  • K 100
  • **
  • Postova: 219
  • evo mene prijatelji moji dobri stari
Odg: CLANSTVO
« Odgovori #10 u: 12. 12. 2016. 17:27:53 »
Nije mi problem kupiti drugo oružje mada sam vezan za oruzje koje imam jer je poklon i dosta je staro a max ocuvano,samo prvo trebam doci do te kupovine,naci lovacko drustvo i upoznati nekoga ko mi moze pomoc u tome,uclanit se, platit i tek onda predat za nabavku oruzja.s tim nisam upoznat u hrv pa ako tko ima neke informacije biti ce od koristi