Autor Tema: YUKON optike  (Posjeta: 33709 vremena)

Offline trapavi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1068
Odg: YUKON optike
« Odgovori #75 u: 04. 02. 2020. 21:32:37 »
Ne znam, kod mojih kolega su dvije. 1-4 i 1.5-6x. Obe uredne i rade dobro.
Vrlo lako da će doć jedna od tih. Čuj skupa  optika em što je skupa em moraš je pazit pa te više opterećuje nego veseli . Za novogodišnje praznike mi karabin dobio ranicu na kundaku , no i malo oštetio poklopac tureta . Srećom nije ništa strašno ali da je optika od 1500 eura pojeo bi se . Nije se moguće pentrat po liticama i pazit na ogrebotine , stoga je moja filozofija po pitanju oružja i pribora takva da na prvo mjesto ide robusnost i upotrebna vrijednost a ostalo nebitno.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: YUKON optike
« Odgovori #76 u: 05. 02. 2020. 00:57:47 »
Koristio Yukon 1.5-6x42 dok sam pucao Core thermal na vrhu te optike i ispalio oko 400 metaka, kolega i sad koristi na 243W dok sam ja pucao 3006. nikad problema sve radi. moglo bi staklo biti bolje ali bi bila i cijena.  Imam na 22 LR 3-12x56  i s njim sam zadovoljan za ono sto treba raditi. Imam jos negdje stariji Craft 3-12x56 i on radi OK samo se slabo koristi.  1.5-6x42 je idealan za Pulsar Core thermal clip on i adapter odlicno pase. Nije neka strasna kvaliteta ali jeftina i prakticna optika za svakodnevni lov.  Puno bolje nego kinezi mada je malo teze makar znas da je tijelo robusno a i staklo je tesko.

Offline trapavi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1068
Odg: YUKON optike
« Odgovori #77 u: 05. 02. 2020. 08:21:56 »
Koristio Yukon 1.5-6x42 dok sam pucao Core thermal na vrhu te optike i ispalio oko 400 metaka, kolega i sad koristi na 243W dok sam ja pucao 3006. nikad problema sve radi. moglo bi staklo biti bolje ali bi bila i cijena.  Imam na 22 LR 3-12x56  i s njim sam zadovoljan za ono sto treba raditi. Imam jos negdje stariji Craft 3-12x56 i on radi OK samo se slabo koristi.  1.5-6x42 je idealan za Pulsar Core thermal clip on i adapter odlicno pase. Nije neka strasna kvaliteta ali jeftina i prakticna optika za svakodnevni lov.  Puno bolje nego kinezi mada je malo teze makar znas da je tijelo robusno a i staklo je tesko.
Pa da , meni treba kako rekoh za terene gdje se često kvrcne po kamenju , raslinju itd . Brdsko planinski teren jako težak, nepregledan gdje doduše postoji ali samo jako malo mogućnost dugog hica . A za svinje na kratko to uvećanje je odlično , a ako bi trebalo i na nešto duže do 200 ili koji više metar kome nije dosta uvećanje od 6 puta neka uzme ribarski štap i ostavi se ćorava posla.