Autor Tema: Mrsav ili uhranjen pas  (Posjeta: 17586 vremena)

Offline Pepi18KA

  • K 500
  • ***
  • Postova: 635
Odg: Mrsav ili uhranjen pas
« Odgovori #15 u: 20. 04. 2009. 20:53:58 »
 evo kako ja rješavam problem:
 
  pošto je u mojim godinama(skoro 19) uobičajeno da subotom izlazim i dolazim kući oko 3 sata(sat prije sat kasnije,kako se zalomi) a nedjeljom je lovni dan, navečer ostavim hranu i nahranim psa i to je oko 4 sata prije nego što ide u lov i to je najbolji razmak hranjenja i lova-i dalje je mršav a nije toliko gladan,najbolji da obavi pogon ili dva,svaki u trajanju od 2 sata.
Bog je svakom čovjeku odredio broj dana u životu. Dani provedeni u lovu nisu ubrojeni u taj broj.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Mrsav ili uhranjen pas
« Odgovori #16 u: 21. 04. 2009. 08:20:13 »
Psu probava radi svakih 16 sati, a to se može malo produžiti ako se hrani suhom hranom. U svakom slučaju nije baš fora da se od psa traži da radi puna želuca, kaj ne?! Ja svog hranim svaki dan u 18 30 bilo zima ili ljeto, lov ili ne, a kad će on to pojesti je njegov izbor. Ali ako pojede na večer, do jutra je spreman za rad. Govorim o psu koji ima 23-25 kg, a prepeličar po standardu bi trebao imati oko 18, makar tak malog nisam nikad vidio. Pas je u lovu 1-2 puta tjedno kad je sezona i lovi isključivo brdoviti teren... Neki kažu da je pretežak, ali po meni ne može pas biti pretežak ako je vani svaki dan po par sati a lovni dan od 5 sati podnese bez posljedica, a ne da nakon jednog dana lova mora 2 dana dolazit sebi... To je moje iskustvo!

Offline Pepi18KA

  • K 500
  • ***
  • Postova: 635
Odg: Mrsav ili uhranjen pas
« Odgovori #17 u: 21. 04. 2009. 22:07:08 »
 kod mene u društvu većina ima brak jazavčare i od svih pasa malo je onih koji svoj lov odrade kako treba.
 dosta lovaca se žali kako su im psi slabi u pogonu i da ne idu daleko od njih,idu im uz nogu...malo ih pazi na prehranu,dosta je pasa koji su predebeli i naravno nemaju svoju "radnu temperaturu". moj Bobi je cijele godine u super kondiciji i trčat će po šumi i tražit divljač dok je god njegov vodič(ja) u šumi. cijelo vrijeme mu se rebra poznaju kao na slici(koliko se može vidjet) i zadovoljni smo i ja i on.


                                                                  pozdrav
Bog je svakom čovjeku odredio broj dana u životu. Dani provedeni u lovu nisu ubrojeni u taj broj.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Mrsav ili uhranjen pas
« Odgovori #18 u: 22. 04. 2009. 08:17:26 »
Mom psu se ne vide rebra zbog dlake, ali ja bi rađe da mu se vide rebra kad se vraća iz lova nego kad ide u lov. Jer ipak u lovu izgubi nekaj mase i mnogo snage, a treba mu i nekaj energije da se vrati. Kak će se vratiti ako ga gubitak mase i gonja jako umore... Ili ako ti pas koji dan ostane u šumi... Neka on jede koliko ja mislim da treba, ali i neka je svaki dan vani, a ne u bosku ili na lancu 350 dana a onda se čudimo kako neće loviti i raditi na terenu kako spada onih 15 dana kojih nam treba za lov... I pogotovo ako mu ne dajemo dovoljno hrane ili dovoljno kvalitetne... Moj pas jebe i kaj ostane sa stola i suhu hranu, nema problema niti sa dlakom, niti sa stolicom...

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Mrsav ili uhranjen pas
« Odgovori #19 u: 22. 04. 2009. 08:31:33 »
Moj pas jebe i kaj ostane sa stola i suhu hranu, nema problema niti sa dlakom, niti sa stolicom...
Ako je tvoj pas u blizini treba brzo jesti i brzo z2 od stola..........hehehhehehe
 ref
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline Pepi18KA

  • K 500
  • ***
  • Postova: 635
Odg: Mrsav ili uhranjen pas
« Odgovori #20 u: 22. 04. 2009. 21:01:21 »
 SVE JE TO U REDU,ALI ŽELIM REĆI DA ON IZGLEDA ZADOVOLJNO I SRETNO KAD KREĆE U ŠUMU,SVAKI DAN IZLAZI U TEREN ALI NA ODREÐENOM MJESTU BEZ POVODCA.
 KAD MU DONESEM HRANU I OTVORIM BOKS,RADIJE IZAÐE VAN I KRENE PREMA ŠUMI NEGO JEDE TO ŠTO SAM MU DONIO...IZGLEDA DA JE SRETNIJI KAD  z2 NEGO KAD JEDE 

Ugasi Caps Lock
« Zadnja izmjena: 22. 04. 2009. 21:03:06 od Schultz and Larsen »
Bog je svakom čovjeku odredio broj dana u životu. Dani provedeni u lovu nisu ubrojeni u taj broj.