Autor Tema: nisam lovac..  (Posjeta: 591 vremena)

Offline barbudo

  • K
  • *
  • Postova: 15
  • ručno izrađujem kvalitetne noževe i futrole.
    • barbudo noževi
nisam lovac..
« u: 03. 12. 2011. 00:09:42 »
..ali nisam ni lovina z10

dragi forumaši,

možda nisam lovac, ali znam da mogu pridonijeti kvaliteti i raznolikosti foruma - naime, izrađujem noževe i futrole d1
aktivan sam na nekoliko foruma (team bushcraft i forum preživljavanja), a moje radove možete vidjeti i na facebook stranici http://www.facebook.com/BarbudoKnives .

dojma sam da svakom (vjerujem, i vama) treba kvalitetan, pouzdan i čvrst nož - to što je svaki nož jedinstven i unikatan ručni rad - i nije toliko važno.
inspiraciju za dizajn sam pronašao u skandinavskom stilu - sve je podređeno minimalizmu i funkcionalnosti.
noževi su ergonomični (leže dobro u ruci u svakom hvatu), upotrebljivi, diskretni.

koristim oštrice različitih proizvođača (mahom skandinavskog porijekla jer imaju izvrsne materijale i odličnu kontrolu kvalitete) od nehrđajućeg ili visoko-ugljičnog čelika, bilo tvornički proizvedene ili ručno iskovane.

drške izrađujem iz raznih vrsta drveta, bilo domaćeg (jasen, šljiva, bukva, hrast, orah..) ili stranog (ebanovina, skandinavska breza, cocobolo, wenge, rio jakaranda..) - a ni naslagana koža mi nije strana z14

svaku futrolu radim zasebno za pojedini nož, šijem je ručno iz debele goveđe kože i oblikujem mokru - nema šanse da nož ispadne iz korica ni ako vas medvjed uhvati za pete i dobro protrese naglavačke.
...
drugim riječima, odgovorno jamčim kvalitetu materijala i izrade  teaa

da vas ne gnjavim dulje, povremeno ću objaviti fotografije novih noževa pa mi, ako vam se što svidi, pošaljite PM ili e-mail i znam da ćemo se lako dogovoriti.

lijep pozdrav,
mile

Offline Zoran

  • K 100
  • **
  • Postova: 455
Odg: nisam lovac..
« Odgovori #1 u: 03. 12. 2011. 00:38:42 »
vidim omiljena ti je bukva za drske

ostrice ti nisu bog zna kaj nekako su mi pre mehanicke brusene di im to oduzima car bar za mene vec ako su rucni radovi,,,(mislim nisu rucno brseni) vec po 45 drzani za neki kamen koji se rotira,,, vjrovatno se varam

eto ti kritike  pljus

drugo narucio bi samo ostricu kako mogo to ?

Offline barbudo

  • K
  • *
  • Postova: 15
  • ručno izrađujem kvalitetne noževe i futrole.
    • barbudo noževi
Odg: nisam lovac..
« Odgovori #2 u: 03. 12. 2011. 00:49:05 »
posljednji nož(leuku) ima dršku od bukve, ali je i nisam koristio u posljednje vrijeme.
svako drvo ima svoj šarm i namjenu.

koristim i tvornički i ručno izrađene oštrice - izbor ovisi o kupcu, džepu, svrsi.. ::)

oštricu možeš potražiti na specijaliziranim stranicama ili kod nekog tko ih izrađuje (karlo ban, npr.).

kritika, kažeš?
ne, samo mišljenje ;)

pozdrav,
mile

Offline Zoran

  • K 100
  • **
  • Postova: 455
Odg: nisam lovac..
« Odgovori #3 u: 03. 12. 2011. 09:09:12 »
posljednji nož(leuku) ima dršku od bukve, ali je i nisam koristio u posljednje vrijeme.
svako drvo ima svoj šarm i namjenu.

koristim i tvornički i ručno izrađene oštrice - izbor ovisi o kupcu, džepu, svrsi.. ::)

oštricu možeš potražiti na specijaliziranim stranicama ili kod nekog tko ih izrađuje (karlo ban, npr.).

kritika, kažeš?
ne, samo mišljenje ;)

pozdrav,
mile

a nista dobar si opstaces na forumu  gss

Offline JANEZ L

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5623
Odg: nisam lovac..
« Odgovori #4 u: 04. 12. 2011. 21:06:02 »
Lp!

 welcome z10

Lovski zdravo
Janez L
...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti, ni greh...

[img width=100 height=99]http://i60.tinypic.com/s