Autor Tema: optika preko granice  (Posjeta: 6642 vremena)

Offline ivanaaa

  • K
  • *
  • Postova: 7
Odg: optika preko granice
« Odgovori #15 u: 05. 01. 2018. 19:50:48 »
bolje se raspitajte kako je u Turskoj sa nabavom i iznosenjem preko granice.Vjerojatno je sve u redu ali ipak Turska nije Nizozemska.
Kod njih sto god hocete :) Nista ne traze.
Tata je izabrao na web stranici.  A red je da tata bude sretan  z30

Offline angler

  • K
  • *
  • Postova: 84
Odg: optika preko granice
« Odgovori #16 u: 06. 01. 2018. 17:09:41 »
Jedna mala ispravka, u Srbiji je dozvoljena prodaja, samim tim i posedovanje uredjaja za noćno osmatranje, pa i takozvanih noćnih optika kao i termovizijskih uređaja. Ima ih za kupiti u nekoliko trgovina. Ono sto je zabrabjeno je njihovo montiranje na oružije i korišćenje takvog oružija (noćna optika+oružije) u lovu ili bilo kojoj drugoj aktivnosti. Zakon je takav da ni baterijsku lampu ne smete montirati na oružije, laser takođe bilo da je kratko ili dugo oružije.
Što se tiče uvoza optika to je tek zezanje. Mislim da kao fizicko lice u Srbiju legalno optični nišan bilo koje vrste teško možete uvesti legalnoi tj da bi to uradili morate tražiti (i dobiti) posebnu dozvolu od Ministarstva unutrašnjih poslova, ili morate ići preko firme koja za to ima dozvolu. e sad dozvola za firme ima dve, takozvana "mala" sa kojom firma može uvoziti optike uvećanja do 10x i "velika" za veća uvećanja. Koliko se sećam priče jednog trgovca taksa državi za malu dozvolu je 250-300e za veliku preko 1000e. ukopali su nas vlasnike legalnog oružija mnogo novim zakonom i podzakonskim aktima...ja sam za legalno registrovano oruzije samo da bi dobio oružni list po novom zakonu morao da dam za takse za registraciju cirka 300e a svo oružije registrovano...no malo izlazim iz teme izvinjavam se
« Zadnja izmjena: 06. 01. 2018. 17:22:10 od angler »

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: optika preko granice
« Odgovori #17 u: 06. 01. 2018. 21:00:06 »
jel istina da u srbiji ili bosni, ne znam sad tocno, nit znam dal je ta informacija tocna, za optiku je potrebna kao neka nabavna, slicno kao i za oruzje?!

Offline angler

  • K
  • *
  • Postova: 84
Odg: optika preko granice
« Odgovori #18 u: 07. 01. 2018. 06:47:36 »
U Srbiji za nabavku optičkog nišana ne treba nikakva dozvola, bar za sada i nadamo se da će tako i ostati.
 zagi

Offline lovnik

  • K 100
  • **
  • Postova: 273
Odg: optika preko granice
« Odgovori #19 u: 07. 01. 2018. 10:37:44 »
U Srbiji za nabavku optičkog nišana ne treba nikakva dozvola, bar za sada i nadamo se da će tako i ostati.
 zagi
A za noćnu optiku?
Ex lovnik

Offline angler

  • K
  • *
  • Postova: 84
Odg: optika preko granice
« Odgovori #20 u: 07. 01. 2018. 11:20:02 »
Koliko sam upoznat ni za njih, samo je zabranjeno montiranje na oruzije. Mislim da je negde u propisima definisano koja generacija sve da se uvozi i poseduje tako nesto.
http://www.lukovi.in.rs/Nocna%20Optika.html#nightvision
http://pulsarsrbija.com/katalog/yukon/nisani/digitalni-nisani/