Autor Tema: gamo optike  (Posjeta: 10398 vremena)

Offline mmate

  • K
  • *
  • Postova: 6
gamo optike
« u: 18. 12. 2009. 16:52:40 »
poštovani
vidio sam danas u jednoj trgovini lovačke opreme cz 550 u kalibru 30-06, na njoj je bila optika gamo 4-12x44 koja super izgleda, dobro približuje i ima dobro vidno polje. končanice su mil-dot. ima li itko kakvih saznanja o takvoj optici???? vlasnik mi govori da za one lovce koji pucaju 20-30 metaka godišnje da je super izbor. molim za pomoć???

Offline IŠiprak

  • K 100
  • **
  • Postova: 469
Odg: gamo optike
« Odgovori #1 u: 18. 12. 2009. 17:19:05 »
Za zračnu pušku.

Offline strijelac

  • K 100
  • **
  • Postova: 131
Odg: gamo optike
« Odgovori #2 u: 18. 12. 2009. 17:55:24 »
imam dalekozor Gamo,kupljen novi u 5 mj.vidljivost i čistoća slike mu je super,ali kod manjeg udarca na čeki vidio sam četiri slike.nosio ga na popravak i majstor mi kaže dalekozor je super ali leće i sve drugo je od dosta kkrhke plastike i osjetljiv je i na najmanje udarce.
zagorci smo ljudi pravi kaj nam pak moreju....

Offline twingi

  • K 100
  • **
  • Postova: 225
Odg: gamo optike
« Odgovori #3 u: 18. 12. 2009. 19:13:06 »
Obicno smece, barem sto se tice lovackih kalibara, za vazdusare moze proci! Jednom imao i nokad vise!

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: gamo optike
« Odgovori #4 u: 20. 12. 2009. 02:41:55 »
imao na Slaviji 640 i svakih 30-ak komada ponovo upucavanje jer se nešta razmrda i polkonio sam budučem imaocu u kantu za komunalni otpad.

Offline Stipe Šibenik

  • K 500
  • ***
  • Postova: 801
  • MINER AMATER
Odg: gamo optike
« Odgovori #5 u: 20. 12. 2009. 23:34:08 »
Ja je imam na zračnici i razdrma se makon 30 metaka, a mogu mislit šta bi na karabiu bilo  :pferd:
Preobračenik

Offline vjekobelajević

  • K
  • *
  • Postova: 8
Odg: gamo optike
« Odgovori #6 u: 26. 02. 2013. 08:58:43 »
gamo 3-9x40
prije svega pozdrav svima..
slažem se sa vama da su ove optike niske kvalitete i da nisu za jake kalibre ali htio bi samo reći da nisu svačija iskustva sa tom optikom loša..
naime, dobio sam tu optiku na poklon prije 7-8 godina i kako nisam imao bolju montirao sam ju na svoju omiljenu pušku (biksu) čz zh 7x57/16.
za tih cca 7g. ispucao sam iz nje 120-150 kom. metaka iz obje cijevi ali 80% karabinske optika stoji upucano kao i prvog dana kada sam ju postavio i nikada me nije iznevjerila osim kada sam isključivi krivac za promašaj ja.
koristim je stalno a u traktoru se vozila više puta nego 50% poljoprivrednika;) jer drugim prevoznim sredstvom ne možemo u lovište što znači da tu i tamo ponekad dođe i do udaraca i raznih vibracija.
istina ne mogu reći da je kvaliteta slike vrhunska ali Bože dragi ta optika toliko i košta ali imam dojam da daje više nego li košta tj meni je donjela puno radosti.
imao sam sa njom svakakvih odstrela pa čak srnjaka i preko 120m  prije nekoliko dana sam odstrelio vepra u 7h i 15 min pa procjenite kolika je vidljivost u to vrijeme pogodak je bio vrhunski što bi rekli lovačkim žargonom "po motoru"
tako da ja imam samo lijepo iskustvo sa tom optikom a sada da me i izda nije mi žao ona je odradila svoje i spremna je za mirovinu.
ne znam zbog čega kod mene to dobro funkcionira možda je i zbog orginalnih čeličnih nosaća tj oni sigurno imaju veliku ulogu u tome, uglavnom ja sam zadovoljan sa njom i ne planiram ju skidati sa ove puške dok god to radi kako treba.
što se tiče zračne puške ona ima drugačiji trzaj a i nosači su malo slabiji pa se i zbog toga možda sve pomakne..

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: gamo optike
« Odgovori #7 u: 26. 02. 2013. 10:03:15 »
za vazdusnu pusku treba izdrzljiva optika....i stabilizator iza nosaca. trzaj opruge i udar ce unistiti i najbolju optiku na njoj, ne smeta njoj buka iz karabina vec taj trzaj opruge
tako da vazdusna puska nije mjerilo za kvalitet optike. ako je optika losija(no name, sto ne znaci da je losa) ne trebate staviti lose nosace, stavite jednodjelni celicni nosac(ne dvodjelni, ta sina ispod otpike ce da trpi sve sto inace trpi optika) i ta losa optika ce da suzi i vise nego dobro. normalno je da ne treba ocekivati nekakvu fantasticnu vidljivost u sumrak ili zoru, izmaglici ali izdrzace i sve magnum kalibre
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline ZEUS

  • K
  • *
  • Postova: 81
Odg: gamo optike
« Odgovori #8 u: 26. 02. 2013. 10:46:36 »
Kolega ju ima na 3006 već par godina,odstrijelio je već 50ak svinja i nešto srneće divljači. U sumrak je dosta loša ali šus drži sigurno!!

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: gamo optike
« Odgovori #9 u: 26. 02. 2013. 11:14:25 »
Optika za zračnu springericu konstruirana je daizdrži trzaj unaprijed, za vatreno oružje je složena za trzaj unazad.
Imam upalu volje.

Offline vjekobelajević

  • K
  • *
  • Postova: 8
Odg: gamo optike
« Odgovori #10 u: 26. 02. 2013. 11:51:43 »
slažem se sa vama i isto sam mišljenja da je to zbog stvarno dobrog (ali teškog čeličnog) jednodjelnog originalnog nosača, čuo sam bezbroj prića o tome kako je ta optika smeće pa sam zato ovo i komentiro jel mene služi dobro i nemam nikakvih problema sa njom..ona ima performanse kakve ima ali da drži šus drži.
znam i ja da bi kvalitetnije i nemjerljivo skuplje optike bile puno bolje ali mislim da ona svoju cijenu uvelike šije sa kvalitetom..
i slažem se oko one teorije za zraćne puške samo nisam htio ići dalje u širinu jer to je istina vatreno oružje i zračno imaju sasvim različite trzaje..

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: gamo optike
« Odgovori #11 u: 26. 02. 2013. 17:27:56 »
jeste da je tema gamo, ali ovo je moja i ne mislim je mjenjati  ;D
http://www.bidorbuy.co.za/item/77263755/FREE_SHIPPING_Barska_Euro_Pro_Rifle_Scope.html
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)