Autor Tema: senzor za doček divljači  (Posjeta: 43462 vremena)

Offline vučina

  • K
  • *
  • Postova: 1
Odg: senzor za doček divljači
« Odgovori #60 u: 22. 02. 2009. 12:19:15 »
gdje mogu kupiti taj senzor

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: senzor za doček divljači
« Odgovori #61 u: 22. 02. 2009. 12:59:48 »
Kome intiucija nije senzor ne znam šta onda smatra lovom i doživljajem,za određene druge naprave koje pomažu da se utvrdi uzrast divljaći i drugi podaci(snimci i slično)i služe u tu svrhu a ne u direktno izvršenje lova nije isto ko i korištenje senzora za doček i odstrijel divljači i po mome dubokom mišljenju niti je fer odnos prema divljači niti prema drugim lovcima
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

valdop

  • Gost
Odg: senzor za doček divljači
« Odgovori #62 u: 22. 02. 2009. 13:49:01 »
gdje mogu kupiti taj senzor

kupuje se vjerojatno u dučanu lovačke opreme

Kome intiucija nije senzor ne znam šta onda smatra lovom i doživljajem,za određene druge naprave koje pomažu da se utvrdi uzrast divljaći i drugi podaci(snimci i slično)i služe u tu svrhu a ne u direktno izvršenje lova nije isto ko i korištenje senzora za doček i odstrijel divljači i po mome dubokom mišljenju niti je fer odnos prema divljači niti prema drugim lovcima

a da idem samostrelom u lov proglasili bi me krivolovcem

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: senzor za doček divljači
« Odgovori #63 u: 22. 02. 2009. 13:54:34 »
ne znam,meni je najvažnije zašta sam sebe "proglasim"ostalima koji hoće mnogo ispred drugih da idu ma samo rokajte pa da otvoremo i temu lovac supermen
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline ri istra

  • K 100
  • **
  • Postova: 231
Odg: senzor za doček divljači
« Odgovori #64 u: 22. 02. 2009. 14:02:40 »
ovaj pokusaj sa senzorom je samo da vidim koliko se love moze ustedit sa malo utrosenog vremena. ako kazete da kosta 200 E. siguran sam da kad ga napravim novac koj sam potrosio nece prelaziti 50E,a mozda i manje.
koja je najbolja riba u jadranskom moru???
kad janjac padne u more

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: senzor za doček divljači
« Odgovori #65 u: 23. 02. 2009. 14:31:54 »
što onda ne radiš jeftinije teletakte?????????
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline ri istra

  • K 100
  • **
  • Postova: 231
Odg: senzor za doček divljači
« Odgovori #66 u: 23. 02. 2009. 16:47:50 »
reci kako
koja je najbolja riba u jadranskom moru???
kad janjac padne u more

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: senzor za doček divljači
« Odgovori #67 u: 23. 02. 2009. 17:50:53 »
reci kako


pa ja vidim ti si majstor od tog posla
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline ri istra

  • K 100
  • **
  • Postova: 231
Odg: senzor za doček divljači
« Odgovori #68 u: 23. 02. 2009. 18:41:44 »
hvala na "majstor", ja bi to nazvao ideja,a posto iman znanja iz elektronike, kombiniram jedno s drugim. i samo dfa znas da ne uspijem uvujek.


ne zna,m sta ti to znaci malo pojasni.
koja je najbolja riba u jadranskom moru???
kad janjac padne u more

Offline .50AE

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1513
Odg: senzor za doček divljači
« Odgovori #69 u: 23. 02. 2009. 18:49:49 »
Materijal za teletakt je oko 70eur + kutije + ogrlica + atest. Pri uvozu je potrebna suglasnost od agencije za telekomunikacije (500kn).
Sa maržom trgovca, jos je 200eur jeftino. ;)

...umjesto glave ima barutanu, pa su mu misli nalik na eksplozije...

Offline jgm

  • K
  • *
  • Postova: 51
Odg: senzor za doček divljači
« Odgovori #70 u: 28. 02. 2009. 18:05:28 »
Kolege lovci, danas svi živimo moderno i brzo. Npr. Ja radim do pola 4 i onda idem brzo na čeku da se malo maknem iz grada i odmorim. Kadli ono od umora mi se zatvore oći i potonem u san, a ono svinje pojedu sve što sam doni tada, najedu se i odu. Ja se probudim nema ni zrna a ni ulova. A ovako stavim senzor, mirno zaspim i ono zzzzzzzzzzzz,zzzzzzzzzzz i polko se probudim pogledam kroz prozor kad ono .......

E baš tu ti je vrabac!
Skini te prozore, pa ćeš čuti sve što se dešava oko čeke. z1 A neće se ti ni spavati! zim

Offline jelen5

  • K
  • *
  • Postova: 89
Odg: senzor za doček divljači
« Odgovori #71 u: 24. 12. 2014. 19:09:20 »
Kolege nemojte kritizirati kolege lovce koji koriste detektore pokreta divljaci.. nije isto biti lovac koji ima kucu u lovistu ili blizini zaletit se na ceku koju uru oslusati zvukove pokrete i tako svako malo ako nesto naidje i odstrijeliti..za razliku od drugih kolegakoji putuju vise od stotinu km u paninu u zatvorenu ceku a predhodno imaju naporan radni dan...u prosjeku osobno idem na ceku jedaput mjesecno uvjek od posla umoran i kao takav koliko god se trudio da osluskujem zvukove cekam divljac zaspem i to debelo.desavalo mi se da u tom vremenu svinje dodju pojedu i odu..za nas takve lovce mislim da je detektor dobra stvar i zasigurno cu ga nabaviti sto prije...osobno niti sam mesar niti neetican lovac buduci da osobno u vrijednosti  15000kn hrane unesem godisnje u loviste a u zadnje 3 god odstrijelio sam dvije svinje i srnjaka...zato ovakva i slicna pomagala ne smatrajte neeticnim...ako netko koristi detektore zanima me na koju daljinu senzor radi do prijemnika u dobro izoliranoj ceki

Offline antispin

  • K 100
  • **
  • Postova: 405
Odg: senzor za doček divljači
« Odgovori #72 u: 24. 07. 2019. 15:58:11 »
Imate li kakva iskustva sa senzorima pokretima koji se trenutno mogu kod nas kupiti ?

Offline mladjo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 729
Odg: senzor za doček divljači
« Odgovori #73 u: 25. 07. 2019. 08:13:57 »
ja sam uzeo u klc Bestguarder SY-007 mislim da se tako zove... radi dobro... senzor očitava na nekih 12-15m a prijamnik sam probao na 70m i radi, dalje nisam probavao... zagi

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: senzor za doček divljači
« Odgovori #74 u: 25. 07. 2019. 12:29:02 »
Imate li kakva iskustva sa senzorima pokretima koji se trenutno mogu kod nas kupiti ?
To bi se dalo složiti u DIY varijanti s komponentama s ebaya. Za punoooooooooo manje para nego sto koštaju ovi tu kod nas u HR