Autor Tema: Udaljenost čeka u odnosu na granicu susjednog lovišta  (Posjeta: 7784 vremena)

Offline mirposav

  • K
  • *
  • Postova: 1
Cijenjeni forumaši, novi sam član ovog foruma, pa prvo sve vas lijepo pozdravljam.
Što se tiće naslovne teme, zanima me zna li netko od Vas podatak, odnosno znate li za zakon ili pravilnik kojim je uređena minimalna udaljenost, na kojoj se može sagraditi visoka čeka, u odnosu na granicu susjednog lovišta, unaprijed hvala i dobra Vam kob! d7
« Zadnja izmjena: 15. 02. 2008. 22:47:37 od LOVAC »

Offline Lovac

  • Administrator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2368
    • KUHADA
Odg: Udaljenost čeka u odnosu na granicu susjednog lovišta
« Odgovori #1 u: 15. 02. 2008. 22:46:36 »
Kako čeka služi za osmatranje divljači i lov, mislim da je kolegama lovcima iz susjednog lovišta najvažnije da njihovo lovište samo osmatraš a ne i da odstreljuješ u njemu.  ;D Ne znam ništa o tome!

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Udaljenost čeka u odnosu na granicu susjednog lovišta
« Odgovori #2 u: 15. 02. 2008. 23:33:13 »
Imaš to u zakonodavstvu samo trebaš malo pročitati. Mislim da je 300 metara od nacionalnog parka, a 100 metara od granice susjednog lovišta osim ako granica nije vodena površina. Odi na lovno zakonodavstvo i čitanje.
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline Lovac

  • Administrator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2368
    • KUHADA
Odg: Udaljenost čeka u odnosu na granicu susjednog lovišta
« Odgovori #3 u: 16. 02. 2008. 09:29:43 »
PRAVILNIK O NAČINU LOVA U GRANIČNOM POJASU
Članak 3.
Pod graničnim pojasom u smislu ovoga Pravilnika smatra se dio teritorija Republike Hrvatske u širini 300 metara od granične crte, bez obzira da li se ista proteže kopnom ili vodenom površinom.
Članak 4.
Lovoovlaštenici i pravne ili fizičke osobe kojima je povjereno pravo lova (u daljnjem tekstu: ovlaštenici prava lova), a koji organiziraju skupni ili pojedinačni lov divljači u graničnom pojasu dužni su isti najaviti nadležnoj policijskoj postaji, najkasnije 24 sata prije početka lova.
U pisanoj najavi o održavanju lova osobe iz stavka 1. ovoga članka trebaju navesti sljedeće podatke:
– naziv predjela u kojem će se održati lov;
– popis sudionika u lovu;
– vrijeme početka i očekivano vrijeme trajanja lova;
– ime, prezime i telefonski broj osobe koja rukovodi lovom.
Članak 5.
Lov divljači unutar graničnog pojasa mora započeti najmanje 100 metara od granične crte i odvija se prema unutrašnjosti teritorija Republike Hrvatske.
Iznimno od odredbe stavka 1. ovoga članka, divlje patke, divlje guske i crna liska mogu se loviti obalom rijeka i unutar pojasa iz stavka 1. ovoga članka, ako se državna granica proteže istima.
Lov divljači iz stavka 1. i 2. ovoga članka mora se obavljati na način da uporabom lovačkih naboja ne može doći do povrede državne granice.
Članak 6.
Pri lovu divljači u graničnom pojasu sudionici u lovu ne smiju prelaziti državnu granicu.

PRAVILNIK O UNUTARNJEM REDU U NACIONALNOM PARKU ...

5. ZAŠTITA ŽIVOG I NEŽIVOG SVIJETA KOPNA

Članak 16.

Na području Nacionalnog parka zabra­njen je lov, hvata­nje, proga­nja­nje, oz­ljeđiva­nje ili ubija­nje životi­nja, oštećiva­nje ­nj­i­ho­vih razvojnih oblika, g­njezda ili le­gla i obitavališta.

Zabra­njeno je loviti, hvatati i uznemiravati ptice i u preletu.

Iznimno, na području Nacionalnog parka dozvo­ljeno je hvata­nje životi­nja u znanstveno-istraživačke svrhe, radi provođe­nja sanitarnih mjera i uspostave prirodne ravnoteže uz dopušte­nje Ministarstva.

Alohtone životi­nje u Nacionalnom parku odstranit će se lovom koje­g organizira Ustanova uz dopušte­nje Ministarstva.

Uz va­njski rub granica Nacionalnog parka (do 300 m) nije dozvo­ljeno graditi ili postav­ljati lovnogospodarske i lovnotehnič­ke objekte.