Autor Tema: Njemački kratkodlaki ptičar  (Posjeta: 157108 vremena)

Offline moro

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1880
  • Bolje ružno pivat nego lipo plakat..
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #660 u: 30. 12. 2020. 20:28:29 »
Tako je Gabro,ja štence učim na pucanj već sa 2 miseca a ako je štene dobre krvi ono će već sa 4 miseca moć lovit doduše ne cili dan. Ja sad imam kujicu nepunih 7 mjesei lovi bez problema po onom kamenjaru evo i jutros smo po kiši bili tražit bebe 4 ure radi ka sat

Offline Gogsa

  • K 100
  • **
  • Postova: 244
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #661 u: 31. 12. 2020. 00:46:46 »
Izvinite kolega Moro ali shtene staro 4 meseca i da je iz vrhunske linije "da lovi" to su price za mala deca. Neznam ja sta razumete kad kazete "da lovi"?  Evo ja imam shtene iz vrlo dobre linije koje ima 4 meseci nije Nemacki kratkodlaki ali je ptichar druge rase, gde ja nju da vodim u lov na 4 meseca? Sta ce on tamo da radi? Da trci po ptice i zecheve? Ako je pustim lovice i ona ,Ali kako? Ja nisam protivnik da se mladi pas vodu u lovishte i polako uvodi u pravi lov,Ali da mi neko prica da pas star samo 4 meseca moze da lovi to ja ne verujem.
Kad se kaze "pas Lovi" ja podrazunevam da slusha komande i nista ne radi po svoje,koncentisan lovom ,a ne okolinom,ne trci ispred puske kad poleti divljac i ne juri Zeca kad se podigne,istrajnost u potragu za apport, ima tu jos puno stvari ali ajde sad dat ne nabrojavam.
Ako ste vi zadovoljni kako vas pas lovi na tu vozrast onda nemam ja sta da se mesham ali ja nemogu shtene na 4 meseca ovde kod mene da vodim u lov a ovo gorenavedeno nije jos savladao u treningu.
 zagi

Offline fazan III

  • K 100
  • **
  • Postova: 431
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #662 u: 31. 12. 2020. 11:12:15 »
Kolega Simba2909 slobodno ga vodi u lov,ali se pridržavaj slijedećih savjeta.Izvuci se na lijevo ili desno krilo,budi fokusiran samo na psa.Lov i pucanje zanemari,ako imaš kolegu koji ima dobrog iskusnog psa zamoli ga da ide sa tobom(mladi pas najbolje uči uz odraslog psa),ulazi u trave i gustiše da pas ide za tobom,odstrel i pucanje izvrši samo u slučaju kad ti je pas u fermi da on poveže i skopča sto se od njega očekuje.Naravno da će biti grešaka i frustracija,ali moraš biti uporan i dosljedan u provođenju komandi,uz mnogo ljubavi i strpljenja prema psu.Komande moraju biti jasne i oštre(jer si ti gazda psu,a ne on tebi) npr.fućkanje za povratak psa,uvijek jednoličan zvuk i dužina piska itd.Kad neku radnju odradi dobro obavezno nagrada u vidu kolačića, tapšanje i pokazivanje velike ljubavi prema njemu. I NIKAD ama baš NIKAD ne tuci psa,ako je pas pretemperamentan posluži se Teletaktom,ali ne prvo drmat struju,nego zvučni signal. zagi


em ti jarca

Offline moro

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1880
  • Bolje ružno pivat nego lipo plakat..
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #663 u: 31. 12. 2020. 15:19:01 »
Izvinite kolega Moro ali shtene staro 4 meseca i da je iz vrhunske linije "da lovi" to su price za mala deca. Neznam ja sta razumete kad kazete "da lovi"?  Evo ja imam shtene iz vrlo dobre linije koje ima 4 meseci nije Nemacki kratkodlaki ali je ptichar druge rase, gde ja nju da vodim u lov na 4 meseca? Sta ce on tamo da radi? Da trci po ptice i zecheve? Ako je pustim lovice i ona ,Ali kako? Ja nisam protivnik da se mladi pas vodu u lovishte i polako uvodi u pravi lov,Ali da mi neko prica da pas star samo 4 meseca moze da lovi to ja ne verujem.
Kad se kaze "pas Lovi" ja podrazunevam da slusha komande i nista ne radi po svoje,koncentisan lovom ,a ne okolinom,ne trci ispred puske kad poleti divljac i ne juri Zeca kad se podigne,istrajnost u potragu za apport, ima tu jos puno stvari ali ajde sad dat ne nabrojavam.
Ako ste vi zadovoljni kako vas pas lovi na tu vozrast onda nemam ja sta da se mesham ali ja nemogu shtene na 4 meseca ovde kod mene da vodim u lov a ovo gorenavedeno nije jos savladao u treningu.
 zagi

...ovo vezano za "liniju" podrazumijeva da je štene od pasa čiji su pretci dokazani radni psi i da takve radne osobine prenose na potomke, kad sam nappisao da štene lovi mislio sam da ga se vodi u lov samog ili s ostalim psima i da tada psić pokazuje volju za radom (pretraga terene, sekundiranje ,stajanje na miris) ovo ostalo će doći s vremenom i vježbom. Vi možete psa u boxu držati  do 1,5 dana i naučiti ga sve vježbe poslušnosti uključujući aportiranje i kada ga dovedete u lovište shvatite da pas nema urođen nagon za lov

Offline Bart

  • K
  • *
  • Postova: 4
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #664 u: 31. 12. 2020. 18:07:04 »
Sorry ekipa što ovako uletavam temu...ima li netko preporuku gdje nabaviti kvalitetne štence NKP-a?
Po mogućnosti uzgajivače iz Slavonije, može info i na PP.
Hvala

Offline Gogsa

  • K 100
  • **
  • Postova: 244
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #665 u: 31. 12. 2020. 18:11:40 »
Veruj te kolega ja nemam kuci Nemachkog ovchara pa da nema urodjeni nagon nego imam lovachko torpedo koje ima nagon za lov i vise nego sto treba . Infrastruktura je ovde kod mene (Holandija) takva da mlad pas moze brzo dat nastrada u saobracaju ako ne slusa kako treba,takva su lovista kod mene, granice se sa putevima ima rekreante ,bicikliste, krave ,konje,ostale  domace zivotinje. Teren je raman pretezno zemja koja de obradjuje i lovista su manja nego u Hrvatsku.
Ne kazem ja dat cu drzati do 1,5 godina u box,lovishte mi je malte ne iza kuce ali moje je misljenje da pas of 4 meseca nemoze da lovi kolko mi to hteli da je tako. I opet kazem ima pse koji love u ima njih koji de motaju okolo.
Ja verujem da se svi mi trudimo da se nasi psi ne motaju okolo ;) i svaki ima razliciti nacin obuke,ali ako se ne pazi onda se mlado shtene brzo upropasti.
Zelim sretnu Novu godinu i da u 2021 de se vratimo malo u normali

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #666 u: 01. 01. 2021. 08:11:32 »
Moja kuja je sa 6 mjeseci samostalno lovila. Ferma, hitac, aport. Mali breton sada 6 mjeseci, radi i traži samostalno.