Autor Tema: Preporuka  (Posjeta: 1818 vremena)

Offline Šarec

  • K
  • *
  • Postova: 12
Preporuka
« u: 20. 10. 2009. 19:49:49 »
Molim sve koji znaju za koji dobar tekst ili knjigu o dresuri pasa goniča da napiše gdje i šta ima za nabavit . HVALA

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Preporuka
« Odgovori #1 u: 23. 10. 2009. 10:19:30 »
G šarec u svakoj knjizi piše osnovno za sve goniće . Ali ostale finese kaj smiješ a kaj nesmiješ u kojoj starosti psa to je dosta kompliciranije. zagi

Offline Šarec

  • K
  • *
  • Postova: 12
Odg: Preporuka
« Odgovori #2 u: 26. 10. 2009. 20:09:25 »
E baš ti hvala puno si mi pomogo .  zagi
Šta znam , znam , a što neznam volim da pitam . Al koliko ja vidim ovdje netreba očekivat veliku pomoć . Hvala svima na trudu !

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Preporuka
« Odgovori #3 u: 26. 10. 2009. 20:41:42 »
pozdrav!!! d4

koliko vidim kolega Šarec ti si nezadovoljan odgovoran kolege i  imam osjećaj da zahvaljuješ sa dozom ironije!!! Al nema veze pokušaću da ti donekle pomognem, mada ima puno kolega  stručnijih od mene, koji će se nadam se nadovezati na moj post. dosta imaš tema koje obrađuju obuku goniča.... al ti nisi naveo ni  psa kojeg posjeduješ.. jer npr. posavci
 (a nije pravilo) prorenu i počnu da gone divljač prije drugih pasa, osnovna obuka kod sviju pasa je ista (poslušnost, vodljivost, itd), sa razvojem i starošću psa kombinuje se i obuka, uglavnom se pas (gonič) obučava sam, mada sam ja mišljenja da je ponekad potrebno kombinovati i sa starijim psom(imaš temu na forumu), Mislim da knjigu koja obrađuje problematiku "obuka goniča" ćeš teško ili nikako pronaći, ali pokušaj- u Bosni je sigurno nema,  imaš "knjigu" na našem forumu, samo pročitaj teme koje  obrađuju problematiku goniča-- a i pitaj šta ti nije jasno, uvijek se nađe neko od kolega koji zna više od nas dvojice (sigurno) i ima da imaš goniča---da se o njemu priča----sretno u obuci!!!! zagi zagi

P.S. Znam da ti nisam puno pomogao, al ovo shvati kao želju kolege forumaša da ti pomogne!!! z10
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline Šarec

  • K
  • *
  • Postova: 12
Odg: Preporuka
« Odgovori #4 u: 28. 10. 2009. 17:08:42 »
Hvala najljepša na trudu .  d4 Da ima ironije u prošlom postu tu si u pravu . Inače od pasa imam slovačke kopove i s obzirom da su mladi psi čak sam i prezadovoljan njima jer su se u lovu pokazali odličnim . Problem mi je što im na momente pukne neki k.... i ne hebu me ni pet posto . Nakon moje vike i dernjave opet su ok neko vrijeme , odnosno na momente postanu neposlušni kao da me nečuju . Imam ih četvero , 1 muški, 3 ženske i kod svakog su drukčije mušice u glavi . Lovac sam dvije godine a pse imam godinu dana . Što znači da iskustva baš i nemam , a i nije sramota pitat kad nešto neznaš ? Pa stoga molim pomoč od iskusnijih   z14

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Preporuka
« Odgovori #5 u: 28. 10. 2009. 17:51:03 »
Šarec, sad ništa ne kužim.  ččč Tražiš savjete o dresuri goniča,a ljudi su ovdje napisali cijele studije.

http://forum.lovac.info/index.php?topic=407.0;topicseen

P.S.

U mom postu nema ironije, a ako ti tako izgleda... u pravu si...  happi d4