Autor Tema: kad nemaš fotoaparat pri ruci...  (Posjeta: 6142 vremena)

Offline tyrol

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1848
  • I kad je puška na klinu....
kad nemaš fotoaparat pri ruci...
« u: 04. 01. 2011. 10:39:32 »
Kolege lovci..
Opišite mi svoj slučaj kad ste bili u šumi, pušku niste nosili a ni fotoaparata nemate (šteta... ččč) ...Kako opisati divljač koju ste vidjeli telll.. bl

Evo mog slučaja u blizini moje kuće....Imam u blizini jedno brdašce bez ikakvih nasada cca. 50-tak metara od mene (stup od cestovne rasvjete tuče direktno na to brdo). Snijega je bilo onak sitno na zemlji, ali se zadržio. Već se polako mračilo, a ja taman dajem jesti svom posavskom goniću. I onako krajičkom oka vidim nekakve sjene na brdu. Prvo mi se učinilo: psi lutalice???!!!Ma ne! Kad ono srnjak sa tri srne - stoje i pasu ono nešto sitno zelenila ispod snijega - straha odnikuda..
Moj posavac ništa ne reagira, a ja zujim... Šta sad?Bojim se da odem li po fotoaparat odoše moja srneća divljač  sor...
Ništa slijedi pokušaj zaplašivanja slL..malo zvukova mačke ili škanjca...No srnjak samo vrti glavom i gleda...Ali on čitavih DVIJE MINUTE samo gleda i vrti glavom!!!!!!!!!! A srne pasu..
Odjednom očito nešto stiže do njegovih ušiju i daje se u bijeg a zanjim i srne preko brda dalje u šumu...
Pomalo zatečen a sretan na viđenom prizoru (još i sada...  ::)) i spoznaja da imam šansu idući put opet vidjeti nešto takvo...

Eto toliko od mene...
Em ti sumpor.....

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: kad nemaš fotoaparat pri ruci...
« Odgovori #1 u: 04. 01. 2011. 10:51:19 »
Meni se takvo što u principu ne može dogoditi  jer je jedan canon u ladici pisaćeg stola , jedan u autu u pretincu ispred suvozaća , a treći zamotan u 2 najlon vrećice i futrolu u ruksaku !  ;D
Hrvatske Domovine Sin.

Offline PHP

  • K 100
  • **
  • Postova: 313
Odg: kad nemaš fotoaparat pri ruci...
« Odgovori #2 u: 04. 01. 2011. 11:02:50 »
U početku sam pizdio što nemam aparat uz sebe uvjek se nešto događalo,sada je aparat osnovni dio opreme koju nosim uvjek sa sobom tako da sam u 2010 snimio stotinjak ljepih fotografija
« Zadnja izmjena: 04. 01. 2011. 11:24:29 od PHP »
Ðubre se moraš roditi
to nemožeš postati

Offline ker

  • K
  • *
  • Postova: 54
  • Idu dani..
Odg: kad nemaš fotoaparat pri ruci...
« Odgovori #3 u: 04. 01. 2011. 11:37:36 »
ja neki dan stojim na jednom brdascu i slucajno pogledam u jednu livadu kod sume i znam da tu ima srni i vidim nesto se krece..vidim srna,a za njom ide jos 5 srni i 1 lane,a ja vadim fotoaparat,ali one su otrcale u sumu i kasnije sam otisao u sumu,ali samo sam tragove vidio..
i cesto ih tu vidjam,ali nikada da uslikam :))
Lovstvo je dio zaštite prirode