Autor Tema: Kupujem karabin sa optikom  (Posjeta: 1393 vremena)

Offline Dfucic

  • K
  • *
  • Postova: 19
Kupujem karabin sa optikom
« u: 05. 10. 2016. 11:49:58 »
Znači prvo da napomenem da sam jos u postupku dobivanja nabavne dozvole, pretpostavljam još kojih 2 tjedna pa ako nekome nije previše hitno ukoliko se dogovorimo mogu uplatiti neku kaparu za rezervaciju.

Znači tražim karabin sa optikom u klasičnim kalibrima...7×64, 8×57, 30-06, 308. Najviše bih volio 308 ali naravno ovisi o dosta toga a vidim da ih je nekako najmanje u ponudi. Također sam lijevak pa veliku prednost imaju puške za lijevaka ali naravno nije uvjet također zbog male ponude. U obzir može doći i samo karabin sa montažom ukoliko je cijena ok. Trenutačno mogu izdvojiti oko 5000 kn ukupno za kombinaciju jer nažalost ima i drugih troškova. Moguće je dogovoriti i dio kompenzacije sa lignjama i maslinovim uljem ukoliko je netko zainteresiran  z10

Eto to je u biti to, ponude može u poruke, ovdje, ili na whatsapp, viber, sms i sl. na 0955796423
Hvala unaprijed! Dobra kob

Offline šokac

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2062
Odg: Kupujem karabin sa optikom
« Odgovori #1 u: 05. 10. 2016. 12:40:42 »

 Evo ti kolega jedan . Jučer sam nešto gledao pa vidio ...

http://www.njuskalo.hr/ostalo-oruzje/karabin-zastava-7x64-oglas-20413845
Puti stari mene natrag zovu, kojima sam išao ko mali,
polja, njive i rastove šume, moj su korak dobro upoznali...

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3164
Odg: Kupujem karabin sa optikom
« Odgovori #2 u: 05. 10. 2016. 13:14:09 »
Kod odabira karabina, osim dominantne ruke, bitno je I koje je oko dominantno.
jer je to oko s kojim ces ciljati.
Kod ljevaka je to obicno lijeva ruka i lijevo oko, ali ne mora biti.

Obzirom na budget, mislim da si ogranicen na polovnu zastavu, ali isto tako baci oko na ruger American rifle R2, koji novi ulazi u taj budget, a bilo ih je i u ponudi zajedno s montiranom optikom, ali ne mogu reci sad napamet koja im je cijena u toj varijanti.

Kod zastave, ovdje na forumu prevladava misljenje da su zastave od prije rata bolje po kvaliteti, pa nastoj traziti takvo nesto. I kod kupnje polovne puske, nastoj svakako izvesti probu na streljani.

Ako je puska jako stara po godistu, a istovremeno je frisko dotjerana, lakirana, sa novim bruniranjem, itd... nemoj se zavesti izgledom, jer je to mozda vlasnik namjerno sredio pusku s namjerom da je cim bolje proda. Zato kod polovne, trazi provjeru.

Zastavi se godiste moze odrediti po stancanom cetveroznamenkastom broju na sanduku, gdje brojevi oznacavaju mjesec I godinu proizvodnje.

U svakom slucaju, sretno s nabavkom.
 zagi
Gente Balcanico!

Offline Dfucic

  • K
  • *
  • Postova: 19
Odg: Kupujem karabin sa optikom
« Odgovori #3 u: 05. 10. 2016. 14:16:34 »
Vidio sam taj šokac, čini mi se odličan za te pare, samo mi je poprilično udaljen, kad smo već kod toga, jeli zna netko da li se može karabin npr. taj poslati po nekome i kako funkcionira sa papirima onda(odjava,prijava te kupoprodajni i sl.), jer npr. imam prijatelje koji dolaze iz Čakovca za Cres svako malo pa bi mi bilo jednostavnije tako to riješiti?

Roger, je lijeva ruka, lijevo oko mi je dominantno, što se tiče buđeta da svjestan sam da ne mogu očekivati puno više od taska i prosječne zastave... što mi zapravo ne predstavlja nikakav problem pošto mi stari ima staru zastavu 7x64 i mogu ti reći da mi ništa više netreba po pitanju puške, puška je stvarno i više nego dobra i kvalitetna, tako da mi je naci sličnu bilo bi super.
Za većinu lovova nakon nabavke koristiti cu njegovu pušku jer mi je stvarno sjela, a ova bi mi došla za tu i tamo neki pirš i sl.

Offline drazenx

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2122
Odg: Kupujem karabin sa optikom
« Odgovori #4 u: 05. 10. 2016. 14:48:50 »
Kolega evo imam ti ja za prodat Zastavu 7x64 a Cres vidim s prozora z10

Offline grga33

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1412
Odg: Kupujem karabin sa optikom
« Odgovori #5 u: 06. 10. 2016. 13:00:24 »